foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 8

im. Stanisława Staszica w Elblągu

ScottieSzkolneKluby

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Licznik odwiedzin

Liczniki

Jesteśmy na Facebook

Zbrodnia Katyńska to jedna z najtragiczniejszych kart Naszego Narodu- planowana zagłada elit, światłych obywateli II Rzeczypospolitej, tragedia tysięcy polskich rodzin, przez wiele dziesięcioleci zakłamywana historia. Naszą powinnością jest pamięć

o i oddanie czci tym, którzy oddali swe życie za Ojczyznę bez prawa do walki i do obrony. Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 11 mszą świętą, w kościele pw. Wszystkich Świętych. Następnie uczestnicy,  m.in. żołnierze, przedstawiciele władz miejskich i wojewódzkich, parlamentarzyści, przedstawiciele środowisk kombatanckich, młodzież elbląskich szkół, przedstawiciele służb mundurowych i duchowieństwa przemaszerowali pod Krzyż Katyński na cmentarz Agrykola. Tam modlono się za pomordowanych w lesie katyńskim, ale także za deportowanych w głąb Związku Radzieckiego, którzy ginęli z głodu i w wyniku katorżniczej pracy. - Za braci, którzy polegli w dołach śmierci. Za tych, którzy oddali życie, bo nie wyrzekli się swoich przekonań – mówili duchowni. W uroczystościach obchodów 78. rocznicy zbrodni katyńskiej wzięła udział delegacja z naszej szkoły.. Szkołę reprezentował poczet sztandarowy w składzie: Wiktoria Jakubik, Klaudia Tempczyk i Michał Slabura wraz z nauczycielem  historii Panią Joanną Strach.

Nasze certyfikaty

 

ScottieSzkolneKluby

certyfikat codeweek 1str

aastr

astr

ffdvfvstr

 

fgggfhstr

 

gbgbthbththnythstr

 

ggggggggstr

 

gggstr

 

Narkotykistr

 

logo 1str

 

mistrzstr

 

vfdvf vstr

 

A4 Popup

Konkurs „Extra stołówki”

Dorośli głosują, dzieciaki zyskują!!!

Pomóż szkole wygrać remont stołówki za 30.000 złotych!!!

Głosuj codziennie, aż do 17 czerwca 2018r.

Wystarczy wejść na stronę www.extrastolowki.pl i kliknąć na naszą szkołę.

Za wszystkie oddane głosy serdecznie dziękujemy!!!

all4web