20180508 105644strNarodowy Dzień Zwycięstwa to stosunkowe nowe święto. Liczy sobie zaledwie 3 lata! W Polsce obchodzimy je 8 maja. Upamiętnia zakończenie II Wojny Światowej w Europie. Sejm RP, 24 kwietnia 2015 roku, przyjął ustawę o Narodowym Dniu Zwycięstwa, która

jednocześnie zniosła Narodowe Święto Zwycięstwa i Wolności. Z tej okazji uczniowie klasy V a pod kierunkiem mgr Adama Jażdżyńskiego przygotowali uroczysty apel dla uczniów klas I – VII Szkoły Podstawowej nr 8 w Elblągu. Piątoklasiści  przybliżyli historię II Wojny Światowej, szczególnie zwracając uwagę na udział Polaków w walkach o odzyskanie wolności mieszkańców Europy i Świata od niemieckiego nazizmu.