foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 8

im. Stanisława Staszica w Elblągu

ScottieSzkolneKluby

Brak wydarzeń w kalendarzu
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Licznik odwiedzin

Liczniki

Jesteśmy na Facebook

Dawno temu w szkole

IMG 7872strW czasie Europejskiego Tygodnia Kodowania, który w tym roku trwa aż od 7 do 22 października, organizowane są w różnych państwach działania promujące naukę kodowania. Szereg wydarzeń z tej okazji można odnaleźć na stronie: http://events.codeweek.eu. Nasza szkoła już po raz kolejny,

przyłączyła się do obchodów tego święta, organizując cykl warsztatów dla najmłodszych. W dniu 17 października, uczniowie klas I – III brali udział w 15 minutowych sesjach, podczas których wykonywali przeróżne zadania związane z prostym programowaniem. Na jednym ze stanowisk mieli możliwość układania kodów za pomocą kolorowych kubeczków. Uczniowie wykonywali różne ćwiczenia wykorzystując podane im warunki, np. przejść od startu do mety pokonując wszystkie pola czerwone. Na kolejnym wykonywali zdania na tablicy interaktywnej z wykorzystaniem aplikacji „Code-a-pillar” oraz układali kody, wykorzystując gąsieniczkę FisherPrice. Trzecie stanowisko poświęcone było  grze ScottieGo, gdzie podczas zabawy każdy z uczestników miał możliwość ułożenia kloców w taki sposób, by pomóc Scottiemu odnaleźć pogubione części jego statku. Na stanowisku czwartym znajdowały się tablety i gra „BitByBit” – dzieci samodzielnie starały się przejść kolejne etapy zabawy, postępując zgodnie z instrukcjami. Zajęcia zostały przygotowane przez panie: Iwonę Kamecką, Marzenę Skonieczną oraz Katarzynę Stępczyńską.

Nasze certyfikaty


 

 

certyfikat codeweek 1str

aastr

astr

ffdvfvstr

 

fgggfhstr

 

gbgbthbththnythstr

 

ggggggggstr

 

gggstr

 

Narkotykistr

 

logo 1str

 

mistrzstr

 

vfdvf vstr

 

A4 Popup

Zwracamy się z ogromną prośbą, o aktywny udział w akcji Się gra się ma... Odlotowy Playroom!.
Nasza świetlica bierze udział w konkursie, zorganizowanym przez firmę Hasbro, w którym można wygrać cenne nagrody, między innymi salę gier, wyposażenie świetlicy, zestawy gier.
Wystarczy wejść codziennie na stronę https://www.siegrasiema.com/swietlice/106 i oddać głos na naszą świetlicę.
Moi drodzy, w grupie siła, zawalczmy wspólnie o to, aby  dzieci spędzały czas w świetlicy jeszcze bardziej aktywnie !
Każda osoba codziennie może oddać 1 głos. Zachęćcie do udziału rodzinę, przyjaciół, znajomych.

all4web