foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 8

im. Stanisława Staszica w Elblągu

20171024 105626strW październiku klasy siódme, z inicjatywy psychologa i pedagoga szkolnego oraz wychowawczyń, przyłączyły się do programu Ogólnopolski Tydzień Kariery na Warmii i Mazurach. Głównym celem realizacji tego programu w naszej szkole

jest zachęcenie najstarszych uczniów do świadomego planowania swojej kariery zawodowej i podkreślenia roli doradcy zawodowego. Wydarzenia związane z programem aktywności zawodowej rozpoczęły warsztaty z psychologiem i pedagogiem pt. „Kim będę w przyszłości?– zawody znane i nieznane.” Następnie siódmoklasiści uczestniczyli w Spotkaniu z ciekawym człowiekiem – redaktorem portalu elblag.net panem Marcinem Mongiałło. Zaproszony gość w bardzo atrakcyjny sposób opowiedział naszej młodzieży o własnej karierze zawodowej: o zawodzie dziennikarza i marynarza. Kolejnym wydarzeniem były warsztaty z doradcą zawodowym z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej nr 1 w Elblągu, panią Łucją Woch na temat: „Rozwijam i odkrywam swoje talenty”. Spotkanie z doradcą zawodowym uświadomiło uczniom, że niezwykle ważną kwestią jest planowanie swojego zawodowego rozwoju już w szkole poprzez poznawanie samego siebie, własnych talentów, predyspozycji i możliwości. Na zakończenie Tygodnia Kariery obie siódme klasy odbyły wycieczkę do Miejskiej Komendy Policji w Elblągu. Tam policjantka – dzielnicowa pani Katarzyna Stankiewicz oprowadziła uczniów po Komendzie i dostarczyła wielu interesujących informacji na temat pracy policjanta. Uczniowie klas siódmych po raz pierwszy podjęli działania, których głównym celem jest umiejętność odkrywania własnych talentów i uzdolnień w odniesieniu do planowania kariery zawodowej.

Nasze certyfikaty


 

 

aastr

astr

ffdvfvstr

 

fgggfhstr

 

gbgbthbththnythstr

 

ggggggggstr

 

gggstr

 

Narkotykistr

 

logo 1str

 

mistrzstr

 

vfdvf vstr

 

A4 Popup