W 2018 roku obchodzimy to święto już po raz ósmy. Z tej okazji w klasach młodszych i starszych odbyły się specjalne lekcje historyczne poświęcone upamiętnieniu żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia.

Uczniowie zapoznali się z postaciami m.in. Danuty Siedzikówny (ps.Inka), Henryka Flame (ps.Bartek), Stanisława Sojczyńskiego (ps. Warzyc), Augusta Emila Fieldorfa (ps. Nil). Zajęcia wzbogacone zostały fragmentami filmu „Inka”. Z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych zorganizowany został konkurs historyczny dla klas starszych pt. „Żołnierze Wyklęci”.