foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 8

im. Stanisława Staszica w Elblągu

ScottieSzkolneKluby

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Licznik odwiedzin

Liczniki

Jesteśmy na Facebook

Dnia 27 września uczciliśmy 78 rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego. W asyście honorowej kompanii Wojska Polskiego z udziałem zasłużonych żołnierzy i kombatantów, przedstawicieli władz samorządowych oraz Towarzystwa Miłośników Wilna,

Grodna i Ziemi Wołyńskiej- oddaliśmy cześć i hołd poległym w obronie Ojczyzny. Następnie miał miejsce uroczysty przemarsz pocztów sztandarowych i zebranych gości ulicami miasta Elbląga w kierunku Szkoły Muzycznej pod Pomniki Polskiego Państwa Podziemnego. Tam o godz. 12.00 odbył się Apel Poległych, żołnierze oddali salwę honorową. Organizatorzy przemarszu- przedstawiciele środowisk kombatanckich oraz władz samorządowych- wygłosili patriotyczne mowy, przywołujące historię Armii Krajowej oraz powstawania zrębów Polskiego Państwa Podziemnego; zarówno w pionie politycznym, jak i wojskowym. Przypominając młodzieży m.in. o kontynuacji tradycji Polski przedwojennej przez Rząd Rzeczypospolitej na emigracji oraz o formowaniu zalążków struktur wojskowych, wiernych dawnej RP; przez Związek Walki Zbrojnej (ZWZ); Służbę Zwycięstwu Polsce (SZP) i Armię Krajową (AK) oraz ośrodki władzy cywilnej- Delegatura Rządu RP na Kraj. Była to cenna lekcja historii i patriotyzmu dla młodych elblążan. Jesteśmy dumni , że nie zabrakło tego dnia obecności przedstawicieli naszej szkoły. Delegację Szkoły Podstawowej nr 8 w Elblągu stanowili: uczniowie z klasy VII A wraz z opiekunem Panem Tomaszem Mizerskim. Na zdjęciu przedstawiciele pocztu sztandarowego wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej w Elblągu Panem Markiem Pruszakiem. Jedno ze zdjęć pochodzi z portalu info.elblag.pl

 

Nasze certyfikaty

 

ScottieSzkolneKluby

certyfikat codeweek 1str

aastr

astr

ffdvfvstr

 

fgggfhstr

 

gbgbthbththnythstr

 

ggggggggstr

 

gggstr

 

Narkotykistr

 

logo 1str

 

mistrzstr

 

vfdvf vstr

 

A4 Popup

Konkurs „Extra stołówki”

Dorośli głosują, dzieciaki zyskują!!!

Pomóż szkole wygrać remont stołówki za 30.000 złotych!!!

Głosuj codziennie, aż do 17 czerwca 2018r.

Wystarczy wejść na stronę www.extrastolowki.pl i kliknąć na naszą szkołę.

Za wszystkie oddane głosy serdecznie dziękujemy!!!

all4web