biblioteka mlodego czytelnika13 grudnia 2017 r. klasa IV a wraz z paniami Urszulą Tałuć i Krystyną Kamińską wybrała się do Biblioteki Młodego Czytelnika przy ul. Zamkowej. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z nową placówką, gdyż dawna Biblioteka dla Dzieci mieściła się

przy ul. Św. Ducha. Obecne miejsce to prawdziwy raj dla czytelników! Urządzone zgodnie z nazwą Bulaj (czyli okrągłe okno w statku) w morskim, marynarskim  klimacie z odpowiednimi elementami, dekoracją w tym stylu. Pomieszczenia nowoczesne, zaopatrzone w liczne urządzenia multimedialne. Każdy może w tej bibliotece nie tylko wypożyczyć książki, ale również odrobić lekcje, pograć w nowoczesne gry, słowem mile i kreatywnie spędzić czas. Jedynym warunkiem korzystania z wypożyczalni jest zapisanie ucznia przez rodzica i uzyskanie karty bibliotecznej. Następne wizyty mogą być już samodzielne. Klasa czwarta posiada pierwszą legitymację biblioteczną – jako pierwszy zapisał się Szymon Lipiński. Gratulujemy i zachęcamy do odwiedzenia Biblioteki przy ul. Zamkowej!