20180910 090126strW bieżącym roku, w którym ogromną wagę  przykładamy do setnej rocznicy odzyskania niepodległości, Para Prezydencka zaprosiła Polaków do Narodowego Czytania Przedwiośnia Stefana Żeromskiego. Tegoroczna akcja miała za zadanie, oprócz jej stałego, głównego celu, którym jest promocja

czytelnictwa, przybliżyć uczestników do doświadczeń Polaków sprzed wieku.

W Szkole Podstawowej nr 8 akcję Narodowe Czytanie przeprowadziły panie polonistki oraz pani bibliotekarka w poniedziałek 10 września. Tego dnia w gabinecie języka polskiego ósmoklasiści obejrzeli prezentację multimedialną dotyczącą życia i twórczości Stefana Żeromskiego, a następnie wysłuchali fragmentów powieści „Przedwiośnie” w wykonaniu nauczycieli naszej szkoły: pani Jolanty Gołębiewskiej, Ewy Mienickiej, Joanny Strach oraz Urszuli Tałuć. Mamy nadzieję, że dzięki pięknemu odczytaniu fragmentów,  lektura Stefana Żeromskiego, choć bardzo trudna, trafiła do serc uczniów.