Uczniowie klasy 7a oraz 8a wraz z doradcą zawodowym - panią Agnieszką Zagulską – Narwojsz mieli okazję zwiedzić Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznych - jednego z najnowocześniejszych obiektów w Polsce, które znajduje się w Elbląskiej Uczelni Humanistyczno – Ekonomicznej. W czasie wycieczki zawodoznawczej uczniowie poznali praktyczną stronę pracy osób wykonujących zawody medyczne. Wyposażenie Centrum zrobiło na wszystkich olbrzymie znaczenie.

Czytaj więcej: w Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznych

21 listopada uczniowie klasy 8b, wraz ze szkolnym doradcą zawodowym panią Agnieszka Zagulską- Narwojsz oraz wychowawcą panią Izabelą Peplau, uczestniczyli w warsztatach pt. „Zmysły w zawodach”. Spotkanie przygotowane zostało przez Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Elblągu. Uczniowie zwiedzali pracownie stolarską, mechatroniczną, operatorów obrabiarek skrawających, mechaników pojazdów samochodowych elektroniczną oraz fryzjerską. Ósmoklasiści własnymi zmysłami zapoznawali się ze środowiskiem zawodowym odwiedzanych pracowni. Zwłaszcza hałas i specyficzny zapach pracowni fryzjerskiej okazał uczniów trudnym wyzwaniem. Uczniowie mieli także możliwość bezpośredniej rozmowy z nauczycielami, pracującymi w poszczególnych pracowniach oraz uczniami, przygotowującymi się do wykonywania danych zawodów.

Czytaj więcej: Uczniowie z 8b z wizytą w CKZU

14 listopada uczniowie klasy 8a, wraz ze szkolnym doradcą zawodowym panią Agnieszka Zagulską- Narwojsz, uczestniczyli w warsztatach pt. „Zmysły w zawodach”. Spotkanie przygotowane zostało przez Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Elblągu. Uczniowie zwiedzali pracownie stolarską, mechatroniczną, operatorów obrabiarek skrawających, mechaników pojazdów samochodowych oraz elektroniczną. W każdej z nich zapoznawali się ze środowiskiem zawodowym za pomocą swoich zmysłów. Ósmoklasiści byli zaskoczeni m. in. hałasem, jaki wydają poszczególne maszyny oraz intensywnym zapachem w stolarni. Uczniowie mieli także możliwość bezpośredniej rozmowy z nauczycielami, pracującymi w poszczególnych pracowniach oraz uczniami, przygotowującymi się do wykonywania danych zawodów.

Czytaj więcej:  „Zmysły w zawodach”

łDnia, 10 stycznia w naszej szkole grala WOŚP. W czasie jej trwania odbyła sie licytacja, kiermasz. Można było rownież skosztować przepysznych ciast, napić się kawy lub herbaty. Maluchy mogły pobawić się na torze przeszkod, pomalować fantazyjnie twarz lub wykonać zwierzątko z balonów. Spotkanie uswietnione zostało poprzez obejrzenie Jaselek i wysluchanie zespolu Złota nuta. Dziekujemy wszystkim za wszelkie zaangażowanie i wielką ofiarność na szczytny cel.
Uzbieraliśmy 2677,84 zł