foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 8

im. Stanisława Staszica w Elblągu

teatrstrDnia 10 maja uczniowie klas VII a oraz VI a i VI b uczestniczyli w spektaklu teatralnym pod tytułem „Skrzypek na dachu”, który dostarczył doskonałej zabawy i wielu wzruszeń. Jest to głośna muzyczna adaptacja powieści ukraińskiego pisarza żydowskiego pochodzenia Szoloma Alejchema

"Dzieje Tewiego Mleczarza”. Pierwsza premiera tego musicalu miała miejsce w 1964 roku na Broadwayu. Od tego momentu wiele teatrów podjęło wyzwanie, wystawiając „Skrzypka na dachu”. Premiera elbląskiego spektaklu odbyła się w 2011 roku. Uczniowie naszej szkoły, jak widzowie na całym świecie, mogli podziwiać poruszające serce, niezwykle prawdziwe losy ubogiego mleczarza i jego rodziny. Tewie, mąż i ojciec pięciu córek, dokonuje niełatwych wyborów pomiędzy szczęściem dzieci a zasadami żydowskiej tradycji. Swoista własna filozofia, przyjazny stosunek do życia, pogoda ducha i żydowskie poczucie humoru to cechy, które pozwalają bohaterowi i jego rodzinie przejść przez najtragiczniejsze chwile. Elbląski musical urzekł młodych widzów wspaniałymi tekstami, arcybogatą choreografią i piękną muzyką. A takie utwory jak „Tradycja”, „Gdybym był bogaty”, „Anatewka” oraz „Czy mnie kochasz?” – znane na całym świecie musicalowe hity – wzruszyły wielu uczniów.

Nasze certyfikaty


 

 

aastr

astr

ffdvfvstr

 

fgggfhstr

 

gbgbthbththnythstr

 

ggggggggstr

 

gggstr

 

Narkotykistr

 

logo 1str

 

mistrzstr

 

vfdvf vstr

 

A4 Popup