Welcome to Szkoła Podstawowa nr 8 w Elblągu   Click to listen highlighted text! Welcome to Szkoła Podstawowa nr 8 w Elblągu Powered By GSpeech

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 8

im. Stanisława Staszica w Elblągu

Uczniowie klasy 7a oraz 8a wraz z doradcą zawodowym - panią Agnieszką Zagulską – Narwojsz mieli okazję zwiedzić Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznych - jednego z najnowocześniejszych obiektów w Polsce, które znajduje się w Elbląskiej Uczelni Humanistyczno – Ekonomicznej. W czasie wycieczki zawodoznawczej uczniowie poznali praktyczną stronę pracy osób wykonujących zawody medyczne. Wyposażenie Centrum zrobiło na wszystkich olbrzymie znaczenie.

Czytaj więcej: w Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznych

21 listopada uczniowie klasy 8b, wraz ze szkolnym doradcą zawodowym panią Agnieszka Zagulską- Narwojsz oraz wychowawcą panią Izabelą Peplau, uczestniczyli w warsztatach pt. „Zmysły w zawodach”. Spotkanie przygotowane zostało przez Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Elblągu. Uczniowie zwiedzali pracownie stolarską, mechatroniczną, operatorów obrabiarek skrawających, mechaników pojazdów samochodowych elektroniczną oraz fryzjerską. Ósmoklasiści własnymi zmysłami zapoznawali się ze środowiskiem zawodowym odwiedzanych pracowni. Zwłaszcza hałas i specyficzny zapach pracowni fryzjerskiej okazał uczniów trudnym wyzwaniem. Uczniowie mieli także możliwość bezpośredniej rozmowy z nauczycielami, pracującymi w poszczególnych pracowniach oraz uczniami, przygotowującymi się do wykonywania danych zawodów.

Czytaj więcej: Uczniowie z 8b z wizytą w CKZU

14 listopada uczniowie klasy 8a, wraz ze szkolnym doradcą zawodowym panią Agnieszka Zagulską- Narwojsz, uczestniczyli w warsztatach pt. „Zmysły w zawodach”. Spotkanie przygotowane zostało przez Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Elblągu. Uczniowie zwiedzali pracownie stolarską, mechatroniczną, operatorów obrabiarek skrawających, mechaników pojazdów samochodowych oraz elektroniczną. W każdej z nich zapoznawali się ze środowiskiem zawodowym za pomocą swoich zmysłów. Ósmoklasiści byli zaskoczeni m. in. hałasem, jaki wydają poszczególne maszyny oraz intensywnym zapachem w stolarni. Uczniowie mieli także możliwość bezpośredniej rozmowy z nauczycielami, pracującymi w poszczególnych pracowniach oraz uczniami, przygotowującymi się do wykonywania danych zawodów.

Czytaj więcej:  „Zmysły w zawodach”

Nasze certyfikaty

 

 
 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

aastr

astr

ffdvfvstr

 

fgggfhstr

 

gbgbthbththnythstr

 

ggggggggstr

 

gggstr

 

Narkotykistr

 

logo 1str

 

mistrzstr

 

vfdvf vstr

 

A4 Popup

Zmieniamy się dla Was!

Przepraszamy za utrudnienia i prosimy o cierpliwość.

Tymczasem zapraszamy na szkolnego Facebook'a

https://www.facebook.com/sp8elblag/

all4web
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech