foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 8

im. Stanisława Staszica w Elblągu

Prezydent Elbląga Witold Wróblewski spotkał się z działaczami oraz zawodnikami sekcji kajakowej klubu ZKS Olimpia Elbląg, którzy podczas minionego sezonu zdobyli rekordową ilość medali. Prezydent docenił wieloletnią pracę kajakarzy, duży wysiłek, którzy włożyli, aby uzyskać tak

znakomite wyniki sportowe oraz pogratulował młodym zawodnikom i ich trenerom – Agnieszcze Banaś i Wojciechowi Załuskiemu – licznych sukcesów, które osiągnęli w tym sezonie zarówno na arenie krajowej, jak i międzynarodowej. Przypomnijmy tylko niektóre sukcesy. Marta Witkowska zajęła 7. miejsce na Mistrzostwach Świata Juniorów i U23 w Sprincie Kajakowym w Pitești (Rumunia) w wyścigu K-1 na 1000 m oraz 4. miejsce w Mistrzostwach Europy Juniorów i U23 w Sprincie Kajakowym, które odbyły się w Belgradzie w konkurencji K-2 na 1000 m. Ta sama zawodniczka zdobyła srebrny oraz brązowy medal na mistrzostwach Polski (K-2 500 m – razem z Magdą Wieliki, K-1 5000 m) Znakomite wyniki wielu elbląskich kajakarzy były powodem największego w historii sukcesu elbląskiego klubu na mistrzostwach Polski juniorów. 6 medali, w tym aż dwa złote, 5. miejsce w klasyfikacji punktowej (na 58 klubów). Elbląg w klasyfikacji punktowej III Ogólnopolskiej Olimpiady Modzieży – Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych i Mistrzostw Polski Juniorów w Kajakarstwie rozegranych w Bydgoszczy (4 - 6 sierpnia) wyprzedził Olsztyn – miasto o dużych tradycjach kajakarskich, dysponujące imponującym, wiekim zapleczem (Olsztyńskie Centrum Kajakarstwa). Przypomnijmy w tym miejscu, że ogólnie w infrastrukturę Centrum Rekreacyjno-Sportowego "Ukiel" zainwestowano niedawno ponad 100 mln zł. Naszym klubem zaczęli poważnie interesować się najlepsi zawodnicy w Polsce. Kilku z nich chce tutaj trenować. Jest szansa, że wzmocnią nasz klub. Wszystko zależy od zapewnienia im odpowiednich warunków. Rozmowy z prezydentem dotyczyły także pilnej potrzeby zakupienia profesjonalnego kajaka sportowego K-4 (tzw. czwórki) –są bowiem realne możliwości, aby nasi zawodnicy stawali na najwyższym podium także w konkurencji K-4. Zobaczcie naszą fotogalerię. Na ostatnim zdjęciu dd lewej: trener Wojciech Załuski, Przemek Rojek (złoty medalista mistrzostw Polski juniorów K-2 1000 m), Adam Witkowski (złoty medalista mistrzostw Polski juniorów K-2), trenerka Agnieszka Banaś, Magda Wieliki (srebrna medalistka mistrzostw Polski juniorów K-2 500 m), Cyprian Tocha (brąz z dlugodystansowych mistrzostw Polski K-2 2000 m), Marta Witkowska (srebrna oraz brązowa medalistka Mistrzostw Polski juniorów K-2 500 m, K-1 5000 m, uczestniczka mistrzostw świata oraz mistrzostw Europy IV miejsce), prezydent Elblaga Witold Wróblewski, Igor Komorowski (złoty medalista mistrzostw Polski mlodzików K-2 2000 m), Bartek Aleksandrowicz (brązowy medalista długodystansowych mistrzostw Polski K-2 2000 m), Gabriel Gładykowski (złoty medalista mistrzostw Polski młodzików K-2 2000 m oraz złoty medalista długodystansowych mistrzostw Polski k-1 5000 m), Wiktor Zaręba (srebrny medalista mistrzostw Polski C-2 1000 m oraz brązowy medalista długodystansowych mistrzostw Polski C-1 10000 m), Józef Głuch (srebrny medalista mistrzostw Polski juniorów C-2 1000 m oraz srebrny medalista długodystansowych mistrzostw Polski C-2 10000).

tekst i zdjęcia pochodzą z portalu www.elblag.net

fotorelacja

autorem relacji i zdjęć jest Pan Marcin Mongiałło

Nasze certyfikaty


 

 

aastr

astr

ffdvfvstr

 

fgggfhstr

 

gbgbthbththnythstr

 

ggggggggstr

 

gggstr

 

Narkotykistr

 

logo 1str

 

mistrzstr

 

vfdvf vstr

 

A4 Popup