foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 8

im. Stanisława Staszica w Elblągu

44919983 2394836373864859 7070883420515074048 nW miniony weekend 26-27 października, w Szkole Podstawowej nr 8 odbywały się warsztaty „Jak pomóc innym” w ramach projektu Akademia Liderów – wychowujemy z pasją II. Projekt zakłada współpracę Związku Harcerstwa Polskiego z trzema szkołami z naszego województwa (Szkoła Podstawowa nr 8

w Elblągu, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kozłowie i Zespół Szkół Ekonomicznych w Olsztynie). W każdej z tych placówek odbyły się warsztaty o tematyce odpowiadającej potrzebom środowiska. I tak grupa 20 uczniów z naszej szkoły uczestniczyła w bloku „Jak pomóc innym?”. Podczas warsztatów dowiedzieli się czym jest wolontariat oraz poznali różne obszary jego działania (Regionalne Centrum Wolontariatu, Schronisko dla Zwierząt, OSP, Caritas i ZHP).  Uczniowie przygotowywali również wydarzenie, które będą miały okazję zaprezentować wychowankom Domu Pomocy Społecznej dla dzieci oraz podczas konferencji kończącej projekt w Olsztynie. Warsztaty były prowadzone metodą harcerską. Uczestnicy pracowali w zastępach, uczestniczyli w kominku i biegu terenowym. Szkolną koordynatorką projektu jest pani Marzena Skonieczna przy współpracy pani Iwony Kameckiej i Agnieszki Muchy.

gazeta

 

Nasze certyfikaty

 

 

aastr

astr

ffdvfvstr

 

fgggfhstr

 

gbgbthbththnythstr

 

ggggggggstr

 

gggstr

 

Narkotykistr

 

logo 1str

 

mistrzstr

 

vfdvf vstr