foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 8

im. Stanisława Staszica w Elblągu

ScottieSzkolneKluby

Brak wydarzeń w kalendarzu
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Licznik odwiedzin

Liczniki

Jesteśmy na Facebook

Dawno temu w szkole

teatrstrDnia 10 maja uczniowie klas VII a oraz VI a i VI b uczestniczyli w spektaklu teatralnym pod tytułem „Skrzypek na dachu”, który dostarczył doskonałej zabawy i wielu wzruszeń. Jest to głośna muzyczna adaptacja powieści ukraińskiego pisarza żydowskiego pochodzenia Szoloma Alejchema

"Dzieje Tewiego Mleczarza”. Pierwsza premiera tego musicalu miała miejsce w 1964 roku na Broadwayu. Od tego momentu wiele teatrów podjęło wyzwanie, wystawiając „Skrzypka na dachu”. Premiera elbląskiego spektaklu odbyła się w 2011 roku. Uczniowie naszej szkoły, jak widzowie na całym świecie, mogli podziwiać poruszające serce, niezwykle prawdziwe losy ubogiego mleczarza i jego rodziny. Tewie, mąż i ojciec pięciu córek, dokonuje niełatwych wyborów pomiędzy szczęściem dzieci a zasadami żydowskiej tradycji. Swoista własna filozofia, przyjazny stosunek do życia, pogoda ducha i żydowskie poczucie humoru to cechy, które pozwalają bohaterowi i jego rodzinie przejść przez najtragiczniejsze chwile. Elbląski musical urzekł młodych widzów wspaniałymi tekstami, arcybogatą choreografią i piękną muzyką. A takie utwory jak „Tradycja”, „Gdybym był bogaty”, „Anatewka” oraz „Czy mnie kochasz?” – znane na całym świecie musicalowe hity – wzruszyły wielu uczniów.

Nasze certyfikaty


 

 

certyfikat codeweek 1str

aastr

astr

ffdvfvstr

 

fgggfhstr

 

gbgbthbththnythstr

 

ggggggggstr

 

gggstr

 

Narkotykistr

 

logo 1str

 

mistrzstr

 

vfdvf vstr

 

A4 Popup

Zwracamy się z ogromną prośbą, o aktywny udział w akcji Się gra się ma... Odlotowy Playroom!.
Nasza świetlica bierze udział w konkursie, zorganizowanym przez firmę Hasbro, w którym można wygrać cenne nagrody, między innymi salę gier, wyposażenie świetlicy, zestawy gier.
Wystarczy wejść codziennie na stronę https://www.siegrasiema.com/swietlice/106 i oddać głos na naszą świetlicę.
Moi drodzy, w grupie siła, zawalczmy wspólnie o to, aby  dzieci spędzały czas w świetlicy jeszcze bardziej aktywnie !
Każda osoba codziennie może oddać 1 głos. Zachęćcie do udziału rodzinę, przyjaciół, znajomych.

all4web