Szkoła Podstawowa nr 8 w Elblągu - Warsztaty z rodzicami kl. II a

1Dnia 14 marca 2017 r. w kl. II a odbyły się warsztaty językowe dla dzieci i ich rodziców pod hasłem „Nowoczesna technika w nauce języka”. Podczas zajęć uczniowie i rodzice mieli możliwość wykonywania zadań z języka angielskiego z użyciem technologii

informacyjno – komunikacyjnych (TIK). Rodzice zostali zapoznai z projektem eTwinning "Programowanie z Tigerem". Przybyli goście zostali podzieleni na drużyny. Pierwszym zadaniem dzieci było zaprogramowanie robota, tak by dotarł do odpowiedniego pomieszczenia. Tam na uczestników czekało pierwsze zadanie. Drużyny musiały dopasować angielskie nazwy do ubrań, zabawek, dzikich zwierząt oraz pomieszczeń w domu. Kolejnym zadaniem par było odszyfrowanie informacji zawartej w kodach qr i dopasowanie jej do odpowiedniej ilustracji. Dzieci i rodzice mieli również możliwość wykonania zadania językowego na tablicy interaktywnej, przygotowanego wcześniej przy użyciu platformy LeanigApps. Ostatnim zadaniem wszystkich gości było rozwiązanie testu online, potwierdzającego znajomość języka angielskiego. Uczestnicy wykorzystali do tego celu tablety. Zajęcia przeplatane były angielskimi piosenkami i rymowankami. Dzieci były dumne prezentując rodzicom swoją wiedzę z języka angielskiego oraz umiejętności związane z wykorzystania w TIK w nauce. Wszystkim uczestnikom warsztaty bardzo się podobały.