Dnia 23 maja 2019 roku uczniowie klasy VI a oraz klas VII uczestniczyli w „Drzwiach Otwartych” ZSZ nr 1 w Elblągu. Przedsięwzięcie miało na celu zaprezentowanie szkoły w jej środowisku lokalnym, przedstawienie osiągnięć, bazy dydaktycznej, a przede wszystkim oferty edukacyjnej dla absolwentów szkół podstawowych.

Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem przybyłych gości z uwagi na ciekawe i unikalne kierunki kształcenia.

Czytaj więcej: DORADZTWO ZAWODOWE

Już po raz drugi Szkoła Podstawowa Nr 8 była współorganizatorem (wraz z PWSZ oraz elbląskimi Poradniami Psychologiczno–Pedagogicznymi) miejskich obchodów Europejskiego Dnia Logopedy.

Logopeda szkolny p. Agnieszka Zagulska-Narwojsz była prelegentem panelu wykładowego, podczas uroczystości. Prezentowała temat „Praca logopedy szkolnego - możliwości  i ograniczenia w kształtowaniu prawidłowej mowy dziecka”.

Czytaj więcej: Elbląskie Święto Logopedii

Na zajęciach doradztwa zawodowego, uczniowie klas 7 przygotowali plakaty, na których, w sposób graficzny oraz opisowy, przedstawiali rzadko spotykane zawody. Siódmoklasiści pracowali, z wykorzystaniem informacji z Internetu.

Czytaj więcej: Rzadko spotykane zawody

• Zajęcia z doradztwa zawodowego odbywają się w wymiarze 10 godzin w ciągu roku szkolnego w klasie  VII oraz 10 godzin w ciągu roku szkolnego w klasie VIII.
  • Zadaniem doradcy zawodowego jest ukierunkowanie ucznia i pomoc przy wyborze szkoły ponadpodstawowej.
  • Doradcą zawodowym w szkole jest p. Agnieszka Zagulska – Narwojsz (gabinet 21) – kontakt tel. 55/625-85-27
  • Zapraszamy do kontaktu z doradcą zawodowym uczniów (zwłaszcza z klas VII i VIII) oraz ich rodziców.
  • Konsultacje indywidualne z rodzicami po wcześniejszym uzgodnieniu terminu spotkania.

Czytaj więcej: Doradztwo zawodowe

20180417 092704strDnia 17 kwietnia pięć uczennic z klasy 7a, wraz ze szkolnym doradcą zawodowym p. Agnieszką Zagulską-Narwojsz, uczestniczyło w wycieczce do Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska i Usług, aby po raz kolejny w ramach „Akademii Młodego Zawodowca”,

Czytaj więcej: Zielona energia

20180416 105150strDnia 16 kwietnia dziesięcioro uczniów klas 7a i 7b, wraz z p. Agnieszką Zagulską-Narwojsz oraz  p. Karoliną Jakubiuk, uczestniczyło w wycieczce do Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska i Usług, aby w ramach „Akademii Młodego Zawodowca”, zapoznać się ze

Czytaj więcej: Ścienne rewolucje

łDnia, 10 stycznia w naszej szkole grala WOŚP. W czasie jej trwania odbyła sie licytacja, kiermasz. Można było rownież skosztować przepysznych ciast, napić się kawy lub herbaty. Maluchy mogły pobawić się na torze przeszkod, pomalować fantazyjnie twarz lub wykonać zwierzątko z balonów. Spotkanie uswietnione zostało poprzez obejrzenie Jaselek i wysluchanie zespolu Złota nuta. Dziekujemy wszystkim za wszelkie zaangażowanie i wielką ofiarność na szczytny cel.
Uzbieraliśmy 2677,84 zł