Dnia 23 maja 2019 roku uczniowie klasy VI a oraz klas VII uczestniczyli w „Drzwiach Otwartych” ZSZ nr 1 w Elblągu. Przedsięwzięcie miało na celu zaprezentowanie szkoły w jej środowisku lokalnym, przedstawienie osiągnięć, bazy dydaktycznej, a przede wszystkim oferty edukacyjnej dla absolwentów szkół podstawowych.

Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem przybyłych gości z uwagi na ciekawe i unikalne kierunki kształcenia.

Czytaj więcej: DORADZTWO ZAWODOWE

Już po raz drugi Szkoła Podstawowa Nr 8 była współorganizatorem (wraz z PWSZ oraz elbląskimi Poradniami Psychologiczno–Pedagogicznymi) miejskich obchodów Europejskiego Dnia Logopedy.

Logopeda szkolny p. Agnieszka Zagulska-Narwojsz była prelegentem panelu wykładowego, podczas uroczystości. Prezentowała temat „Praca logopedy szkolnego - możliwości  i ograniczenia w kształtowaniu prawidłowej mowy dziecka”.

Czytaj więcej: Elbląskie Święto Logopedii

Na zajęciach doradztwa zawodowego, uczniowie klas 7 przygotowali plakaty, na których, w sposób graficzny oraz opisowy, przedstawiali rzadko spotykane zawody. Siódmoklasiści pracowali, z wykorzystaniem informacji z Internetu.

Czytaj więcej: Rzadko spotykane zawody

• Zajęcia z doradztwa zawodowego odbywają się w wymiarze 10 godzin w ciągu roku szkolnego w klasie  VII oraz 10 godzin w ciągu roku szkolnego w klasie VIII.
  • Zadaniem doradcy zawodowego jest ukierunkowanie ucznia i pomoc przy wyborze szkoły ponadpodstawowej.
  • Doradcą zawodowym w szkole jest p. Agnieszka Zagulska – Narwojsz (gabinet 21) – kontakt tel. 55/625-85-27
  • Zapraszamy do kontaktu z doradcą zawodowym uczniów (zwłaszcza z klas VII i VIII) oraz ich rodziców.
  • Konsultacje indywidualne z rodzicami po wcześniejszym uzgodnieniu terminu spotkania.

Czytaj więcej: Doradztwo zawodowe

20180417 092704strDnia 17 kwietnia pięć uczennic z klasy 7a, wraz ze szkolnym doradcą zawodowym p. Agnieszką Zagulską-Narwojsz, uczestniczyło w wycieczce do Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska i Usług, aby po raz kolejny w ramach „Akademii Młodego Zawodowca”,

Czytaj więcej: Zielona energia

20180416 105150strDnia 16 kwietnia dziesięcioro uczniów klas 7a i 7b, wraz z p. Agnieszką Zagulską-Narwojsz oraz  p. Karoliną Jakubiuk, uczestniczyło w wycieczce do Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska i Usług, aby w ramach „Akademii Młodego Zawodowca”, zapoznać się ze

Czytaj więcej: Ścienne rewolucje

Zwracam się z ogromną prośbą, o aktywny udział w akcji „Się gra się ma...Bezpieczny Playroom!”. Nasza świetlica bierze udział w konkursie, zorganizowanym przez firmę Hasbro, w którym można wygrać cenne nagrody, między innymi remont świetlicy, wyposażenie w naklejki i gry itp. Wystarczy wejść codziennie na stronę www.siegrasiema.com i oddać głos na naszą świetlicę.
Moi drodzy, w grupie siła, zawalczmy wspólnie o to, aby  dzieci spędzały czas w świetlicy jeszcze bardziej aktywnie! Każda osoba codziennie może oddać 1 głos (jednocześnie z różnych urządzeń, np.
i z komputera, i z telefonu). I tak każdego dnia – aż do 28 listopada. Zachęćcie do udziału rodzinę, przyjaciół, znajomych.

Link do głosowania: https://www.siegrasiema.com/swietlice/50

Pozdrawiam i dziękuję za każdy oddany głos

Jolanta Gołębiowska – kierownik świetlicy