foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 8

im. Stanisława Staszica w Elblągu

20180214 125520To była największa podziemna armia w okupowanej Polsce, ale i w Europie. Zrzeszała 300-400 tysięcy głównie młodych ludzi, którzy ryzykowali życie dla Ojczyzny. Po II wojnie światowej tym żołnierzom nie dane było występować w roli bohaterów. Zostali

uznani za Żołnierzy Wyklętych, a później Niezłomnych. Cześć ich pamięci - tak podczas uroczystości 76. rocznicy powstania Armii Krajowej mówił prezydent Elbląga Witold Wróblewski. W środę14 lutego przed pomnikiem Polskiego Państwa Podziemnego, Żołnierzy Armii Krajowej uczczono Żołnierzy Wyklętych. W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych, parlamentarzyści, kombatanci, a także licznie przybyła młodzież elbląskich szkół oraz mieszkańcy Elbląga. Historię Armii Krajowej przypomniał Przewodniczący Rady Miasta Pan Marek Pruszak. Historię, która rozpoczęła się 14 lutego 1942 r. W uroczystościach uczestniczyli przedstawiciele klasy VII a wraz opiekunami Panią Joanną Strach oraz Panem Tomaszem Mizerskim.

Nasze certyfikaty

 

 

aastr

astr

ffdvfvstr

 

fgggfhstr

 

gbgbthbththnythstr

 

ggggggggstr

 

gggstr

 

Narkotykistr

 

logo 1str

 

mistrzstr

 

vfdvf vstr