W dniu 12 czerwca uczniowie klasy 7 a i 7 b z wychowawcami wzięli udział w fabularyzowanym spacerze po Starówce. Zajęcia były nagrodą za uczestnictwo w grze miejskiej „Elbląskie tajemnice 2018” zorganizowanej przez Fundację Rekostory. W czasy

XIV-wiecznego Elbląga uczniowie zostali przeniesieni za sprawą pracowników fundacji, którzy przebrani za mieszczan, opowiadali uczniom o życiu w XIV-wiecznym mieście oraz przypominali najważniejsze wydarzenia z dziejów naszego miasta. Zajęcia cieszyły się dużym uznaniem uczniów.