20180417 092704strDnia 17 kwietnia pięć uczennic z klasy 7a, wraz ze szkolnym doradcą zawodowym p. Agnieszką Zagulską-Narwojsz, uczestniczyło w wycieczce do Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska i Usług, aby po raz kolejny w ramach „Akademii Młodego Zawodowca”,

zapoznać się ze specyfiką kształcenia zawodowego oraz wziąć udział w praktycznych zajęciach pt. „Zielona energia”. Spotkanie prowadzone było przez nauczyciela szkoły, a także jej uczniów, co pozwoliło w łatwy i przystępny sposób poznać teoretyczną część omawianego zagadnienia. Odnawialne źródła energii bardzo zaciekawiły uczennice, które z uwagą przyglądały się prezentacji „ekologicznego” pozyskiwania energii. Z niewielką pomocą starszych kolegów dziewczęta, z wysokim wynikiem, rozwiązały test z wiedzy z tego zakresu. Po zajęciach uczennice otrzymały słodkie upominki od organizatora i wraz z Panią Wicedyrektor zwiedziły pozostałe pracownie na terenie szkoły.