foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 8

im. Stanisława Staszica w Elblągu

20171115 150703strW dniach 15 - 17 listopada 2017 r. uczniowie klas V-VII zwiedzili wystawę pt. „Pamiątki niepodległości” dotyczącą powojennej historii naszego regionu. Tematem wernisażu były rodzinne wspomnienia mieszkańców naszego miasta i okolic, którzy osiedlili

się w Elblągu, napływając na tzw. Ziemie Odzyskane z różnych części Polski (Warszawy, okolic Bydgoszczy i Gdańska) oraz Kresów Wschodnich. Wyeksponowaną częścią wystawy „Pamiątki niepodległości” były wspomnienia związane z generałem brygady Bolesławem Nieczują – Ostrowskim - dowódcą 106. Dywizji Piechoty Armii Krajowej oraz honorowym obywatelem Elbląga.

Nasze certyfikaty

 

 

aastr

astr

ffdvfvstr

 

fgggfhstr

 

gbgbthbththnythstr

 

ggggggggstr

 

gggstr

 

Narkotykistr

 

logo 1str

 

mistrzstr

 

vfdvf vstr