foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 8

im. Stanisława Staszica w Elblągu

W 2018 roku obchodzimy to święto już po raz ósmy. Z tej okazji w klasach młodszych i starszych odbyły się specjalne lekcje historyczne poświęcone upamiętnieniu żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia.

Uczniowie zapoznali się z postaciami m.in. Danuty Siedzikówny (ps.Inka), Henryka Flame (ps.Bartek), Stanisława Sojczyńskiego (ps. Warzyc), Augusta Emila Fieldorfa (ps. Nil). Zajęcia wzbogacone zostały fragmentami filmu „Inka”. Z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych zorganizowany został konkurs historyczny dla klas starszych pt. „Żołnierze Wyklęci”.

 

Nasze certyfikaty

 

 

aastr

astr

ffdvfvstr

 

fgggfhstr

 

gbgbthbththnythstr

 

ggggggggstr

 

gggstr

 

Narkotykistr

 

logo 1str

 

mistrzstr

 

vfdvf vstr