Uczniowie klasy II a i III a wraz z wychowawczyniami Joanną Malec, Alą Piotrowicz- Chont  i nauczycielem wspomagającym Dorotą Szczepańską 7 października pojechali na wycieczkę do Torunia. Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie wystawy w formie interaktywnych instalacji i pokazów w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, gdzie dzieci uczestniczyły w zabawach przy różnych stanowiskach i wprawiały w ruch skomplikowane mechanizmy. Można było w czasie zabawy sprawdzić swoją wiedzę, sprawność oraz wytrzymałoś. Zwiedzający samodzielnie przeprowadzali doświadczenia, badali zjawiska z różnych dziedzin nauki, poznawały przyrodę. Następnie odbyły się grupowe eksperymenty. Dzieci uczestniczyły w warsztatach ,,Rzuć oko na oko”.

Czytaj więcej: Wycieczka do Torunia

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Drzewa, który przypada 10 października,  uczniowie klas IV- VI  obejrzeli prezentacje multimedialne na temat znaczenia drzew i lasów oraz wystawę zorganizowaną w holu szkoły. Dowiedzieli się , że drzewa pełnią nie tylko funkcję przyrodniczą, ale wpływają też pozytywnie na nasze zdrowie, zmniejszają zanieczyszczenia powietrza, łagodzą skutki wysokich temperatur i wytwarzają korzystny mikroklimat.

Uczniowie klas I-III również obejrzeli wystawę oraz film pt. ,,Wędrówki Skrzata Borówki- las mieszany”. Na podstawie filmu poznały drzewa występujące w polskich lasach oraz poznały warstwy lasu.

Dzieci klas młodszych wykonały prace plastyczne na temat ,,Jesienne liście", które zdobią gabinety lekcyjne. Nasi najmłodsi uczniowie mogli również obejrzeć bajkę na dobranoc pt. ,,Drzewo, które umiało dawać”.

Obchody zorganizowała pani Ala Piotrowicz-Chont.

Czytaj więcej: Międzynarodowy Dzień Drzewa

Dnia 3. 09. 2020 r. uczniowie klasy III a wraz z wychowawczynią Alą Piotrowicz-Chont  i panią Iwoną Kawałkowską udali się na grilla.

Celem spotkania była  integracja uczniów poprzez wspólne gry, zabawy i biesiadowanie.

Pani Wdowczyk, mama ucznia klasy III a, zaprosiła całą klasę do swojego ogrodu. Przygotowała  dla dzieci wiele atrakcji: uczniowie mogli  grać w tenisa stołowego, w „piłkarzyki”, jeździć na hulajnogach, rowerach i korzystać z przydomowego placu zabaw. Dzieci aktywnie uczestniczyły w grach i zabawach. Ażeby nabrać sił, wszyscy przy wspólnym stole skonsumowali gorące kiełbaski z grilla. Nie zabrakło również słodkości, które szybko znikały z talerzy. Szczęśliwi, pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły. Było super!

Czytaj więcej: Klasa 3 a na wspólnym grilu

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) to akcja edukacyjna. Odbywa się każdego roku w pierwszy piątek października. 10. edycja akcji (ŚDTM 2020) odbyła się 2 października 2020. Organizatorem akcji w szkole była pani Jolanta Gołębiowska. Nasza szkoła otrzymała specjalną licencję upoważniającą do organizowania akcji w szkole. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. „Egzamin” – brzmi bardzo groźnie i wielu osobom kojarzy się z trudnymi „przeprawami” – w formie testów, klasówek i zaliczeń. W trakcie ŚDTM egzamin był znacznie przyjemniejszy! Ich główną formą były losy o różnym stopniu trudności. Każda osoba, która odpowiedziała pisemnie na 5 pytań z losu, otrzymała tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia. W egzaminie ze znajomości tabliczki mnożenia wzięło udział 126 uczniów z klas III-VIII.

Tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia zdobyło 39 uczniów:

Czytaj więcej: X  Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia - klasy I-III

Dnia 3. 10 2020 r. pani Ala Piotrowicz- Chont  dla uczniów klas III- VII zorganizowała pieszy rajd po Bażantarni. Na rajd została zaproszona była nauczycielka przyrody naszej szkoły, pani Grażyna Wojtczak. Pani Grażyna opowiedziała dzieciom o roślinach, które należą do poszczególnych warstw lasu, a także o rodzajach drzew występujących w Bażantarni.  W czasie rajdu uczniowie podziwiali piękne, jesienne krajobrazy Wysoczyzny Elbląskiej. Dowiedziały się również, jak należy zachować się na obszarze chronionym, a także jak należy zachowywać się wobec drzew. Uczestnicy rajdu pokonali kilkukilometrową trasę. Na zakończenie wyprawy dzieci posiliły się gorącymi kiełbaskami i herbatką owocową. Zmęczeni, ale pełni wrażeń wrócili do domów.

Czytaj więcej: Pieszy rajd po Bażantarni

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 5 listopada 2020 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. z 2020r., poz. 1960) od dnia 9 listopada 2020 r. do dnia 29 listopada 2020 r. szkoła podstawowa jest obowiązana prowadzić działalność opiekuńczą dla dzieci osób zatrudnionych w podmiotach wykonujących działalność leczniczą oraz innych osób realizujących zadania publiczne w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, uczęszczających do klas I–III szkoły podstawowej. W związku z powyższym świetlica szkolna będzie czynna dla tych uczniów klas I – III, których oboje rodziców wykonuje pracę zawodową.