Zbrodnia Katyńska to jedna z najtragiczniejszych kart Naszego Narodu- planowana zagłada elit, światłych obywateli II Rzeczypospolitej, tragedia tysięcy polskich rodzin, przez wiele dziesięcioleci zakłamywana historia. Naszą powinnością jest pamięć

o i oddanie czci tym, którzy oddali swe życie za Ojczyznę bez prawa do walki i do obrony. Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 11 mszą świętą, w kościele pw. Wszystkich Świętych. Następnie uczestnicy,  m.in. żołnierze, przedstawiciele władz miejskich i wojewódzkich, parlamentarzyści, przedstawiciele środowisk kombatanckich, młodzież elbląskich szkół, przedstawiciele służb mundurowych i duchowieństwa przemaszerowali pod Krzyż Katyński na cmentarz Agrykola. Tam modlono się za pomordowanych w lesie katyńskim, ale także za deportowanych w głąb Związku Radzieckiego, którzy ginęli z głodu i w wyniku katorżniczej pracy. - Za braci, którzy polegli w dołach śmierci. Za tych, którzy oddali życie, bo nie wyrzekli się swoich przekonań – mówili duchowni. W uroczystościach obchodów 78. rocznicy zbrodni katyńskiej wzięła udział delegacja z naszej szkoły.. Szkołę reprezentował poczet sztandarowy w składzie: Wiktoria Jakubik, Klaudia Tempczyk i Michał Slabura wraz z nauczycielem  historii Panią Joanną Strach.