foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 8

im. Stanisława Staszica w Elblągu

ScottieSzkolneKluby

Brak wydarzeń w kalendarzu
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Licznik odwiedzin

Liczniki

Jesteśmy na Facebook

Dawno temu w szkole

Dnia 27 września uczciliśmy 78 rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego. W asyście honorowej kompanii Wojska Polskiego z udziałem zasłużonych żołnierzy i kombatantów, przedstawicieli władz samorządowych oraz Towarzystwa Miłośników Wilna,

Grodna i Ziemi Wołyńskiej- oddaliśmy cześć i hołd poległym w obronie Ojczyzny. Następnie miał miejsce uroczysty przemarsz pocztów sztandarowych i zebranych gości ulicami miasta Elbląga w kierunku Szkoły Muzycznej pod Pomniki Polskiego Państwa Podziemnego. Tam o godz. 12.00 odbył się Apel Poległych, żołnierze oddali salwę honorową. Organizatorzy przemarszu- przedstawiciele środowisk kombatanckich oraz władz samorządowych- wygłosili patriotyczne mowy, przywołujące historię Armii Krajowej oraz powstawania zrębów Polskiego Państwa Podziemnego; zarówno w pionie politycznym, jak i wojskowym. Przypominając młodzieży m.in. o kontynuacji tradycji Polski przedwojennej przez Rząd Rzeczypospolitej na emigracji oraz o formowaniu zalążków struktur wojskowych, wiernych dawnej RP; przez Związek Walki Zbrojnej (ZWZ); Służbę Zwycięstwu Polsce (SZP) i Armię Krajową (AK) oraz ośrodki władzy cywilnej- Delegatura Rządu RP na Kraj. Była to cenna lekcja historii i patriotyzmu dla młodych elblążan. Jesteśmy dumni , że nie zabrakło tego dnia obecności przedstawicieli naszej szkoły. Delegację Szkoły Podstawowej nr 8 w Elblągu stanowili: uczniowie z klasy VII A wraz z opiekunem Panem Tomaszem Mizerskim. Na zdjęciu przedstawiciele pocztu sztandarowego wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej w Elblągu Panem Markiem Pruszakiem. Jedno ze zdjęć pochodzi z portalu info.elblag.pl

 

Nasze certyfikaty


 

 

certyfikat codeweek 1str

aastr

astr

ffdvfvstr

 

fgggfhstr

 

gbgbthbththnythstr

 

ggggggggstr

 

gggstr

 

Narkotykistr

 

logo 1str

 

mistrzstr

 

vfdvf vstr

 

A4 Popup

Zwracamy się z ogromną prośbą, o aktywny udział w akcji Się gra się ma... Odlotowy Playroom!.
Nasza świetlica bierze udział w konkursie, zorganizowanym przez firmę Hasbro, w którym można wygrać cenne nagrody, między innymi salę gier, wyposażenie świetlicy, zestawy gier.
Wystarczy wejść codziennie na stronę https://www.siegrasiema.com/swietlice/106 i oddać głos na naszą świetlicę.
Moi drodzy, w grupie siła, zawalczmy wspólnie o to, aby  dzieci spędzały czas w świetlicy jeszcze bardziej aktywnie !
Każda osoba codziennie może oddać 1 głos. Zachęćcie do udziału rodzinę, przyjaciół, znajomych.

all4web