Po raz kolejny w PWSZ w Elblągu obchodzimy Europejski Dzień Logopedy, który we wszystkich krajach Unii Europejskiej obchodzony jest 6 marca. Organizacja (CPLOL) zrzeszającą logopedów i terapeutów mowy z całej Europy od roku 2004, podkreśla rolę i znaczenie zawodu logopedy, konieczność jego interwencji zmierzających do wspierania właściwego, poprawnego rozwoju mowy dziecka. Szczególną rolę odgrywa uświadamianie rodziców do korzystania z konsultacji, porad, diagnozy i terapii logopedycznej. W tym dniu w wielu placówkach odbywają się różne działania profilaktyczne, np. badania przesiewowe dzieci, czy też bezpłatne pełne badania logopedyczne.

więcej informacji znajduje się pod linkiem

Uwaga !!!
Uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych przechodzą na naukę zdalną.
- Nowe zasady funkcjonowania szkoły weszły w życie od soboty, 24 października i będą obowiązywały do niedzieli, 8 listopada br.
- Klasy I-III szkoły podstawowej będą funkcjonowały bez zmian.
Wszelkich szczegółowych informacji będą udzielać wychowawcy poszczególnych klas.