foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 8

im. Stanisława Staszica w Elblągu

20180423 100215str23 kwietnia w szkolnej bibliotece zostały zorganizowane przez nauczycieli bloku humanistycznego pod kierunkiem p. Peplau zajęcia dla klas IV - VII z okazji Dnia Shakespeare'a oraz Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich. Na każdej lekcji jedna klasa przychodziła do

szkolnej biblioteki, aby rozwiązywać specjalnie przygotowane zadania. Jednym z nich był test dotyczący życia i twórczości Williama Shakespeare'a w aplikacji Kahoot! Największą wiedzą na temat angielskiego dramaturga wykazała się Eliza Byzdra, zdobywając ponad 12 tys. punktów. II miejsce zajęła Wiktoria Kostrzewa (7438 punktów), a III Remigiusz Jachimczyk  (ok. 7329 punktów). Kolejnym zadaniem było uzupełnienie kodów QR o brakujące kwadraty. Uczniowie musieli odpowiedzieć na pytania, aby wykonać zadanie, a następnie  zakolorować odpowiednie pola.  Po wykonanym zadaniu odczytywali kody za pomocą tabletów i telefonów. Ponadto uczniowie układali z rozsypanych wyrazów tytuły najpopularniejszych dzieł Shakespeare'a oraz musieli odpowiedzieć na pytania, zaszyfrowane w „zdrapywankach”. Dodatkowo każda klasa rozwiązywała krzyżówkę przygotowaną z okazji Dnia Książki, w której uczniowie musieli wpisać nazwiska autorów polskich dzieł literackich. Natomiast dzieci z klas młodszych miały możliwość rozwiązywania zagadek i łamigłówek.

 

Nasze certyfikaty


 

 

aastr

astr

ffdvfvstr

 

fgggfhstr

 

gbgbthbththnythstr

 

ggggggggstr

 

gggstr

 

Narkotykistr

 

logo 1str

 

mistrzstr

 

vfdvf vstr

 

A4 Popup