20180115 18054415 stycznia chętni uczniowie z klas siódmych wraz z wychowawczyniami: p. Urszulą Tałuć i Joanną Strach uczestniczyli w spotkaniu z autorem książki pt. „Z Lubelszczyzny do Elbląga” panem Andrzejem Krukiem. Książka została wyróżniona w konkursie

Fundacji Elbląg na „Elbląski rękopis roku 2012”. Autor jest elblążaninem, którego rodzina przybyła do Elbląga po II wojnie światowej z Lubelszczyzny. Publikacja jest zapisem rodzinnych dziejów, które pan Kruk postanowił ocalić od zapomnienia. To dokument opisujący losy naszego miasta,  naszej Małej Ojczyzny i ludzi tu przyjeżdżających z różnych stron kraju, szukających swojego bezpiecznego miejsca na ziemi. Rozmowę z autorem książki „Z Lubelszczyzny do Elbląga” prowadziła pani Teresa Wojcinowicz.