Uczniowie klasy 7a oraz 8a wraz z doradcą zawodowym - panią Agnieszką Zagulską – Narwojsz mieli okazję zwiedzić Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznych - jednego z najnowocześniejszych obiektów w Polsce, które znajduje się w Elbląskiej Uczelni Humanistyczno – Ekonomicznej. W czasie wycieczki zawodoznawczej uczniowie poznali praktyczną stronę pracy osób wykonujących zawody medyczne. Wyposażenie Centrum zrobiło na wszystkich olbrzymie znaczenie.

Czytaj więcej: w Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznych

21 listopada uczniowie klasy 8b, wraz ze szkolnym doradcą zawodowym panią Agnieszka Zagulską- Narwojsz oraz wychowawcą panią Izabelą Peplau, uczestniczyli w warsztatach pt. „Zmysły w zawodach”. Spotkanie przygotowane zostało przez Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Elblągu. Uczniowie zwiedzali pracownie stolarską, mechatroniczną, operatorów obrabiarek skrawających, mechaników pojazdów samochodowych elektroniczną oraz fryzjerską. Ósmoklasiści własnymi zmysłami zapoznawali się ze środowiskiem zawodowym odwiedzanych pracowni. Zwłaszcza hałas i specyficzny zapach pracowni fryzjerskiej okazał uczniów trudnym wyzwaniem. Uczniowie mieli także możliwość bezpośredniej rozmowy z nauczycielami, pracującymi w poszczególnych pracowniach oraz uczniami, przygotowującymi się do wykonywania danych zawodów.

Czytaj więcej: Uczniowie z 8b z wizytą w CKZU

14 listopada uczniowie klasy 8a, wraz ze szkolnym doradcą zawodowym panią Agnieszka Zagulską- Narwojsz, uczestniczyli w warsztatach pt. „Zmysły w zawodach”. Spotkanie przygotowane zostało przez Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Elblągu. Uczniowie zwiedzali pracownie stolarską, mechatroniczną, operatorów obrabiarek skrawających, mechaników pojazdów samochodowych oraz elektroniczną. W każdej z nich zapoznawali się ze środowiskiem zawodowym za pomocą swoich zmysłów. Ósmoklasiści byli zaskoczeni m. in. hałasem, jaki wydają poszczególne maszyny oraz intensywnym zapachem w stolarni. Uczniowie mieli także możliwość bezpośredniej rozmowy z nauczycielami, pracującymi w poszczególnych pracowniach oraz uczniami, przygotowującymi się do wykonywania danych zawodów.

Czytaj więcej:  „Zmysły w zawodach”

Szanowni państwo, Drodzy Uczniowie,

Przed nami ostatnie dni szkoły. W związku z tym nastąpi zmiana planu 23 i 24 czerwca (środa i czwartek).

W tych dniach wszystkie klasy mają zajęcia z wychowawcą:
Klasy I — III od godz.8.00 do godz. 12.00
Klasy IV - VIII od godz. 9.00 do godz. 13.00
Kursy autobusu szkolnego:
Przywóz na 8.00
Odwóz o 13.20

Zakończenie roku szkolnego odbędzie się 25 czerwca (piątek) w klasach:
1a – godz. 10:00 – gabinet 19
2a – godz. 10:15 – gabinet 22
3a – godz. 10:30 – gabinet 20
4a – godz. 10:00 – gabinet 25
5a – godz. 10:15 – gabinet 24
6a – godz. 10:30 – gabinet 23
7a – godz. 10:45 – gabinet 6
7b – godz. 10:45 – gabinet 10
8a – godz. 10:30 – hala

Przywóz na 10:00
Odwóz o 11:15

Prosimy o punktualne przychodzenie do klas, aby uniknąć gromadzenia się na korytarzach.