foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 8

im. Stanisława Staszica w Elblągu

ScottieSzkolneKluby

Brak wydarzeń w kalendarzu
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Licznik odwiedzin

Liczniki

Jesteśmy na Facebook

Dawno temu w szkole

Zbrodnia Katyńska to jedna z najtragiczniejszych kart Naszego Narodu- planowana zagłada elit, światłych obywateli II Rzeczypospolitej, tragedia tysięcy polskich rodzin, przez wiele dziesięcioleci zakłamywana historia. Naszą powinnością jest pamięć

o i oddanie czci tym, którzy oddali swe życie za Ojczyznę bez prawa do walki i do obrony. Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 11 mszą świętą, w kościele pw. Wszystkich Świętych. Następnie uczestnicy,  m.in. żołnierze, przedstawiciele władz miejskich i wojewódzkich, parlamentarzyści, przedstawiciele środowisk kombatanckich, młodzież elbląskich szkół, przedstawiciele służb mundurowych i duchowieństwa przemaszerowali pod Krzyż Katyński na cmentarz Agrykola. Tam modlono się za pomordowanych w lesie katyńskim, ale także za deportowanych w głąb Związku Radzieckiego, którzy ginęli z głodu i w wyniku katorżniczej pracy. - Za braci, którzy polegli w dołach śmierci. Za tych, którzy oddali życie, bo nie wyrzekli się swoich przekonań – mówili duchowni. W uroczystościach obchodów 78. rocznicy zbrodni katyńskiej wzięła udział delegacja z naszej szkoły.. Szkołę reprezentował poczet sztandarowy w składzie: Wiktoria Jakubik, Klaudia Tempczyk i Michał Slabura wraz z nauczycielem  historii Panią Joanną Strach.

Nasze certyfikaty


 

 

certyfikat codeweek 1str

aastr

astr

ffdvfvstr

 

fgggfhstr

 

gbgbthbththnythstr

 

ggggggggstr

 

gggstr

 

Narkotykistr

 

logo 1str

 

mistrzstr

 

vfdvf vstr

 

A4 Popup

Zwracamy się z ogromną prośbą, o aktywny udział w akcji Się gra się ma... Odlotowy Playroom!.
Nasza świetlica bierze udział w konkursie, zorganizowanym przez firmę Hasbro, w którym można wygrać cenne nagrody, między innymi salę gier, wyposażenie świetlicy, zestawy gier.
Wystarczy wejść codziennie na stronę https://www.siegrasiema.com/swietlice/106 i oddać głos na naszą świetlicę.
Moi drodzy, w grupie siła, zawalczmy wspólnie o to, aby  dzieci spędzały czas w świetlicy jeszcze bardziej aktywnie !
Każda osoba codziennie może oddać 1 głos. Zachęćcie do udziału rodzinę, przyjaciół, znajomych.

all4web