foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 8

im. Stanisława Staszica w Elblągu

WhatsApp Image 2018 11 22 at 21.53.14Czy uważacie, że nauka to tylko siedzenie w ławce? Nie! Zdobywanie wiedzy może być wyzwaniem i ciekawą przygodą! Dowiedzieli się o tym uczniowie klasy I oraz IV, którzy wraz z wychowawcami  20 listopada pojechali na wycieczkę do Gdyni. Pierwszym punktem wycieczki był spacer po Skwerze Kościuszki. Tam dzieci  mogły zobaczyć słynny statek „Błyskawicę”

– polskiego niszczyciela, który uczestniczył w walkach podczas II wojny światowej.  Następnie uczniowie podziwiali statek – muzeum, trzymasztowy żaglowiec, czyli słynny „Dar Pomorza”. Największe wrażenie jednak zrobił na uczniach słynny Statek Piracki. Po spacerze cała grupa pojechała do Centrum Nauki Experyment. Na miejscu dzieci uczestniczyły w zabawie przy interaktywnych stanowiskach, przy których każdy z nich wprawiał w ruch skomplikowane mechanizmy. Emocji dostarczył również symulator jazdy samochodem, który pokazywał reakcję kierowcy w stanie nietrzeźwym. Nie lada gratką było stanowisko Refleks, które jest sprawdzianem sprawności i szybkości reakcji, połączonym ze zdrową rywalizacją. Ponadto ogromnym wyzwaniem była wystawa wodna – Hydroświat, która zrobiła na uczniach największe wrażenie. Kolejnym etapem wycieczki były grupowe eksperymenty. Klasa I wzięła udział w warsztatach „Barwne eksperymenty”, natomiast klasa IV w zajęciach „Pogoda bez tajemnic”. Po zakończeniu , obie klasy odwiedziły sklep z pamiątkami. Zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do Elbląga, już odliczając dni do kolejnej, tak udanej wycieczki!

Nasze certyfikaty

 

 

aastr

astr

ffdvfvstr

 

fgggfhstr

 

gbgbthbththnythstr

 

ggggggggstr

 

gggstr

 

Narkotykistr

 

logo 1str

 

mistrzstr

 

vfdvf vstr