Welcome to Szkoła Podstawowa nr 8 w Elblągu   Click to listen highlighted text! Welcome to Szkoła Podstawowa nr 8 w Elblągu Powered By GSpeech

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 8

im. Stanisława Staszica w Elblągu

Uczniowie klas I a i III a wzięli udział w konkursie plastycznym "Pierwsza pomoc - ważna sprawa", który był związany z warsztatami przeprowadzonymi w naszej szkole dla klas I - III przez nauczycieli I Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu pt. "Mały ratownik.
W konkursie, w którym brało udział kilka szkół I m-ce zdobył uczeń kl. I a Oskar Goryszewski, a wyróżnienia zdobyły uczennica klasy I a Laura Kazaniecka oraz uczennica klasy III a Adrianna Gesek.
BRAWO!

Czytaj więcej: "Pierwsza pomoc - ważna sprawa"

9 czerwca 2021r. uczniowie z klasy I a uczestniczyli w warsztatach terenowych w Bibliotece dla dzieci BULAJ.
Zajęcia odbywały się na dziedzińcu biblioteki. Uczniowie mieli do dyspozycji wiele ciekawych gier i zabaw, przygotowanych przez pracowników biblioteki. Dużym zainteresowaniem cieszyła się gra w Bule.
Zajęcia bardzo podobały się dzieciom i pozwoliły im na większą integrację zespołu klasowego.
 
 
 

Czytaj więcej: Warsztaty terenowe z klasą 1 a

W czasie nauki zdalnej 26 marca uczniowie kl. I a spotkali się na Zoomie w „wesołych” nakryciach głowy. Wcześniej dzieci przygotowały własnoręcznie lub z pomocą rodziców fantazyjne kapelusze. Pomysły i wykonanie przeszły najśmielsze oczekiwania. Nauka zdalna może również być wesoła.

Czytaj więcej: Dzień kapelusza w klasie I a 

Dnia 15 października 2020 roku w klasie I a odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania
na ucznia Szkoły Podstawowej nr 8 w Elblągu. Na początku spotkania uczniowie zaprezentowali
krótką część artystyczną. Pasowania dokonała Pani Dyrektor Alicja Bałchan.
Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.
Pani Dyrektor podsumowała uroczystość, pochwaliła uczniów i życzyła im samych sukcesów w szkole.

Czytaj więcej: Uroczystość ślubowania i pasowania na ucznia Szkoły Podstawowej nr 8 w Elblągu

Miło nam poinformować, że w X edycji wojewódzkiego konkursu odnieśliśmy sukces. Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty przyznał nasze szkole Certyfikat „Szkoła Promująca Bezpieczeństwo”.

Uczniowie klasy II a i III a wraz z wychowawczyniami Joanną Malec, Alą Piotrowicz- Chont  i nauczycielem wspomagającym Dorotą Szczepańską 7 października pojechali na wycieczkę do Torunia. Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie wystawy w formie interaktywnych instalacji i pokazów w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, gdzie dzieci uczestniczyły w zabawach przy różnych stanowiskach i wprawiały w ruch skomplikowane mechanizmy. Można było w czasie zabawy sprawdzić swoją wiedzę, sprawność oraz wytrzymałoś. Zwiedzający samodzielnie przeprowadzali doświadczenia, badali zjawiska z różnych dziedzin nauki, poznawały przyrodę. Następnie odbyły się grupowe eksperymenty. Dzieci uczestniczyły w warsztatach ,,Rzuć oko na oko”.

Czytaj więcej: Wycieczka do Torunia

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Drzewa, który przypada 10 października,  uczniowie klas IV- VI  obejrzeli prezentacje multimedialne na temat znaczenia drzew i lasów oraz wystawę zorganizowaną w holu szkoły. Dowiedzieli się , że drzewa pełnią nie tylko funkcję przyrodniczą, ale wpływają też pozytywnie na nasze zdrowie, zmniejszają zanieczyszczenia powietrza, łagodzą skutki wysokich temperatur i wytwarzają korzystny mikroklimat. 

