foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 8

im. Stanisława Staszica w Elblągu

12 listopada 2019r. uczniowie klasy Ia wybrali się na wycieczkę do Banku Spółdzielczego w Sztumie, oddział w Elblągu, który mieści się przy Placu Jagiellończyka 5. Pani Dyrektor Banku przywitała serdecznie wszystkie dzieci,
a następnie odczytała wiersz pt. „Ciuchy dla muchy”. Po odczytaniu wiersza zadała pytanie, o czym będzie mowa na zajęciach. Dzieci odpowiedziały, że
o pieniądzach. Następnie przeprowadziła z dziećmi rozmowę tematyczną:

Czytaj więcej: Wycieczka do Banku Spółdzielczego – klasa Ia

Dnia 18 XI 2019 r. w bibliotece szkolnej odbyły się zajęcia pt. „Spędzam swój wolny czas czytając”. Uczennice klasy II a: Nadia Cieszkowska, Ada Gesek, Wiera Muszyńska czytały na głos fragmenty książeczki Danuty Wawiłow pt. „Kałużyści”. Laura Witkowska natomiast zarecytowała uczennicom dwa wiersze: „Jesień” i „Na straganie”. Na zakończenie zajęć dzieci wykonały ilustracje do usłyszanych utworów i wypożyczyły książki do domu.

Czytaj więcej: „Spędzam swój wolny czas czytając”

Dnia 9. 09. 2019r. uczniowie klasy II a z wychowawczynią  Alą Piotrowicz- Chont uczestniczyli w warsztatach  w Galerii El ,,Duży format , duża abstrakcja".

Celem warsztatów było rozwijanie fantazji dzieci poprzez zabawy z rysunkiem, umiejętność współpracy w grupie  oraz doskonalenie umiejętności manualnych. Dzieci w czasie warsztatów, z różnymi narzędziami w ręku, takimi jak mazaki czy grube kredki, z fantazją tworzyły prace za pomocą niekończących się, wijących linii. Tworzyły na dużym i malutkim formacie. Prace powstawały, gdy dzieci siedziały oraz wówczas, gdy były w ruchu. Zgodnie pracowały w grupie.

Dzieci w czasie zajęć wykazały się niesamowitą pomysłowością. Po wykonaniu prac odbył się ich wernisaż. Warsztaty wszystkim bardzo się podobały.

Czytaj więcej: Z wizytą w Galerii El

W dniu 26 października 2019 r. zuchy ze 121 Grunwaldzkiej Gromady Zuchowej „Wesołe Pszczółki” działającej przy Szkole Podstawowej nr 8, pod opieka Marzeny Skoniecznej, uczestniczyły w akcji ogłoszonej przez MEN „Szkoła Pamięta”. W ramach tej akcji zuchy udały się na Cmentarz Agrykola i mając na uwadze pamięć i szacunek wobec zmarłych, uprzątnęły zaniedbane groby. Sprzątanie zostało poprzedzone uświadomieniem dzieci na czym polega akcja i jaki jest jej cel.

Czytaj więcej: Szkoła Pamięta

Dnia 7. 10. 2019 r. uczniowie klasy I A i II A wraz z wychowawczyniami Joanną Malec, Alą Piotrowicz- Chont i nauczycielem wspomagającym Dorotą Szczepańską byli na w wycieczce w gospodarstwie agroturystycznym ,,Osada Bajanówka". W gospodarstwie dzieci uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych, w czasie których wysłuchały „Legendy o Strażniku Wałowym z Koźlin”, następnie lepiły wały przeciwpowodziowe i sprawdzały, czy zostały dobrze wykonane. Po krótkiej przerwie uczniowie przystąpili do przygotowywania konfitur z jabłek z przydomowego sadu. Obierali i kroili owoce, które gospodyni przesmażała. W czasie pracy dzieci rozmawiały o wartościach odżywczych jabłek. Następnie dzieci mogły posmakować konfitur z kanapkami, które własnoręcznie przygotowały, popijając kompotem, oczywiście z jabłek. Po pracy dzieci bawiły się na świeżym powietrzu. Na koniec pobytu każdy uczeń otrzymał słoik konfitur. Uczniowie pełni wrażeń wrócili do szkoły.

Czytaj więcej: W osadzie Bajanówka

Uczniowie klasy I a zrealizowali swój pierwszy projekt „Zwierzęta leśne”. Dzieci wcieliły się w rolę nauczycieli i sami przeprowadzili lekcje dla swoich Pań oraz kolegów z klasy. Pierwszaki ćwiczyły autoprezentację. Umiejętność tak ważną w dzisiejszym świecie.

Czytaj więcej: Zwierzęta leśne

Klasa 1 a pod opieką Pani Joanny Malec oraz Pani Doroty Szczepańskiej wybrała się do lasu „Bażantarnia”. Był piękny, słoneczny dzień. Odbyliśmy długi spacer przez las. Obserwowaliśmy przyrodę i zachodzące jesienią zmiany. Udało nam się usłyszeć śpiew ptaków i znaleźć prawdziwe „skarby” jesieni. Pogoda i humor nam dopisały. Nasze wesołe miny świadczą o udanej wycieczce. Z pewnością ją powtórzymy.

Czytaj więcej: W Bażantarni

Klasa 1 a wzięła udział w warsztatach z majsterkowania w sklepie budowlanym „Castorama”. Podczas samodzielnej pracy dzieci wykonały drewniane zabawki: dziewczynki kołyskę, a chłopcy samolot. To był wspaniały dzień. Nasi najmłodsi uczniowie pokazali, że nie straszny im młotek i gwoździe:)

Czytaj więcej: Warsztaty majsterkowania

Po wakacyjnej przerwie, czas wracać do szkoły. Od 1 września droga do szkoły i z powrotem będzie stałym elementem w życiu dziecka, aż do następnych wakacji. Czuwanie nad szeroko rozumianym bezpieczeństwem i porządkiem w ruchu drogowym, to policyjne działania. 17 września, uczniów klas I-III odwiedził przedstawiciel Komendy Miejskiej Policji w Elblągu p. Sylwester Kamecki, który przybliżył dzieciom zagadnienia bezpieczeństwa w drodze do szkoły, powrotnej i w szkole.

Lekcje z udziałem policjanta są dla dzieci zawsze dużą atrakcją, co zachęca je do poznawania zasad ruchu drogowego i przypomina o zasadach współżycia społecznego. Nie do przecenienia jest wiedza funkcjonariusza Policji, który poza omówieniem najważniejszych przepisów, udzielił dzieciom porad praktycznych a także zapoznał z pracą policjanta. Kształtowanie u dzieci właściwych nawyków to żmudna praca, ale opłaca się, bo nawyki te zostają na całe życie.

Czytaj więcej: Jestem bezpieczny – spotkanie z policjantem

W dniach od 16 do 21 września uczniowie Szkoły Podstawowej nr 8  w Elblągu wraz z zuchami ze 121 Grunwaldzkiej Gromady Zuchowej „Wesołe Pszczółki”   po raz kolejny włączyli się do akcji „Sprzątanie Świata”.

W akcji uczestniczyli wszyscy uczniowie wraz z wychowawcami, którym nie obce jest dobro naszej Ziemi. Oprócz sprzątania najbliższej okolicy w klasach i na zbiórce zuchowej odbyły się zajęcia „Jak należy żyć ekologicznie?”. Dzieci wykonywały również prace plastyczne z surowców wtórnych.

 

Dzięki temu przedsięwzięciu wzrosła świadomość ekologiczna uczniów.

                                                             Marzena Skonieczna

Czytaj więcej: Ósemka sprzątała świat

2 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Pani Dyrektor Alicja Bałchan powitała zebranych uczniów, rodziców oraz grono pedagogiczne. Szczególnie ciepło zostali przyjęci pierwszoklasiści, niektórzy wystraszeni, a inni wręcz przeciwnie  – odważnie- wkroczyli do sali wraz ze swoją wychowawczynią. Na nadchodzący rok szkolny Pani Dyrektor życzyła zebranym samych sukcesów, rozwijania własnych pasji oraz tego, by każdy czuł się w szkole bezpiecznie i dobrze.

Udanego roku!

Czytaj więcej: Inauguracja roku szkolnego 2019/2020

Nasze certyfikaty

 

 

aastr

astr

ffdvfvstr

 

fgggfhstr

 

gbgbthbththnythstr

 

ggggggggstr

 

gggstr

 

Narkotykistr

 

logo 1str

 

mistrzstr

 

vfdvf vstr

 

A4 Popup

Zwracam się z ogromną prośbą, o aktywny udział w akcji „Się gra się ma...Bezpieczny Playroom!”. Nasza świetlica bierze udział w konkursie, zorganizowanym przez firmę Hasbro, w którym można wygrać cenne nagrody, między innymi remont świetlicy, wyposażenie w naklejki i gry itp. Wystarczy wejść codziennie na stronę www.siegrasiema.com i oddać głos na naszą świetlicę.
Moi drodzy, w grupie siła, zawalczmy wspólnie o to, aby  dzieci spędzały czas w świetlicy jeszcze bardziej aktywnie! Każda osoba codziennie może oddać 1 głos (jednocześnie z różnych urządzeń, np.
i z komputera, i z telefonu). I tak każdego dnia – aż do 28 listopada. Zachęćcie do udziału rodzinę, przyjaciół, znajomych.

Link do głosowania: https://www.siegrasiema.com/swietlice/50

                      

                                       Pozdrawiam i dziękuję za każdy oddany głos

                                                    Jolanta Gołębiowska – kierownik świetlicyall4web