Welcome to Szkoła Podstawowa nr 8 w Elblągu   Click to listen highlighted text! Welcome to Szkoła Podstawowa nr 8 w Elblągu Powered By GSpeech

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 8

im. Stanisława Staszica w Elblągu

26 czerwca, w czasie rozdania świadectw, Pani Jola - kierownik świetlicy

wręczyła wszystkim dzieciom, które uczęszczały do świetlicy szkolnej, pamiątkowe dyplomy z wakacyjnymi życzeniami oraz niespodzianki.

Kochane Dzieci, Rodzice, Dziadkowie!!!

Już wkrótce wakacje rozpoczniecie,

dobry humor ze sobą zabierzecie.

Życzymy Wam, by ten czas był naprawdę wspaniały,

by niecodzienne miejsca, swym urokiem Was zachwycały.

Dużo słoneczka na niebie, przyjaciół wielu,

Byście bezpiecznie dotarli do każdego celu.

26 czerwca, w czasie rozdania świadectw, Pani Jola - kierownik świetlicy nagrodziła tych uczniów, którzy w roku szkolnym 2019/2020 zdobyli najwięcej „super postaw – świetlicowych słoneczek”.

Tytuł „Super Świetliczaka” zdobyli: Jan Grodek z klasy Ia, Laura Witkowska  
z klasy IIa, Inez Piróg z klasy IIIa oraz z klasy Va: Nikola Goryszewska   i Michał Broż. Uczniowie otrzymali pamiątkowy dyplom oraz nagrody-niespodzianki.  

Gratulujemy!!!

Od 24 marca, co tydzień, pani kierownik świetlicy szkolnej, zapraszała wszystkich uczniów do udziału w konkursach plastycznych. Zadanie polegało na wykonaniu pracy z wykorzystaniem dowolnych materiałów plastycznych. Chętne osoby przesyłały zdjęcie lub skan wykonanej pracy.

Zorganizowano 13 konkursów plastycznych: „Być przyjacielem i mieć przyjaciela”, „Kartka dla Medyka”, „Prima aprilis, czyli śmiech to zdrowie”, „Światowy Dzień Ziemi”, „Wielkanocne zwyczaje”, „W świecie bajek i bajeczek”, „Ziemia - nasza planeta”, „Majowe święta”, „Z wizytą w krajach Unii Europejskiej”, „Książka moim przyjacielem” , „Nasze marzenia. W świecie wyobraźni”, „Kocham Cię Mamusiu z serduszka całego”, „Piękna nasza Polska cała”

Na zakończenie roku szkolnego, w czasie rozdania świadectw, pani Jola – kierownik świetlicy, wręczyła dzieciom biorącym udział w konkursach, pamiątkowe dyplomy oraz nagrody. Najwięcej niespodzianek otrzymała Zuzanna Kowalik z klasy Ia i Jakub Falkowski z klasy Va. Uczniowie, którzy brali udział w konkursach to:

  • z klasy Ia – Bruno Kazimierczuk, Julia Woźniak, Pola Bożejewicz, Filip Siwek, Natalia Łaszkiewicz
  • z klasy IIa – Kinga Wiertel, Hubert Jasiński, Wojciech Kula, Adrianna Gesek, Laura Witkowska
  • z klasy IVa – Anna Kula, Emilia Mucha, Nikolas Stępczyński
  • z klasy Va – Klaudia Kondzielawa, Gabriel Gesek
  • z klasy VIb – Aleksandra Danielczuk
  • z klasy VIIa – Julia Mucha.

Czytaj więcej: Konkursy plastyczne - podsumowanie

26 czerwca, w czasie rozdania świadectw, Pani Jola - kierownik świetlicy nagrodziła tych uczniów, którzy systematycznie wpłacali pieniążki na książeczkę SKO. Dyplomy uznania i niespodzianki otrzymały następujące osoby: Klaudia Kondzielawa, Bartosz i Filip Siwek, Blanka Krupska oraz Michał Głowacki. Wszystkie niespodzianki były z Banku Spółdzielczego w Sztumie oddział w Elblągu. Gratulujemy!!!

Z powodu pandemii i nauczania zdalnego, w marcu, nie zdążyliśmy wręczyć nagród. 26 czerwca, w czasie rozdania świadectw, 3 osoby otrzymały nagrody-niespodzianki oraz pamiątkowy dyplom. Są to: Jan Grodek z Ia oraz Kacper Korzuszko i Martyna Wielesik z klasy IIIa.

Gratulujemy!!!

Kochane Świetliczaki! Już niedługo koniec roku szkolnego. Zachęcam Was do rozwiązania różnorodnych łamigłówek, układania puzzli i sudoku oraz sprawdzenia swoich umiejętności językowych:
Powodzenia!!!

Na konkurs plastycznyPiękna nasza Polska cała” wpłynęły 2 zdjęcia prac. Prace wykonali: Zuzanna Kowalik z klasy Ia i Kinga Wiertel z klasy IIa.

W świetlicy szkolnej, po powrocie do szkoły, będą czekały na Zuzię i Kingę dyplomy i nagrody-niespodzianki. Gratulujemy!!

Czytaj więcej: „Piękna nasza Polska cała”–  podsumowanie konkursu plastycznego

W najbliższym tygodniu zapraszam Was wszystkich do wykonania pracy plastycznej na temat Piękna nasza Polska cała” . Myślę, że każdy ma jakieś swoje ulubione miejsce, do którego lubi wracać lub jest to miejsce, o którym tylko słyszeliście. Narysujcie to miejsce.

Wysłuchajcie piosenki pt. „Piękna nasza Polska cała”:

Czekam na Wasze pomysłowe i kreatywne prace plastyczne. Chętne osoby proszę o przesyłanie zdjęć lub skanów prac (z podaniem imienia i nazwiska) na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Za każdą wykonaną i przesłaną pracę, uczestnik konkursu otrzyma „świetlicowe słoneczko”. Po powrocie do szkoły, dla zaangażowanych, będą czekały nagrody - niespodzianki. Każdy uczeń, który weźmie udział w konkursie otrzyma punkty z zachowania (zgodnie z załącznikiem do zasad oceniania zachowania uczniów).

Hasło tygodnia - 08.06-12.06 „Piękna nasza Polska cała”

Życzę Wam dzieciaki,
miejcie wesołe buziaki.
Lodów w każdą niedzielę,
a dziś prezentów wiele.
Niech Wam się spełnią wszystkie pragnienia,
przyjmijcie od nas te z serca życzenia!
Kierownik i wychowawcy świetlicy

Na konkurs plastyczny „Kocham Cię Mamusiu z serduszka całego” wpłynęły 2 zdjęcia prac. Prace wykonali najbardziej wytrwali uczniowie: Zuzanna Kowalik z klasy Ia oraz Jakub Falkowski z klasy Va. W świetlicy szkolnej, po powrocie do szkoły, będą czekały na Zuzannę i Jakuba dyplomy i nagrody-niespodzianki. Gratulujemy!!

Czytaj więcej: „Kocham Cię Mamusiu z serduszka całego”– podsumowanie konkursu plastycznego

Języki, którymi się posługujemy na całym świecie, bardzo się od siebie różnią. Istnieje jednak słowo, które brzmi podobnie w najodleglejszych zakątkach świata - Mama, Maminka, Mutti, Mamma, Motina, Miter, Mother.

Bez względu na to, ile mamy lat, Mama to jedna z najważniejszych osób w naszym życiu – ta która kocha najmocniej i zna nas najlepiej. 26 maja to taki dzień w roku, kiedy szczególnie uświadamiamy sobie miłość do naszych Mam. Mali i duzi śpieszą z życzeniami, kolorowymi laurkami i upominkami. Wszystko po to, aby Mama poczuła się kochana i doceniana. To dzień pełen wzruszeń i ciepłych słów wypowiadanych pod jej adresem. Warto postarać się, aby życzenia, które składamy naszym Mamom, jak najlepiej przekazywały nasze uczucia i wdzięczność. W Polsce po raz pierwszy obchodzono Dzień Matki w 1923 r. w Krakowie.

Oto kolejny tydzień, w którym zapraszamy wszystkich uczniów, nie tylko tych, którzy są zapisani do świetlicy szkolnej, do wzięcia udziału w konkursie plastycznym. Zadanie będzie polegało na wykonaniu: laurki, ilustracji, napisaniu wierszyka. A może macie inne propozycje okazania wdzięczności dla swojej Mamy w dniu Jej święta. Zaproponujcie wspólne wysłuchanie z mamą piosenki:

Chętne osoby prosimy o przesyłanie zdjęć lub skanów prac (z podaniem imienia i nazwiska) na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Za każdą wykonaną i przesłaną pracę, uczestnik konkursu otrzyma „świetlicowe słoneczko”. Po powrocie do szkoły, dla zaangażowanych, będą czekały nagrody - niespodzianki. Każdy uczeń, który weźmie udział w konkursie otrzyma punkty z zachowania (zgodnie z załącznikiem do zasad oceniania zachowania uczniów).

Hasło tygodnia - 25.05-29.05 - Kocham Cię Mamusiu z serduszka całego”

Na konkurs plastyczny „Nasze marzenia. W świecie wyobraźniwpłynęły 3 zdjęcia prac. Prace wykonali: Zuzanna Kowalik z klasy Ia, Jakub Falkowski z klasy Va oraz Aleksandra Danielczuk z VIb.

Życzymy spełnienia wszystkich najskrytszych marzeń.

W świetlicy szkolnej, po powrocie do szkoły, będą czekały dyplomy i nagrody-niespodzianki. Gratulujemy!!

Czytaj więcej: „Nasze marzenia. W świecie wyobraźni”–  podsumowanie konkursu plastycznego

W najbliższym tygodniu zapraszam Was wszystkich do wykonania pracy plastycznej na temat „Nasze marzenia. W świecie wyobraźni. Myślę, że nie ma osoby, która nigdy o czymś nie marzyła. Narysujcie to, o czym marzycie.

Wysłuchajcie piosenki pt. „Fantazja”:

Czekam na Wasze pomysłowe i kreatywne prace plastyczne.

Chętne osoby proszę o przesyłanie zdjęć lub skanów prac (z podaniem imienia i nazwiska) na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Za każdą wykonaną i przesłaną pracę, uczestnik konkursu otrzyma „świetlicowe słoneczko”. Po powrocie do szkoły, dla zaangażowanych, będą czekały nagrody - niespodzianki. Każdy uczeń, który weźmie udział w konkursie otrzyma punkty z zachowania (zgodnie z załącznikiem do zasad oceniania zachowania uczniów).

Hasło tygodnia - 18.05 - 22.05 – „Nasze marzenia. W świecie wyobraźni

Na konkurs plastyczny „Książka moim przyjacielem” wpłynęły 3 zdjęcia prac. Prace wykonali najbardziej wytrwali uczniowie: Zuzanna Kowalik z klasy Ia (2 prace) oraz Jakub Falkowski z klasy Va.

W świetlicy szkolnej, po powrocie do szkoły, będą czekały na Zuzannę i Jakuba dyplomy i nagrody-niespodzianki. Gratulujemy!!

Czytaj więcej: „Książka moim przyjacielem” – podsumowanie konkursu

Kochane Świetliczaki!!! Rozpoczynamy kolejny tydzień zdalnego nauczania.

„Książki są to najlepsi Twoi przyjaciele, nie wyśmieją, nie zdradzą, a nauczą wiele” - w najbliższym tygodniu zapraszam Was do wykonania pracy plastycznej związanej z książką.

O walorach książek nie trzeba nikogo przekonywać. Możliwość poznawania historii spisanych na książkowych stronach to przywilej i przyjemność.

Zapewne macie swoje ulubione wierszyki, bajki, legendy. Wykonajcie ilustrację ulubionego bohatera lub najciekawszej przygody.

Kiedy czytacie książkę, a chcecie zrobić sobie przerwę, to wtedy trzeba jakoś zaznaczyć, na jakiej stronie skończyliście. No właśnie … i tutaj kolejna propozycja pracy plastycznej. Zaprojektujcie zakładkę do książki.

A może macie inne propozycje prac plastycznych związanych z tematem KSIĄŻKA. Liczę na Waszą pomysłowość i kreatywność.

Czytaj więcej: „Książka moim przyjacielem” – konkurs plastyczny

Kochane Świetliczaki - na konkurs plastyczny „Z wizytą w krajach Unii Europejskiej” wpłynęły 2 zdjęcia prac. Prace wykonali: Zuzanna Kowalik z klasy Ia oraz Jakub Falkowski z klasy Va. Dziękujemy za super prace J

W świetlicy szkolnej, po powrocie do szkoły, będą czekały dyplomy i nagrody-niespodzianki. Gratulujemy!!

Czytaj więcej: „Z wizytą w krajach Unii Europejskiej” – podsumowanie konkursu

Rozpoczynamy kolejny tydzień zdalnego nauczania. Zapraszamy wszystkich uczniów, nie tylko tych, którzy są zapisani do świetlicy szkolnej, do wzięcia udziału w konkursie plastycznym. Zadanie polega na wykonaniu pracy dowolną techniką i z wykorzystaniem dostępnych materiałów.

Co wiemy o Unii Europejskiej? Zapraszamy do obejrzenia prezentacji, która zawiera najważniejsze informacje o UE.

Celem konkursu jest: kształcenie świadomości „Jesteśmy Polakami, jesteśmy Europejczykami” oraz poznanie niektórych krajów Unii Europejskiej oraz symboli UE.

Chętne osoby prosimy o przesyłanie zdjęć lub skanów prac (z podaniem imienia i nazwiska) na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Za każdą wykonaną i przesłaną pracę, uczestnik konkursu otrzyma „świetlicowe słoneczko”. Po powrocie do szkoły, dla zaangażowanych, będą czekały nagrody - niespodzianki. Każdy uczeń, który weźmie udział w konkursie otrzyma punkty z zachowania (zgodnie z załącznikiem do zasad oceniania zachowania uczniów).

Podsumowanie dotychczasowych konkursów plastycznych znajduje się na stronie szkoły (www.sp8.elblag.pl), w zakładce „świetlica”.

Hasło tygodnia - 4.05 - 8.05 – „Z wizytą w krajach Unii Europejskiej”

Na konkurs plastyczny „Majowe święta” wpłynęły tylko 2 zdjęcia prac.

Prace wykonali: Zuzanna Kowalik z klasy Ia oraz Jakub Falkowski z klasy Va.

Super, że są osoby, które biorą udział we wszystkich dotąd organizowanych świetlicowych konkursach.

W świetlicy szkolnej, po powrocie do szkoły, będą czekały dyplomy i nagrody-niespodzianki. Gratulujemy!!

Czytaj więcej:  „Majowe święta” – podsumowanie konkursu plastycznego

Maj jest szczególnym miesiącem w historii Polski. W pierwszych trzech dniach obchodzone są trzy ważne święta: Święto Pracy (1 maja), Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej (2 maja) i Narodowe Święto Konstytucji 3 Maja.

Zapraszam do obejrzenia prezentacji multimedialnej o majowych świętach:

Co prawda, jest napisane, że jest dla uczniów klas 1-3, lecz zawarte są tam informacje dla każdego Polaka, bez względu na wiek.

W związku z tymi świętami zapraszamy wszystkich uczniów, nie tylko tych, którzy są zapisani do świetlicy szkolnej, do wzięcia udziału w konkursie plastycznym.

Celem konkursu jest poznanie: symboli narodowych i historii świąt majowych oraz kształtowanie postawy patriotycznej.

Chętne osoby prosimy o przesyłanie zdjęć lub skanów prac (z podaniem imienia i nazwiska) na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Za każdą wykonaną i przesłaną pracę, uczestnik konkursu otrzyma „świetlicowe słoneczko”. Po powrocie do szkoły, dla zaangażowanych, będą czekały nagrody - niespodzianki. Każdy uczeń, który weźmie udział w konkursie otrzyma punkty z zachowania (zgodnie z załącznikiem do zasad oceniania zachowania uczniów).

Podsumowanie dotychczasowych konkursów plastycznych znajduje się na stronie szkoły (www.sp8.elblag.pl), w zakładce „świetlica”.

Hasło tygodnia - 27.04 - 30.04 - „Majowe święta”

Dziękujemy wszystkim dzieciom za piękne prace.  Na konkurs plastyczny „Ziemia - nasza planeta” wpłynęło 5 zdjęć prac.

Prace wykonali: Zuzanna Kowalik z klasy Ia, Wojciech Kula z klasy IIa oraz z klasy Va - Klaudia Kondzielawa ( 2 prace) i Jakub Falkowski.

W świetlicy szkolnej, po powrocie do szkoły, będą czekały dyplomy i nagrody-niespodzianki. Gratulujemy!!

Czytaj więcej: „Ziemia - nasza planeta” – podsumowanie konkursu plastycznego

Z okazji Światowego Dnia Ziemi ogłoszony został konkurs, w którym wzięli udział uczniowie:

- ,,Ekologiczna zabawka- klasa I -Julia Woźniak i Bruno Kazimierczuk,

klasa V- Klaudia Kondzielawa.

Uczniowie wykonali zabawki zgodnie z regulaminem, wykorzystując surowce wtórne/gazety, tektura, rolki papieru , plastykowe zakrętki , papier/ Wykazali się pomysłowością i zdolnościami plastycznymi.

- ,,Wiersz do Ziemi” - klasa V - Klaudia Kondzielawa

- ,,List do Ziemi” - klasa V - Jakub Falkowski i Gabriel Gesek.

Czytaj więcej:  Światowy Dzień Ziemi - podsumowanie konkursu

Ziemia to wspaniała planeta, pełna zieleni, pięknych roślin i zwierząt. Mamy wiele szczęścia zamieszkując tę wspaniałą „zieloną wyspę".

Oto kolejny tydzień, w którym zapraszamy wszystkich uczniów, nie tylko tych, którzy są zapisani do świetlicy szkolnej, do wzięcia udziału w konkursie plastycznym.

Przesyłam link do wysłuchania piosenki „Ziemia, wyspa zielona” - https://youtu.be/-ZQTnkXpcCA

Po powrocie do szkoły, zaśpiewamy ją wspólnie. Chętne osoby prosimy o przesyłanie zdjęć lub skanów prac (z podaniem imienia i nazwiska) na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Za każdą wykonaną i przesłaną pracę, uczestnik konkursu otrzyma „świetlicowe słoneczko”. Po powrocie do szkoły, dla zaangażowanych, będą czekały nagrody - niespodzianki. Każdy uczeń, który weźmie udział w konkursie otrzyma punkty z zachowania (zgodnie z załącznikiem do zasad oceniania zachowania uczniów).

Podsumowanie dotychczasowych konkursów plastycznych znajduje się na stronie szkoły (www.sp8.elblag.pl), w zakładce „świetlica”.

Hasło tygodnia - 20.04 - 24.04 - „Ziemia - nasza planeta”

Na konkurs plastyczny „W świecie bajek i bajeczek” wpłynęło 8 prac.

Prace wykonali:

- z klasy Ia –Natalia Łaszkiewicz, Zuzanna Kowalik (2 prace), Filip Siwek,

- z klasy IIa – Kinga Wiertel, Hubert Jasiński

- z klasy Va - Klaudia Kondzielawa i Jakub Falkowski.

Dziękujemy za wykonanie pięknych prac. W świetlicy szkolnej, po powrocie do szkoły, będą czekały: dyplomy i nagrody-niespodzianki. Gratulujemy!!!

Czytaj więcej: „W świecie bajek i bajeczek” – podsumowanie konkursu 

Oto kolejny tydzień, w którym zapraszamy wszystkich uczniów, nie tylko tych, którzy są zapisani do świetlicy szkolnej, do wzięcia udziału w konkursie plastycznym. Zadanie będzie polegało na wykonaniu:

- ilustracji do wybranej baśni, bajki,

- ulubionej postaci z poznanych bajek,

- projektu okładki ulubionej baśni, bajki.

Celem konkursu jest rozbudzenie wrażliwości, fantazji oraz wyobraźni twórczej.

Chętne osoby prosimy o przesyłanie zdjęć lub skanów prac (z podaniem imienia i nazwiska) na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Za każdą wykonaną i przesłaną pracę, uczestnik konkursu otrzyma „świetlicowe słoneczko”. Po powrocie do szkoły, dla zaangażowanych, będą czekały nagrody - niespodzianki. Każdy uczeń, który weźmie udział w konkursie otrzyma punkty z zachowania (zgodnie z załącznikiem do zasad oceniania zachowania uczniów).

Hasło tygodnia - 15.04-17.04 - „W świecie bajek i bajeczek”

Dziękujemy wszystkim dzieciom za piękne prace. Wasza kreatywność zawsze nas zaskakuje! Na konkurs plastyczny „Wielkanocne zwyczaje” wpłynęło 7 zdjęć prac. Prace wykonali: z klasy IIa - Kinga Wiertel, Wojciech Kula i Hubert Jasiński, Anna Kula z klasy IVa oraz Jakub Falkowski z klasy Va. W świetlicy szkolnej, po powrocie do szkoły, będą czekały: dyplomy i nagrody-niespodzianki. Gratulujemy!!!

Czytaj więcej: „Wielkanocne zwyczaje” – podsumowanie konkursu

Święta Wielkanocne już tuż, tuż. W związku z tym zapraszamy wszystkich uczniów, nie tylko tych, którzy są zapisani do świetlicy szkolnej, do wzięcia udziału w konkursie plastycznym.

Zadanie będzie polegało na wykonaniu pracy z wykorzystaniem dowolnych materiałów plastycznych. Chętne osoby prosimy o przesyłanie zdjęć lub skanów prac (z podaniem imienia i nazwiska) na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Za każdą wykonaną i przesłaną pracę, uczestnik konkursu otrzyma „świetlicowe słoneczko”. Po powrocie do szkoły, dla zaangażowanych, będą czekały nagrody - niespodzianki.

Każdy uczeń, który weźmie udział w konkursie otrzyma punkty z zachowania (zgodnie z załącznikiem do zasad oceniania zachowania uczniów).

Hasło tygodnia - 6.04-10.04 - „Wielkanocne zwyczaje”.

                                                                                                   wychowawcy świetlicy

Miło nam poinformować, że w tym tygodniu na konkurs plastyczny „Prima aprilis, czyli śmiech to zdrowie” wpłynęły 3 zdjęcia prac. Pracę wykonali: Kinga Wiertel i Hubert Jasiński z klasy IIa oraz Nikolas Stępczyński z klasy IVa. W świetlicy szkolnej, po powrocie do szkoły, będą czekały na chłopców: dyplomy i nagrody-niespodzianki. Gratulujemy!!!

Praca Kingi Wiertel

Praca Nikolasa Stępczyńskiego

Praca Huberta Jasińskiego

 

22.04.2020 r. przypada Światowy Dzień Ziemi - to największe ekologiczne święto.

Od 1970 r. obchodzone jest na całym świecie, obecnie w 192 krajach. Celem obchodów, które organizowane są od Singapuru do Rzymu i od Alaski po Australię, jest budowanie świadomości, jak kruchy jest ekosystem Ziemi oraz propagowanie właściwych postaw ekologicznych. W tym roku ze względu na zaistniałą sytuację, dzień ten będziemy obchodzić w poczuciu własnych myśli: co można zrobić dobrego dla Ziemi? Jeśli lubisz rysować, malować, wymyślać wierszyki i ekologia jest dla Ciebie ważna, to zapraszamy do udziału w konkursie.

Każdy uczeń znajdzie coś dla siebie.

Czytaj więcej: Światowy Dzień Ziemi

Ogłosiliśmy konkurs plastyczny, którego zadaniem było wykonanie kartki z życzeniami dla tych, którzy z narażeniem swojego życia, podejmują nierówną walkę i ratują nasze życie. 

Na konkurs wpłynęło 15 zdjęć wykonanych kartek. Uczniowie, którzy wykonali prace to:

- z klasy Ia - Julia Woźniak, Pola Bożejewicz i Bruno Kazimierczuk,

- z klasy IIa - Adrianna Gesek, Wojciech Kula, Laura Witkowska i Hubert Jasiński,

- z klasy IVa - Emilia Mucha i Anna Kula,

- z klasy Va - Klaudia Kondzielawa i Gabriel Gesek,

- z klasy VIIa - Julia Mucha.

Czytaj więcej:  Kartka dla Medyka – podsumowanie

Kochani Uczniowie - konkurs plastyczny! Prima aprilis oznacza po łacinie po prostu „1 kwietnia". Dzień żartów to obyczaj obchodzony pierwszego dnia kwietnia w wielu krajach świata. Polega on na robieniu żartów, celowym wprowadzaniu w błąd, nabierania kogoś, konkurowaniu w próbach sprawienia, by inni uwierzyli w coś nieprawdziwego. Tego dnia w wielu mediach pojawiają się różne żartobliwe informacje. To dzień radosny, w którym celowo próbuje się wprowadzić innych w błąd. Zapraszam wszystkich uczniów, nie tylko tych, którzy są zapisani do świetlicy szkolnej, do wzięcia udziału w konkursie plastycznym. Zadanie będzie polegało na wykonaniu  pracy  z wykorzystaniem dowolnych materiałów plastycznych. Chętne osoby prosimy o przesyłanie zdjęć lub skanów prac (z podaniem imienia i nazwiska) na adres:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Za każdą wykonaną i przesłaną pracę,  uczestnik konkursu otrzyma „świetlicowe słoneczko”.  Po powrocie do szkoły, dla zaangażowanych, będą czekały nagrody - niespodzianki. Hasło  tygodnia 30.03-03.04. -  

„Prima aprilis, czyli śmiech to zdrowie”.                                                                                                    wychowawcy świetlicy

Kochani
Jest to trudny czas dla Nas wszystkich. Każdego dnia, przeżywamy to, co się dzieje. Jednak jest grupa ludzi, którzy z narażeniem swojego życia, podejmują tą nierówną walkę. Spróbujmy Im podziękować włączając się do akcji   
KARTKA DLA MEDYKA!!!.
Niech to będzie Nasze podziękowanie za ich trudną pracę i znak, że doceniamy i jesteśmy im wdzięczni.
Prosimy do środy, 1 kwietnia, dostarczyć zdjęcia swoich kartek z życzeniami dla tych, którzy ratują nasze życie  na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ;   Wszystkie kartki zostaną przesłane do szpitala w Elblągu. Każda osoba, która prześle zdjęcie kartki z życzeniami, otrzyma „świetlicowe słoneczko”.
Wychowawcy świetlicy

Oto kolejne osoby, które zebrały 30 „słoneczek”. Są to: Julia Woźniak z klasy Ia, Kinga Wiertel z klasy IIa oraz Nikola Goryszewska z Va.

Uczniowie otrzymali nagrody - niespodzianki oraz pamiątkowy dyplom. Gratulujemy!!!

Czytaj więcej: Order Życzliwości - marzec

Dzieci, które uczęszczają do świetlicy szkolnej wzięły udział w kampanii społecznej z okazji Międzynarodowego Dnia Białej Laski „Ja nie widzę Ciebie, Ty zobaczysz Mnie”. Za zorganizowanie zajęć szkoła otrzymała Certyfikat „Szkoła Przyjazna Osobom Niewidomym”.

Od 24 marca, co tydzień, wychowawcy świetlicy szkolnej będą organizować konkursy plastyczne zgodnie z hasłem tygodniowym. Zadanie będzie polegało na wykonaniu pracy z wykorzystaniem dowolnych materiałów plastycznych. Chętne osoby prosimy o przesyłanie zdjęć lub skanów prac (z podaniem imienia i nazwiska) na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Za każdą wykonaną i przesłaną pracę, uczestnik konkursu otrzyma „świetlicowe słoneczko”. Po powrocie do szkoły, dla zaangażowanych, będą czekały nagrody - niespodzianki.

Hasło tygodnia 23-27 marca - „Być przyjacielem i mieć przyjaciela”.

                                                                                                   wychowawcy świetlicy

Dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej i socjoterapeutycznej, w okresie od września 2019 do lutego 2020, brały udział w realizacji zadań w ramach ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Kubusiowi Przyjaciele Natury”. Nauczycielki przeprowadziły zajęciach o tematyce przyrodniczej.

Celem programu było:

- popularyzacja ochrony przyrody,

- wzrost świadomości ekologicznej wśród dzieci,

- zachęcanie dzieci do aktywnego spędzania czasu i ruchu,

- uczenie dzieci kreatywnego myślenia, samodzielności i podejmowania  

inicjatyw.

Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że otrzymaliśmy Certyfikat potwierdzający przyznanie tytułu „Kubusiowi Przyjaciele Natury”.

W okresie od września 2019 do stycznia 2020 roku, dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej, pod czujnym okiem nauczycieli, wykonywały zadania przewidziane regulaminem ogólnopolskiego konkursu „Uczeń bezpieczny w sieci”. Celem konkursu było spopularyzowanie wśród uczniów bezpieczeństwa w sieci. Wykonanie zadań było oceniane przez jury. Warunkiem otrzymania tytułu i dyplomu było uzyskanie co najmniej 80% punktów za 8 zadań. Jesteśmy bardzo dumni z tego, że zdobyliśmy certyfikat „Uczeń bezpieczny w sieci”, którego organizatorem było Studium Prawa Europejskiego.

Dzieci z klas I-VI należą do Szkolnej Kasy Oszczędności. Bank Spółdzielczy w Sztumie, który jest patronem SKO, ogłosił II mini konkurs w ramach konkursu Liderzy Bankowania pod nazwą „Teczkomaniacy". Zadaniem uczestników było stworzenie teczki na materiały reklamowe dla najmłodszych klientów w formacie A5, zawierającej elementy kojarzące się z bankowością i finansami pod hasłem: "NA START". Pracę konkursową wykonała Klaudia Kondzielawa z klasy Va.

Prawda, że praca jest ciekawa . Czekamy teraz na wyniki konkursu. Trzymamy kciuki !!!

Szkoła Podstawowa nr 11, z okazji Międzynarodowego Dnia Kota, ogłosiła międzyświetlicowy konkurs plastyczny „Mój przyjaciel kot”. Dzieci, które uczęszczają do naszej świetlicy szkolnej wykonały kilkanaście prac. Uczennica klasy Ia – Julia Woźniak, za wykonanie swojej pracy, zdobyła wyróżnienie. Gratulujemy !!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Czytaj więcej:  „Mój przyjaciel kot”

Z okazji zbliżającego się dnia 8 Marca, odbył się kiermasz. Można było zakupić galaretki z bitą śmietaną oraz kwiaty, które można było wręczyć koleżankom oraz Paniom w szkole.

Oto kolejne osoby, które zebrały 30 „słoneczek”. Są to: Pola Bożejewicz i Gabriel Plucinski z klasy Ia, Blanka Krupska, Anna Zaborowska, Laura Witkowska i Piotr Kiwiało – klasa IIa, zaś z klasy IIIa - Jesicca Burdziej i Inez Piróg oraz Michal Broż z Va.

Uczniowie otrzymali nagrody - niespodzianki oraz pamiątkowy dyplom. Gratulujemy!!!

Czytaj więcej: Order Życzliwości - luty

W świetlicy dzieci wykonywały okolicznościowe kartki dla Stasia. To chłopiec, który ma zespół Downa. Jego największym marzeniem, z okazji 10 urodzin, jest otrzymanie dużej ilości kartek. Chłopiec je uwielbia i na pewno ucieszy się
z takiej niespodzianki. Każdy uczeń starał się wykonać najpiękniejszą kartkę urodzinową. Życzymy Stasiowi zdrowia i wszystkiego najlepszego !!!

„Godziny wychowawcze dla świata” to program edukacyjny Polskiej Akcji Humanitarnej. W zajęciach biorą udział dzieci, które uczęszczają na świetlicę socjoterapeutyczną.

Żyjemy w globalnym świecie, w którym nasze życie nieodwracalnie powiązane jest z życiem reszty planety. Nie możemy uniknąć tych współzależności, jednak często trudno nam je zrozumieć.

Uczniowie wzięli już udział w zajęciach: „Różne perspektywy w patrzeniu na świat”, „Gdzie na świecie mieszka najwięcej ludzi?”, „Moi rówieśnicy w innych krajach”, „Dlaczego wszyscy ludzie na świecie powinni współpracować?”, „Do czego potrzebna ludziom woda?”

Czytaj więcej:  „Godziny wychowawcze dla świata”

W czwartek, 27 lutego, dzieci w świetlicy tworzyły prace plastyczne. Zadaniem było stworzenie pracy z wykorzystaniem różnej wielkości kółek. Powstały piękne kolorowe prace. Zadanie rozwijało kreatywność dzieci.

Czytaj więcej: „Cudaczki z kółek”

W czwartek, 20 lutego, obchodziliśmy Tłusty Czwartek. Z tej okazji odbył się Świetlicowy Kiermasz Słodkości. Każdy mógł zakupić galaretki z bitą śmietaną, muffinki i pączki.

Dzień 26 lutego obchodzony jest jako Dzień Dinozaurów. Choć dinozaury dawno już wyginęły to nie przestają fascynować ludzi. Żyły ponad 200 mln lat temu. Zapewne wiele sekretów z nimi związanych zostanie już na zawsze tajemnicą. Są jednak informacje, które w oparciu o tezy naukowe wyjaśniają jak wyglądały te największe i najgroźniejsze zwierzęta na ziemi.

Nazwa dinozaury pochodzi od połączenia greckich słów, które w tłumaczeniu daje nam straszny jaszczur. Święto tych prehistorycznych stworzeń można spędzić na wiele sposobów. Dzieci w naszej świetlicy obejrzały film o życiu dinozaurów. Poznały różnych przedstawicieli tych wymarłych gadów. Dowiedziały się również jakie były przyczyny wyginięcia tych niezwykłych olbrzymów. Uczniowie z klas I, II, III, IV i V miały możliwość ułożyć różne dinozaury za pomocą puzzli oraz pokolorować wybranych przez siebie przedstawicieli. Niektóre dzieci były bardzo zainteresowane życiem dinozaurów.

11 lutego 2020 r. w świetlicy szkolnej obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI), który w tym roku przebiegał pod hasłem „Działajmy razem!”. Dzień ten obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Początkowo obchodzony był tylko w Europie, ale już od lat DBI przekroczył jej granice, angażując państwa z całego świata.

Czytaj więcej: Dzień Bezpiecznego Internetu 2020

W lutym, dzieci z klas I-III, które uczęszczają do świetlicy szkolnej, wzięły udział w Ogólnopolskim Teście Bezpieczeństwa. Test obejmował 10 pytań
z zakresu: bezpieczeństwa w domu, w szkole i w drodze do szkoły, bezpieczeństwa w Internecie oraz pierwszej pomocy. Przygotowany został
w formie obrazkowej. Rozwiązanie testu było jednym z zadań w ramach realizacji ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Akademia Bezpiecznego Puchatka”.

Każdy, kto odpowiedział prawidłowo na 10 pytań, otrzymał Dyplom Akademii Bezpiecznego Puchatka. Test był podsumowaniem zajęć w ramach ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Akademia Bezpiecznego Puchatka”.

Czytaj więcej: „Test Bezpieczeństwa 2020”

Mamy kolejne osoby, które zebrały 30 „słoneczek”. Są to: Wiera Muszyńska z klasy IIa, Matylda Kaczmarek z klasy Ia oraz Natalia Boćko z klasy VIa. Uczniowie otrzymali nagrody-niespodzianki oraz pamiątkowy dyplom. Gratulujemy!!!

Czytaj więcej: Order życzliwości - styczeń

15 stycznia 2020r. odbyło się podsumowanie oszczędzania w SKO. Pani Jola - kierownik świetlicy nagrodziła tych uczniów, którzy systematycznie wpłacali zaoszczędzone pieniążki na książeczkę SKO. Dyplomy uznania i niespodzianki otrzymały następujące osoby: Klaudia Kondzielawa, Bartosz i Filip Siwek, Michał Broż, Filip Szymajda i Laura Witkowska. Wszystkie niespodzianki były z Banku Spółdzielczego w Sztumie oddział w Elblągu.

Czytaj więcej: Podsumowanie oszczędzania SKO

Świetlica szkolna „Słoneczko” otrzymała Certyfikat „Klubu Kumpli”. Certyfikat został przyznany za promowanie koleżeńskich zachowań i udział w kampanii społecznej Cartoon Network „Bądź kumplem, nie dokuczaj”.

Dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej biorą udział w różnych konkursach plastycznych. W konkursie plastycznym „Polak, Węgier dwa bratanki”, którego organizatorami było Stowarzyszenie Historyczne im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” Dowódcy Armii Krajowej z siedzibą w Olsztynie i Kuratorium Oświaty w Olsztynie, wzięło udział 7 uczniów. Laura Witkowska z klasy IIa zajęła I miejsce. Pozostałe uczennice otrzymały dyplomy i niespodziankę. Są to: Vanessa Dudek z klasa VIb, Oliwia Szkutnik z IIa oraz z klasy Va - Klaudia Kondzielawa, Jessica Klimko, Nikola Goryszewska, i Joanna Grzeszczak. Celem Konkursu było popularyzowanie wiedzy o przyjaźni polsko-węgierskiej wśród uczniów.

W konkursie plastycznym „Kraje skandynawskie widziane oczami dziecka”, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 9 w Elblągu, wzięło udział 5 uczniów. Uczennica klasy Ia – Julia Woźniak zajęła III miejsce. Pozostałe osoby: Jan Grodek z klasy Ia, Lena Kostrzewa z IIIa oraz z klasy IIa - Julia Stolarska i Laura Witkowska.

Czytaj więcej: Konkursy plastyczne - podsumowanie

W świetlicy szkolnej „Słoneczko” został zorganizowany konkurs plastyczny „Świąteczna choinka”. Jury konkursu przyznało 6 uczniom równorzędne I miejsce. Prace były super. Oto osoby, które zdobyły dyplomy oraz nagrody-niespodzianki: Julia Woźniak i Bruno Kazimierczuk – klasa Ia, Oliwia Szkutnik – klasa IIa, Klaudia Kondzielawa z Va oraz Wiktoria Kostrzewa i Eliza Byzdra z klasy VIIa.

Czytaj więcej: Konkurs plastyczny „Choinka świąteczna”

Mamy kolejne osoby, które zebrały 30 „słoneczek”. Są to: Julia Stolarska i Zuzanna Nowakowska z klasy IIa, Maja Boćko z klasy IVa oraz z klasy Ia -   Tomasz Mikołajczyk, Bruno Kazimierczuk i Kamil Jeziorski.

Uczniowie otrzymali nagrody-niespodzianki oraz pamiątkowy dyplom. Gratulujemy!!!

Czytaj więcej: Order życzliwości -  grudzień

W listopadzie i w grudniu dzieci uczęszczające na świetlicę szkolną socjoterapeutyczną uczestniczyli w ogólnopolskim projekcie „Nie hejtuję-reaguję”.

Projekt jest elementem ogólnopolskiej kampanii edukacyjno-profilaktycznej przeciwko cyberprzemocy, hejtowi i mowie nienawiści „Nie hejtuję- reaguję”, realizowanej przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę.

Celem zajęć było:
- uwrażliwienie młodych ludzi na problem obrażania w internecie,
- zapoznanie z pojęciami hejt i mowa nienawiści,
- prezentacja sposobów reagowania- ofiar oraz świadków,
- kształtowanie oraz promowanie postaw empatycznych.

Czytaj więcej:  Nie hejtuję- reaguję – projekt

Dzieci, które uczęszczają na zajęcia w świetlicy szkolnej „Słoneczko” wzięły udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym „Bądź kumplem- nie dokuczaj”, którego organizatorem jest firma Cartoon Network. W czasie zajęć dzieci dowiedziały się, czym jest „dokuczanie”. Dokuczanie to powtarzające się złe traktowanie innych lub celowe ich ranienie. Dokuczanie może zdarzyć się każdemu. Może mieć miejsce w szkole, na placu zabaw, w domu lub w internecie. Może polegać na szturchaniu, biciu, wyśmiewaniu, zabieraniu rzeczy, przezywaniu, celowym ignorowaniu lub pomijaniu, a także wytykaniu z powodu odmienności. Dokuczanie nigdy nie jest w porządku. To nie Twoja wina, jeśli ktoś Cię krzywdzi. Dzieci poznały Kodeks Kumpla i ambasadorów akcji. Dzieci m.in. rysowały litery składające się na nazwę o kursu. Zajęcia podobały się dzieciom. Na zakończenie zajęć wykonano pamiątkowe zdjęcie.

Czytaj więcej:   Bądź kumplem- nie dokuczaj

W dniu 18 grudnia 2019r. w świetlicy socjoterapeutycznej odbyło się spotkanie wigilijne, które zostało zorganizowane dla 26 dzieci oraz ich rodziców.

Na stole wigilijnym pojawiły się tradycyjne wigilijne potrawy. Dzieci, pod kierunkiem pani Barbary Podworskiej, zaprezentowały Jasełka połączone ze wspólnym śpiewaniem kolęd. Dzieci otrzymały prezenty od Mikołaja. Dla rodziców też czekała niespodzianka Cała imprez miała bardzo uroczysty charakter.

Czytaj więcej: Świetlicowa Wigilia

17 grudnia 2019r. w świetlicy szkolnej odbyły się warsztaty ozdób plastycznych. Wśród wielu propozycji wykonywania ozdób, dzieci wybrały „reniferka”. Pani Marta i Pani Alicja pomagały dzieciom przyklejając „na gorąco” różne elementy. Zajęcia bardzo podobały się dzieciom. Organizatorem warsztatów była m.in. pani Alicja Pielak.

Czytaj więcej:  Warsztaty ozdób plastycznych

16 osób z klas I-VI otrzymało dyplom za udział w konkursie edukacyjnym „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”. Celem konkursu było popularyzacja czytelnictwa i rozwój wrażliwości ekologicznej uczniów klas I-III. Gratulujemy uczniom zaangażowania w projekt. Pomysłodawcą i organizatorem konkursu była sieć sklepów Biedronka.

Czytaj więcej:   Szkolne Przygody Gangu Słodziaków – podsumowanie konkursu

W świetlicy szkolnej zrobiło się bardzo nastrojowo i świątecznie. Jest wiele kolorowych dekoracji i światełek i prac dzieci. W czasie zajęć dzieci wykonują kolorowe bombki ozdabiając je cekinami. Jednocześnie każde dziecko uczy się cierpliwości, gdyż wykonanie takiej bombki wymaga dużej precyzji i czasu. Bombki są prześliczne.

Czytaj więcej:  Świąteczne bombki

W międzyświetlicowym konkursie plastycznym „Jestem bezpieczny i wesoły, bo chodzę do szkoły”, którego organizatorem była kierownik świetlicy Pani Jolanta Gołębiowska, wzięło udział 20 uczniów z pięciu elbląskich szkół ( SP nr 9, SP nr 11, SP nr 15, SP nr 18, SP nr 19). Jury przyznało następujące miejsca:

I miejsce - Klaudia Kiszewska – SP nr 9

II miejsce - Hanna Szilling - SP nr 9

III miejsce - Alicja Skudynowska – SP nr 9

Wyróżnienie: Jakub Leszczyński – SP nr 11

                       Zofia Pietkiewicz – SP nr 18

                       Antonina Wróblak - SP nr 9

Cele konkursu było: kształtowanie postaw prozdrowotnych poprzez promowanie aktywnego i zdrowego stylu życia, wolnego od nałogów i agresji, zapoznanie z zasadami bezpieczeństwa w różnych sytuacjach życiowych oraz podniesienie poziomu bezpieczeństwa w szkole oraz wyposażenie uczniów w wiedzę sprzyjającą podejmowaniu przez nich racjonalnych wyborów w sytuacjach kryzysowych.

 

Czytaj więcej: Podsumowanie międzyświetlicowego konkursu plastycznego „Jestem bezpieczny i wesoły, bo chodzę do...

Mamy kolejne osoby, które zebrały 30 „słoneczek”. Są to: Nikola Goryszewska i Michał Broż z klasy Va, Wojciech Kula z IIa oraz Inez Piróg i Filip Łabanowski z klasy IIIa. Uczniowie otrzymali nagrody-niespodzianki oraz pamiątkowy dyplom. Gratulujemy!!!

Czytaj więcej: Order życzliwości - listopad

10 grudnia 2019 roku, dzieci uczęszczające do świetlicy socjoterapeutycznej, uczestniczyły w warsztatach plastycznych w Centrum Sztuki Galeria El. Tematem zajęć brzmiał: „Duży format, duża abstrakcja”. Były to zabawy z rysunkiem i abstrakcją linearną, głównie w grupach. Polegały na rysowaniu, na dużym, malutkim i w nie tradycyjnym formacie. Dzieci tworzyły zarówno na siedząco oraz też będąc w ruchu. Z narzędziami w ręku, takim jak: mazaki, grube kredki, węgiel oraz farby, po kolei tworzyły nie kończące się, wijące się linie z fantazją. Zajęcia bardzo podobały się dzieciom.

Czytaj więcej:  DUŻY FORMAT, DUŻA ABSTRAKCJA – warsztaty w Galerii El

3 grudnia 2019 roku, dzieci uczęszczające do świetlicy socjoterapeutycznej, wraz z panią Jolantą Gołębiowską i panią Martą Radzińską, wybrały się do kina „Światowid”. Na początku, panie z Departamentu Edukacji Urzędu Miejskiego w Elblągu, życzyły dzieciom wszystkiego najlepszego z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci otrzymały słodkie niespodzianki. Następnie rozpoczął się film pt. „Kraina Lodu 2”. Dlaczego Elsa urodziła się obdarzona magiczną mocą? Odpowiedź na to pytanie nie daje jej spokoju i … zagraża całemu królestwu! Dlatego razem z Anną, Kristoffem, Olafem i Svenem wyruszają w niebezpieczną i niezwykłą podróż. Czy ta wyprawa odmieni życie bohaterów? Czego się podczas niej dowiedzą? Jakie przygody przeżyją?
W oscarowej Krainie lodu Elsa bała się, że jej moc jest zbyt potężna i może doprowadzić do katastrofy. W drugiej części musi mieć nadzieję, że ta moc będzie wystarczająca, aby przezwyciężyć problemy, które napotka. Czy tak się stanie? Na te wszystkie pytania dzieci udzieliły odpowiedzi po obejrzeniu filmu. Film podobał się wszystkim dzieciom.

Czytaj więcej:  „Kraina Lodu 2” – wycieczka do kina

Centrum Sztuki Galeria EL kojarzy się nam głównie z wystawami lub koncertami. Tymczasem można tu fajnie spędzić czas podczas warsztatów plastycznych, a także animacyjnych.

4 grudnia 2019 r. wychowankowie świetlicy socjoterapeutycznej uczestniczyli w warsztatach plastycznych organizowanych przez Galerię El. Tematem przewodnim warsztatów były definicje blisko związane z lustrem i odbiciami szyb, czyli inspiracją do prac były stałe obiekty znajdujące się w Galerii EL.  Dzieci nie przeglądały się tylko w swoim odbiciu, ale też próbowały doświadczyć lustra, robić to co się tym wiąże. Tworzyli również prace dwoma rękoma jednocześnie. Zostaliśmy podzieleni na trzy grupy, każda grupa dostała te same narzędzia ale różne inspiracje do twórczej pracy, czego efektem było powstanie autorskich dzieł plastycznych.

Czytaj więcej: Nielustrzane odbicie

Zapachniało świętami. Dnia 27 listopada w świetlicy socjoterapeutycznej odbyły się warsztaty piernikowe. Na początku dzieci zapoznały się z tradycją wypieku ciastek domowych . Dzieci, niektóre po raz pierwszy, poznawały proces ich pieczenia. Następnie samodzielnie formowały ciasto. Z wielką radością wałkowały przygotowane wcześniej przez pana Jaworskiego ciasto, wycinały foremkami ulubione kształty, często związane z motywami Świąt Bożego Narodzenia, z uwagą obserwowały proces pieczenia się ciastek. Upieczone pierniczki dekorowały mając do dyspozycji mnóstwo jadalnych ozdób i kolorowy lukier. Wszystkim warsztaty bardzo się podobały.

Czytaj więcej: Warsztaty piernikowe

Uczniowie klasy IVa uczestniczą w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Zdrowo jem, więcej wiem”. Głównym celem projektu jest wykształcenie
postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywanie wiedzy na temat produktów służących zdrowiu i produktów dla zdrowia szkodliwych. Ważnym celem jest również uświadomienie związku pomiędzy żywieniem, a występowaniem wielu chorób i dolegliwości oraz podkreślenie roli codziennej aktywności fizycznej w profilaktyce zdrowotnej. Jednym z zadań projektu było zaprojektowanie WODOLUBKA. Dzieci

w grupach tworzyły Wodolubka, jak sama nazwa podpowiada, to postać, co
o zdrowie swoje dba i wodę pije co dnia. Zajęcia w ramach projektu prowadzą Panie: Jolanta Gołębiowska i Ewa Mienicka.

Czytaj więcej: Zdrowo jem, więcej wiem

Dzieci w świetlicy szkolnej „Słoneczko” biorą udział w realizacji zadań ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Bezpieczniki TAURONA”. Najważniejszym celem jest przekazanie zasad bezpiecznego korzystania z urządzeń elektrycznych. W dniu 6.11.2019r. dzieci zapoznały się z drogą prądu od elektrowni do domu. Uczniowie obejrzeli filmik edukacyjny „Skąd się bierze prąd?” Dzięki udziałowi w zajęciach dzieci rozpoznają znak ostrzegający przed niebezpiecznym miejscem związanym z prądem oraz będą wiedzieć, jak bezpiecznie zachowywać się w sytuacjach zagrożenia w pobliżu urządzeń energetycznych.

Czytaj więcej:  Skąd się bierze prąd w gniazdku?

30 października 2019 r. z okazji Światowego Dnia Oszczędzania w świetlicy szkolnej „Słoneczko” odbyły się zajęcia. Uczestniczyli w nich uczniowie
z klasy Ia, IIa, IIIa, IVa, Va i VIb. Dzieci wypowiadały się na temat:
„W jaki sposób możemy oszczędzać?” Większość dzieci wiedziała, co oznacza skrót SKO. Szkolna Kasa Oszczędności to system oszczędzania dla uczniów. Uczy dobrych nawyków: systematyczności, oszczędności i rozważnego wydawania pieniędzy. Dzieci uważnie słuchały tego, co opowiadała pani Jola – kierownik świetlicy.

Czytaj więcej: Światowy Dzień Oszczędzania

W dniu 21 listopada 2019r. klasa IIIa wybrała się na wycieczkę do Banku Spółdzielczego w Sztumie, oddział w Elblągu, ul. Plac Jagiellończyka 5.

Celem zajęć było uświadomienie uczniom znaczenia pieniądza w życiu człowieka. W trakcie zajęć omówiono znaczenie, funkcje i wygląd pieniądza – banknotów i monet polskich, nominałów oraz euro.

Pierwszym zadaniem dla uczniów w grupach, było wykonanie zadania – uzupełnienie przysłów z wyrazem „pieniądze”. Grupy poradziły sobie z zadaniem bezbłędnie.

Czytaj więcej: O ważnej roli pieniądza w życiu – wycieczka do Banku

Dnia 20 listopada do naszej świetlicy Pani Katarzyna Szwemińska i Pani Barbara Podworska zaprosiły Panią policjant z sekcji ruchu drogowego. Na spotkaniu policjanta przypomniała wszystkim o zasadach zachowania na drodze. Szczególną uwagę zwróciła na właściwy sposób przechodzenia przez jezdnię. Pokazała dzieciom tarczę do zatrzymywania oraz ręczny sygnalizator świetlny. Dzieci miały okazję, pod jej czujnym okiem, przećwiczyć właściwy sposób przechodzenia przez ulicę. Przypomniała również o numerze alarmowym i wyjaśniła, w jakich okolicznościach należy korzystać z tego numeru. Na koniec spotkania wszyscy otrzymali odblaski. Dzieciom bardzo się podobało spotkanie z Panią policjant.

Czytaj więcej: Jestem bezpieczny na drodze

We wtorek, 19 listopada 2019r., odbyły się warsztaty plastyczne, które zostały zorganizowane przez Stowarzyszenie Zicherka. Wzięły w nich udział dzieci z klas I-IV. Zadaniem uczniów było ozdobienie świeczki z użyciem kolorowych serwetek z wykorzystaniem podgrzewanej łyżeczki. Każde dziecko, cierpliwie i dokładnie, starało się wykonać jak najładniejszą pracę. I właśnie takie prace powstały. Zajęcia bardzo podobały się dzieciom. Na zakończenie zrobiono pamiątkowe zdjęcie.

Czytaj więcej: Warsztaty plastyczne

Bądź życzliwy nie od święta,

niech to każdy zapamięta.

Gdy jesteśmy uśmiechnięci,

to do nauki mamy chęci.

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień wypada 21 listopada. Hallo World Day to święto wywodzące się ze Stanów Zjednoczonych. Powstało z inicjatywy braci Briana i Michaela McCormacków, którzy w 1973 roku zaprotestowali przeciwko konfliktowi zbrojnemu pomiędzy Egiptem a Izraelem. Jego idea do dziś jest niezmienna – bądźmy dla siebie życzliwi, rozwiązujmy problemy w sposób pokojowy, a nie siłowy. Wszyscy lubimy mieć miły dzień. Niestety nie zawsze się to zdarza.

Czytaj więcej: Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

Październik to Europejski Miesiąc Cyberbezpieczeństwa (European Cyber Security Month). Ogólnoeuropejska kampania, znana jako ECSM, organizowana jest przez ENISA z inicjatywy Komisji Europejskiej. W Polsce kampanię już po raz siódmy koordynuje NASK PIB.

Z tej okazji, w świetlicy szkolnej i socjoterapeutycznej, nauczycielki przeprowadziły wiele zajęć i inicjatyw z dziećmi:

  • gry i zabawy z wykorzystaniem kreskówek platformy sieciaki.pl. w zapobieganiu negatywnym skutkom   korzystania z nowych technologii,
  • „Uczeń bezpieczny w sieci” – wykonanie prac plastycznych przez uczniów,
  • „Komputer i internet – korzyści i zagrożenia” – rozmowy z uczniami, wykonanie plakatów,

Czytaj więcej: Europejski Miesiąc Cyberbezpieczeństwa

Świetlica szkolna, w ramach konkursu „Liderzy bankowania”, przystąpiła do konkursu „Superbohater bankowania”, którego organizatorem jest Bank Spółdzielczy w Sztumie, oddział w Elblągu. Wykonanie pracy polegało na stworzeniu stroju „Superbohatera bankowania” z wykorzystaniem materiałów przeznaczonych do recyklingu i zawierający elementy kojarzące się z bankowością. Stroje zostały wykonane: z folii bąbelkowej, karbowanego szarego papieru, tektury, plastikowych zakrętek, kolorowego papieru, tapety oraz folii aluminiowej. W „Superbohaterów” wcieliły się dzieci z klas: Ia, IIa, IIIa, IVa, Va, VIa i VIb.

Czytaj więcej: Superbohater bankowania

Sieć sklepów Biedronka od lat aktywnie wspiera inicjatywy na rzecz czytelnictwa wśród najmłodszych. Z tym większą przyjemnością, uczniowie, którzy uczęszczają do świetlicy szkolnej wzięli udział w II edycji ogólnopolskiego konkursu „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”. Celem konkursu była inspiracja dzieci do codziennego czytania i obudzenia w nich odpowiedzialności za środowisko naturalne. Zadaniem konkursu było stworzenie pracy plastycznej, z wykorzystaniem nieograniczonej wyobraźni dzieci – „Magicznego drzewa” z elementów nadających się do recyklingu.

Czytaj więcej: Magiczne Drzewo Słodziaków

Dzień 11 listopada 1918 roku był przełomowym momentem w dziejach historii Polski. Jest to ważna data dla każdego Polaka będąca symbolem miłości do Ojczyzny, walki o wolność, wiarę i zwycięstwo. Każdego roku 11 listopada obchodzone jest Narodowe Święto Niepodległości, upamiętniające odzyskanie przez Polskę w 1918 roku niepodległości po 123 latach niewoli.

W 1795 roku Polska straciła niepodległość w wyniku trzech rozbiorów. Państwa sąsiednie: Prusy, Austria i Rosja podzieliły terytorium Polski między siebie i tłumiły wszelkie akty polskości. Dopiero po 123 latach niewoli, po zakończeniu I wojny światowej, udało się odzyskać upragnioną wolną Ojczyznę. W odzyskaniu niepodległości ogromną rolę odegrały polskie oddziały wojskowe dowodzone przez Józefa Piłsudskiego.

Czytaj więcej: Święto Niepodległości w świetlicy szkolnej

Dnia 13 listopada, na zaproszenie nauczycieli ze świetlicy socjoterapeutycznej, do naszej szkoły przyjechał serowar żuławski, pan Krzysztof Jaworski.

Pan Krzysztof przeprowadził, dla dzieci ze świetlicy socjoterapeutycznej, warsztaty. .
Dzieci samodzielnie musiały przygotować ciasto na chleb. Po wytworzeniu ciasta chlebowego, każdy uformował własny mały chlebek i udekorował go. Do ciasta dzieci dodawały wybrane przez siebie przyprawy. Po upieczeniu mogły zabrać swój chlebek do domu żeby poczęstować rodziców. W czasie kiedy piekł się chlebek, dzieci wytwarzały masło, w tradycyjnej masielnicy oraz warzyły ser. Na zakończenie zajadały się samodzielnie upieczonym chlebem, posmarowanym prawdziwym masłem i smakowały własnoręcznie wykonany serek twarogowy.

Czytaj więcej: Warsztaty "W kuchni tradycyjnej"

W dniach 14-25.10.2019r. dzieci w świetlicy szkolnej wzięły udział w kampanii społecznej z okazji Międzynarodowego Dnia Białej Laski „Ja nie widzę Ciebie, Ty zobaczysz Mnie”. Na początku dzieci wysłuchały, czytanego przez nauczycielkę, listu Adama i uczniów z Ośrodka dla dzieci i Młodzieży słabowidzącej i niewidomej w Bydgoszczy. Później poznały historię białej laski oraz wysłuchały audycji „Jak pomóc osobie z dysfunkcją wzroku?”

Dzieci, podczas zajęć, ćwiczyły, w jaki sposób należy reagować, kiedy spotkamy na swojej drodze osobę niewidzącą i jak można jej pomóc.

Czytaj więcej:  Międzynarodowy Dzień Białej Laski

Uczennica klasy Ia JULIA WOŹNIAK zajęła III miejsce w Międzyświetlicowym Konkursie plastycznym „Kraje skandynawskie oczami dziecka”, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 9 w Elblągu. Gratulujemy!!

Nasza świetlica szkolna bierze udział w ogólnopolskiej akcji edukacyjnej Bezpieczeństwo na drodze. Organizatorami akcji są: PZU, „Bezpieczny Playroom” i Hasbro. Patronat honorowy objął Rzecznik Praw Dziecka. Celem kampanii jest poprawa widoczności dzieci na drodze, ograniczenie wypadków z udziałem uczniów, bezpieczeństwo uczniów klas 1-3 na drogach.

Na początku zajęć, dzieci wysłuchały opowiadania pt. „W drodze do szkoły”. Nauczycielki odpowiedziały dzieciom na pytania, m.in. Co zrobić, aby być widocznym na drodze? Z ilu metrów, człowiek który ma odblask, jest widoczny w światłach samochodu, a z ilu, gdy nie ma odblasku? Później rozwiązywały krzyżówkę, której rozwiązanie brzmiało BEZPIECZEŃSTWO oraz kolorowały Stacha Tracha. Na zakończenie każdy uczeń otrzymał dyplom „za mistrzostwo w prawidłowym poruszaniu się po drodze”. Dzięki zajęciom dzieci zrozumiały, jak ważne dla ich bezpieczeństwa na drodze jest to, by nosili odblaski.

Czytaj więcej: Bezpieczeństwo na drodze

Mamy już pierwsze osoby, które zdobyły 30 „słoneczek”. To – Laura Witkowska z klasy IIa i Jasiu Grodek z klasy Ia, którzy otrzymali specjalny dyplom oraz nagrody-niespodzianki. Gratulujemy!!!

Czytaj więcej:  Order Życzliwości - październik

W świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia „Piątka za segregację. Dlaczego warto segregować śmieci?” Dzieci poznały znak graficzny „recykling”. Dowiedziały się, że z niektórych odpadów dzięki recyklingowi powstają nowe przedmioty, np. książki, zeszyty, butelki, słoiki, prąd i ciepło. Z plastiku, który jest pochodną ropy naftowej, otrzymujemy ubrania sportowe, polar, namioty, plecaki, buty. Uczniowie w grupach, układali powiedzenia dotyczące segregacji z rozsypanki wyrazowej. Następnie dzieci praktycznie segregowały śmieci do 5 pojemników: papier, szkło, metal i tworzywa sztuczne, bioodpady, odpady zmieszane. Następnie dzieci, w zespołach, wykonywały prace plastyczne dotyczące segregacji.

Czytaj więcej:  Dlaczego warto segregować śmieci?

W świetlicy zrobiło się jesiennie i bardzo kolorowo. Chętne dzieci wieszały na ścianach jesienne ozdoby: jeże, liście, wiewiórki, grzyby, itp. W wazonach pojawiły się liście. A na zajęciach twórczych, dzieci tworzyły jesienne prace z wykorzystaniem liści: zwierzęta, drzewa, jesienną panią. Prawda, że wygląda kolorowo?

Czytaj więcej: Jesień w świetlicy

Dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej biorą udział w różnych konkursach plastycznych. W konkursie plastycznym „Magiczne drzewo”, którego organizatorem było Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób
z Niepełnosprawnością w Elblągu wzięli udział: Julia Hainich z VIb, i Nikola Goryszewska z klasy Va, Maja Boćko z IVa oraz Natalia Boćko i Dawid Rutkowski z klasy VIa. W konkursie plastycznym „Odpoczywam na wsi”, którego organizatorem było Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Wojewódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Olsztynie, wzięły udział następujące dzieci: Pola Bożejewicz i Jan Grodek z klasy Ia, Julia Stolarska z IIa, Zofia Tomaszczyk z Va, Wiktoria Kostrzewa z VIIa, Natalia Łaszkiewicz
i Bartosz Rutkowski z klasy Ia, Maja Boćko z IVa, Natalia Boćko z VIa oraz
z klasy VIb - Julia Hainich, Vanessa Dudek, Sebastian Szczepaniak, Aleksander Sawicki. Każdy uczeń, który wykonał pracę na konkurs, otrzymał pamiątkowy dyplom oraz długopis.

Czytaj więcej: Podsumowanie konkursów plastycznych

10 października to Światowy Dzień Drzewa. To święto wymyślone przez Juliusa Sterlinga Mortona, sekretarza rolnictwa Stanów Zjednoczonych, prywatnie miłośnika przyrody. Zaapelował on do rodaków, by 10 kwietnia 1872 r. posadzili drzewa. Dziś Arbor Day to akcja znana na całym świecie, w Polsce oficjalnie obecna od 2002 roku. W świetlicy dzieci, pod czujnym okiem pani Grażyny Wojtczak: rozpoznawały nazwy drzew na podstawie liści, wykreślały z liter nazwy drzew i wykonywały prace plastyczne. Dzieci w czasie zajęć poznały rolę i znaczenie drzewa w życiu człowieka oraz dowiedziały się, co dają nam drzewa.

Czytaj więcej: Światowy Dzień Drzewa

11 października przypada szczególne święto, Dzień Dziewczynek.

To święto, którego celem jest przybliżenie społeczeństwu wyzwań, przed jakimi stoją dziewczyny z całego świata. Międzynarodowy Dzień Dziewczynek ustanowiło w 2011 roku Zgromadzenie Ogólne ONZ. W świetlicy z tej okazji, każda dziewczynka otrzymała dyplom i odznakę „Super dziewczynki”.

Czytaj więcej: Dzień Dziewczynek

Już minął miesiąc od początku roku. W czasie tego czasu dzieci, które po raz pierwszy przyszły do naszej szkoły, w czasie zajęć w świetlicy poznawały Regulamin Świetlicy, czyli nasze zasady obowiązujące w świetlicy. 3 października 2019r. odbyło się Pasowanie na Świetliczaka. Dzieci musiały przejść trzy próby: ciszy, sprawności i wytrzymałości. Oczywiście wszystkie dzieci pokonały próby. Każdy chłopiec lub dziewczynka został pasowany wielką kredką, przez panią kierownik świetlicy. Dzieci otrzymały pamiątkowy dyplom oraz nagrody-niespodzianki. Na zakończenie imprezy zostało wykonane wspólne zdjęcie.

Czytaj więcej: Pasowanie na Świetliczaka

Światowy Dzień Uśmiechu obchodzony jest w pierwszy piątek października od 1999 roku. W tym roku to radosne święto przypadło 4 października. Pomysłodawcą te dnia był Harvey Ball, autor znanego na całym świecie symbolu żółtej uśmiechniętej buzi, tzw. „smiley face”, stworzonej w 1963 roku. Symbol ten reprezentować ma dokładnie to, co na co dzień chcemy widzieć jak najczęściej u innych ludzi – bezinteresowny uśmiech i radość życia. Bo jak się okazuje, znane od wieków powiedzenie „śmiech to zdrowie” to nie tylko metafora. W ciągu ostatnich kilku dekad rozwinęła się nawet nowa dziedzina badań nad tym zjawiskiem, zwana gelotologią.

Czytaj więcej: Światowy Dzień Uśmiechu

We wtorek, 1 października każde dziecko będące w świetlicy otrzymało butelkę 100% soku gruszkowo-aloesowego. To zdrowa niespodzianka jednego z rodziców dziecka, które uczęszcza do świetlicy. Takie niespodzianki lubimy. Dziękujemy!!!

Czytaj więcej: Zdrowy sok dla każdego

„Jestem bezpieczny na drodze” - pod takim hasłem odbyły się zajęcia w świetlicy. Na początku dzieci obejrzały film edukacyjny pt. „Na drodze jest bezpiecznie jeśli....”. Dzieci poznały zasady bezpiecznego poruszania się po drogach oraz nauczyły się wierszyka Wandy Chotomskiej „Gdy zamierzasz przejść ulicę”. Później dzieci wykonywały prace plastyczne z wykorzystaniem kredek ołówkowych oraz pasteli. Na zakończenie każdy uczeń otrzymał opaskę odblaskową na rękę.

Czytaj więcej: Jestem bezpieczny na drodze

Każdego roku 30 września obchodzony jest Dzień Chłopaka. W świetlicy szkolnej obchodzono go bardzo uroczyście. Dziewczynki złożyły najlepsze życzenia swoim kolegom. Chłopcy dostali legitymacje i order „ Super Chłopaka”. Z kolorowymi krawatami chłopcy prezentowali się bardzo elegancko.

Czytaj więcej: Dzień Chłopaka w świetlicy szkolnej

Wychowawcy świetlicy wspólnie z dziećmi wzięli udział w II edycji konkursu „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”, którego organizatorem jest firma Biedronka. Budowanie relacji, stymulowanie mózgu, wzbudzenie kreatywności oraz wzbogacenie słownictwa – to tylko niektóre z korzyści głośnego czytania.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania ustanowiono osiemnaście lat temu z inicjatywy Polskiej Izby Książek. Data 29 września nie jest przypadkowa, ponieważ tego dnia urodziła się autorka książek dla dzieci i młodzieży – Janina Porazińska, a właśnie najmłodszym dedykowany jest ten dzień. Nadrzędnym celem Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania jest promowanie tej aktywności wśród dzieci i młodzieży. Zalet czytania na głos jest mnóstwo: zaspokaja ono potrzeby emocjonalne dzieci, wspiera ich rozwój psychiczny, wzbogaca słownictwo, ćwiczy pamięć, poprawia koncentrację i uczy samodzielnego myślenia. W świetlicy szkolnej, z okazji tego święta, 30 września, dzieci czytały głośno innym dzieciom opowiadania z książki „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”.

Czytaj więcej: Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Po raz kolejny jesień zainspirowała dzieci ze świetlicy szkolnej do stworzenia cudownych prac. Podopieczni świetlicy zrealizowali temat: Jesienne inspiracje plastyczne. Prace, które zostały przez nich stworzone, wykonane zostały z kolorowych zasuszonych liści, kolorowych papierów, wycinanek itp.

Powstały ciekawe jesienne obrazy z motywami florystycznymi, które możemy obejrzeć w świetlicy. