20171026 105439strDnia 26 października 2017 roku uczennice z klasy IV b - Alicja Komycz  i Lena Opiela z opiekunem- panią Grażyną Wojtczak wzięły udział  w  międzyszkolnym konkursie „Zagadki przyrodnicze”, którego organizatorem  była  SP 16. Celem konkursu  była

znajomość  różnych gatunków zwierząt, ich trybu życia, obyczajów. Uczniowie zmagali się z zadaniami przyrodniczymi  w formie: testu, zagadek, porównań , wykreślanek i rebusów.   Uczennice zajęły II miejsce, z którego były bardzo zadowolone.

W trakcie konkursu zorganizowany był słodki poczęstunek.
Po wykonaniu  zadań na uczestników czekała niespodzianka przygotowana przez panią Iwonę Statek wraz z uczennicami z klasy VII c. Uczestnicy konkursu mogli wziąć udział i wykonać samodzielnie doświadczenia: Lampka nocna, Samopompujący się balonik, Kolorowa lawa i Mozaika wodna.    Uśmiech na twarzach dzieci był najlepszym świadectwem na bardzo dobrze zaplanowaną i trafioną niespodziankę!!!