2strDnia 17 września 2017 r. obchodziliśmy 78 rocznicę agresji sowieckiej na Polskę. O świcie 17 września 1939 r. potężny sąsiad ze wschodu napadł na Polskę. Agresja Sowietów była skoordynowana z agresją hitlerowskich Niemiec, które napadły na nas

1 września. Dokładnie 78 lat temu wojska radzieckie wkroczyły na tereny wschodniej Polski, obecnie Litwy, Ukrainy i Białorusi. Tym samym złamały wzajemny pakt o nieagresji, który miał obowiązywać do końca 1945 r. Bardzo szybko zaczęły się represje wobec ludności, wywózki na Sybir, rozstrzelano elitę polskich oficerów i pochowano ich w masowych grobach w Katyniu, Miednoje i Charkowie. Wojna z Polską była konsekwencją zawartego w Moskwie traktatu niemiecko-sowieckiego z 23 sierpnia 1939 roku. Już od 1 września trwała współpraca Niemców i Rosjan przeciwko Polsce: sowieckie stacje radiolokacyjne naprowadzały naloty bombowców Luftwaffe na jednostki Wojska Polskiego na wschód od Wisły.

Wraz z przedstawicielami władz samorządowych oraz z udziałem Kompanii Honorowej Wojska Polskiego, zebranych pocztów sztandarowych elbląskich szkół, a także klas mundurowych szkół ponadgimnazjalnych- oddaliśmy hołd pomordowanym w trakcie okupacji sowieckiej w latach 1939-1945 na cmentarzu pod Krzyżem Katyńskim przy ul. Agrykola. Tego dnia nie mogło zabraknąć rzeczywistych świadków - przedstawicieli środowisk kombatanckich oraz Związku Sybiraków. Uroczystość została wzbogacona o montaż słowno- muzyczny przygotowany przez uczniów z Gimnazjum nr 2. W uroczystościach wzięli udział uczniowie z klasy 7a i 7b wraz z opiekunami Panią Joanną Strach oraz Panem Tomaszem Mizerskim.

Konkurs „Extra stołówki”

Dorośli głosują, dzieciaki zyskują!!!

Pomóż szkole wygrać remont stołówki za 30.000 złotych!!!

Głosuj codziennie, aż do 17 czerwca 2018r.

Wystarczy wejść na stronę www.extrastolowki.pl i kliknąć na naszą szkołę.

Za wszystkie oddane głosy serdecznie dziękujemy!!!