Uczniowie klas I-III również obejrzeli wystawę oraz film pt. ,,Wędrówki Skrzata Borówki- las mieszany”. Na podstawie filmu poznały drzewa występujące w polskich lasach oraz poznały warstwy lasu.

Dzieci klas młodszych wykonały prace plastyczne na temat ,,Jesienne liście", które zdobią gabinety lekcyjne. Nasi najmłodsi uczniowie mogli również obejrzeć bajkę na dobranoc pt. ,,Drzewo, które umiało dawać”.

Obchody zorganizowała pani Ala Piotrowicz-Chont. 

Czytaj więcej: Międzynarodowy Dzień Drzewa

Dnia 3. 09. 2020 r. uczniowie klasy III a wraz z wychowawczynią Alą Piotrowicz-Chont  i panią Iwoną Kawałkowską udali się na grilla.

Celem spotkania była  integracja uczniów poprzez wspólne gry, zabawy i biesiadowanie.

Pani Wdowczyk, mama ucznia klasy III a, zaprosiła całą klasę do swojego ogrodu. Przygotowała  dla dzieci wiele atrakcji: uczniowie mogli  grać w tenisa stołowego, w „piłkarzyki”, jeździć na hulajnogach, rowerach i korzystać z przydomowego placu zabaw. Dzieci aktywnie uczestniczyły w grach i zabawach. Ażeby nabrać sił, wszyscy przy wspólnym stole skonsumowali gorące kiełbaski z grilla. Nie zabrakło również słodkości, które szybko znikały z talerzy. Szczęśliwi, pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły. Było super!

Czytaj więcej: Klasa 3 a na wspólnym grilu

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) to akcja edukacyjna. Odbywa się każdego roku w pierwszy piątek października. 10. edycja akcji (ŚDTM 2020) odbyła się 2 października 2020. Organizatorem akcji w szkole była pani Jolanta Gołębiowska. Nasza szkoła otrzymała specjalną licencję upoważniającą do organizowania akcji w szkole. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. „Egzamin” – brzmi bardzo groźnie i wielu osobom kojarzy się z trudnymi „przeprawami” – w formie testów, klasówek i zaliczeń. W trakcie ŚDTM egzamin był znacznie przyjemniejszy! Ich główną formą były losy o różnym stopniu trudności. Każda osoba, która odpowiedziała pisemnie na 5 pytań z losu, otrzymała tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia. W egzaminie ze znajomości tabliczki mnożenia wzięło udział 126 uczniów z klas III-VIII.

 Tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia zdobyło 39 uczniów:

Czytaj więcej: X  Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia - klasy I-III

Dnia 3. 10 2020 r. pani Ala Piotrowicz- Chont  dla uczniów klas III- VII zorganizowała pieszy rajd po Bażantarni. Na rajd została zaproszona była nauczycielka przyrody naszej szkoły, pani Grażyna Wojtczak. Pani Grażyna opowiedziała dzieciom o roślinach, które należą do poszczególnych warstw lasu, a także o rodzajach drzew występujących w Bażantarni.  W czasie rajdu uczniowie podziwiali piękne, jesienne krajobrazy Wysoczyzny Elbląskiej. Dowiedziały się również, jak należy zachować się na obszarze chronionym, a także jak należy zachowywać się wobec drzew. Uczestnicy rajdu pokonali kilkukilometrową trasę. Na zakończenie wyprawy dzieci posiliły się gorącymi kiełbaskami i herbatką owocową. Zmęczeni, ale pełni wrażeń wrócili do domów. 

Czytaj więcej: Pieszy rajd po Bażantarni

Nasze certyfikaty

 

 
 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

aastr

astr

ffdvfvstr

 

fgggfhstr

 

gbgbthbththnythstr

 

ggggggggstr

 

gggstr

 

Narkotykistr

 

logo 1str

 

mistrzstr

 

vfdvf vstr

 

A4 Popup

Zmieniamy się dla Was!

Przepraszamy za utrudnienia i prosimy o cierpliwość.

Tymczasem zapraszamy na szkolnego Facebook'a

https://www.facebook.com/sp8elblag/

all4web
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech