20180507 093053strUczniowie klasy IV A wraz z wychowawczynią Alą Piotrowicz- Chont i nauczycielem wspomagającym Krystyną Kamińską dnia 7 maja wybrali się na wycieczkę do Zakładu Utylizacji Odpadów w Elblągu. W czasie pobytu uczniowie brali udział w warsztatach, na których dowiedzieli się, jak prawidłowo segregować śmieci, jakie ma to

znaczenie dla środowiska oraz co uzyskujemy z surowców wtórnych. Na podsumowanie warsztatów dzieci wykonały test online, sprawdzający zdobytą wiedzę. Następnie uczniowie zwiedzili zakład i zobaczyli, co się dzieje z poszczególnymi surowcami. Na koniec wszyscy otrzymali książeczki zachęcające do segregacji śmieci. Po wycieczce do ZUO uczniowie zapewnili, że w swoich domach będą dbali o to, aby żaden surowiec nie zmarnował się i trafił do właściwego pojemnika.