Szkoła Podstawowa nr 8 w Elblągu - Obchody 99. rocznicy odzyskania Niepodległości

11 listopada świętowaliśmy 99. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Młodzież naszej szkoły wraz z opiekunami zebrała się przy Ratuszu Staromiejskim na Starym Mieście, by powitać Marszałka Józefa Piłsudskiego. Uroczystości w Elblągu rozpoczęły

się uroczystą Mszą Świętą w intencji Ojczyzny w towarzystwie harcerzy, młodzieży innych elbląskich szkół, członków organizacji pozarządowych, odtwórców historycznych, żołnierzy, przedstawicieli władz miejskich i samorządowych podążyliśmy w Marszu Niepodległości, niosąc 50-metrową, biało-czerwoną flagę. Ulicami miasta dotarliśmy na Plac Jagiellończyka. Tu, wraz ze wszystkimi, odśpiewaliśmy hymn narodowy i wysłuchaliśmy przemówienia Prezydenta Elbląga. Obejrzeliśmy również pokaz musztry w wykonaniu uczniów „szkół mundurowych” i włączyliśmy się w śpiew pieśni patriotycznych. Dzień 11 listopada był dla nas dniem zadumy nad historią i okazją do wyrażenia naszych uczuć patriotycznych. Obchodziliśmy go dumnie, godnie, ale przede wszystkim radośnie, bowiem po wiekach walki o niepodległość, ojczysty język i własną tożsamość możemy cieszyć się wolnością i być dumni ze swojej Ojczyzny. Chcieliśmy podziękować wszystkim naszym uczniom, nauczycielom i opiekunom za udział w tak ważnym dla kraju święcie. Nauczycielom: Pani Joannie Strach i Panu Tomaszowi Mizerskiemu dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły uczniom z klasy 7 a.