dywizjon303Dnia 22 marca uczniowie klas VI-VII uczestniczyli wraz z wychowawcami w przedpremierowej projekcji nowego fabularyzowanego filmu dokumentalnego „Dywizjon 303”. Pierwszy dokument „Legenda powraca” opowiadał o zdarzeniach, jakie rzuciły

Arkadego Fiedlera do Anglii, okolicznościach powstania książki, natomiast druga część „Legenda trwa” dotyczyła tego, jak polscy lotnicy byli traktowani na wyspach po zakończeniu wojny. Powyższa projekcja w reżyserii Sławomira Malinowskiego ukazuje najnowszą historię Polski, uczy patriotyzmu oraz propaguje czytelnictwo.