foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 8

im. Stanisława Staszica w Elblągu

44240089 885614611634146 235161648573186048 nstrOd 6 do 21 października w całej Europie obchodzimy Europejski Tydzień Kodowania. Jest to inicjatywa mająca na celu promowanie programowania i umiejętności cyfrowych wśród uczniów. Z tej okazji w naszej szkole zorganizowane warsztaty dla klas młodszych. Uczniowie podzieleni na grupy uczestniczyli w 15 minutowych zajęciach, podczas których poznali

tajniki kodowania. Jednym z zadań było programowanie stworka – Bota w aplikacji „Lobot Robot Programming” na tabletach, tak by zebrał potrzebne mu skarby. Aplikacja jest w języku angielskim, także uczniowie oprócz kompetencji cyfrowych rozwijali kompetencje językowe z zakresu wydawania komend. Kolejnym zadaniem było programowanie za pomocą kolorowych kubków. Dzieci za pomocą zaszyfrowanego listu układały obrazek, który okazał się jeżem z owocami. Innym wyzwaniem było układanie kolorowych kubków według poleceń zawartych w wierszyku. Po przeczytaniu i wykonaniu całości zadania dzieci zobaczyły jesienne drzewo. Informacje o wydarzeniu można było znaleźć na stronie www.codeweek.eu/events Zajęcia były przygotowane przez Panie: Katarzynę Stępczyńską i Marzenę Skonieczną.

Nasze certyfikaty

 

 

aastr

astr

ffdvfvstr

 

fgggfhstr

 

gbgbthbththnythstr

 

ggggggggstr

 

gggstr

 

Narkotykistr

 

logo 1str

 

mistrzstr

 

vfdvf vstr