foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 8

im. Stanisława Staszica w Elblągu

ScottieSzkolneKluby

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Licznik odwiedzin

Liczniki

Jesteśmy na Facebook

paszportstrW lutym 2016 r. nauczyciele z naszej placówki mieli możliwość uczestniczenia w kursie „Pokonując trudności wędrując ku przyszłości” w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Jednym z elementów szkolenia była obserwacja nauczycieli brytyjskich podczas ich pracy z dziećmi. Zaobserwowaliśmy, iż nauczyciele ci wykorzystują w swojej pracy ocenianie kształtujące, dokumentując prace dzieci, opisując co uczeń potrafi i nad czym musi jeszcze popracować, określając jasne kryteria oceny przed każdą aktywnością a także motywując uczniów do dokonywania samooceny. Elementy oceniania kształtującego postanowiliśmy wykorzystać w naszej placówce. W związku z tym od tego roku szkolnego uczniowie klas II i III, podczas zajęć z języka angielskiego, rozpoczęli pracę z Europejskim Portfolio Językowym (EPJ) dla dzieci w wieku 6 – 10 lat. Jest to dokument

mający na celu wspieranie samodzielności ucznia w procesie uczenia się języków obcych i poznawania innych kultur. Dzieci w portfolio notują swoje doświadczenia zebrane w trakcie uczenia się języka. EPJ jest narzędziem wpisującym się w nurt oceniania kształtującego. Dzięki niemu uczeń rozwija poczucie własnej wartości, ocenia swoje umiejętności, ocenia to co już wie, a czego powinien się jeszcze nauczyć oraz rozpoznaje swoje mocne strony i określa wyzwania. Dzieci wypełniając swoje portfolia przedstawiają wiedzę zdobytą nie tylko podczas nauki w szkole, ale także własne doświadczenia oraz opisują udział w konkursach językowych i odbytych kursach. W świat EPJ dzieci wprowadza wesoły smok Europek, który pomaga im w poszczególnych zadaniach. Uczniowie chętnie uczestniczą w lekcjach z wykorzystaniem portfolio i chętnie oraz z dużą starannością je wypełniają.

informacja z gazety

Nasze certyfikaty

 

ScottieSzkolneKluby

certyfikat codeweek 1str

aastr

astr

ffdvfvstr

 

fgggfhstr

 

gbgbthbththnythstr

 

ggggggggstr

 

gggstr

 

Narkotykistr

 

logo 1str

 

mistrzstr

 

vfdvf vstr

 

A4 Popup

Konkurs „Extra stołówki”

Dorośli głosują, dzieciaki zyskują!!!

Pomóż szkole wygrać remont stołówki za 30.000 złotych!!!

Głosuj codziennie, aż do 17 czerwca 2018r.

Wystarczy wejść na stronę www.extrastolowki.pl i kliknąć na naszą szkołę.

Za wszystkie oddane głosy serdecznie dziękujemy!!!

all4web