foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 8

im. Stanisława Staszica w Elblągu

DSC03705strDnia 12 października 2018 roku w naszej szkole obchodzono uroczyście  Święto Komisji Edukacji Narodowej. Uczniowie klasy III a oraz VI a przygotowali uroczysty apel upamiętniający to historyczne wydarzenie. Przed licznie zgromadzoną widownią  zaprezentowali swoje nieprzeciętne umiejętności recytatorskie oraz wokalne.

Święto upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i zrealizowana przez Sejm Rozbiorowy w dniu 14 października 1773 roku.

Nasze certyfikaty


 

 

aastr

astr

ffdvfvstr

 

fgggfhstr

 

gbgbthbththnythstr

 

ggggggggstr

 

gggstr

 

Narkotykistr

 

logo 1str

 

mistrzstr

 

vfdvf vstr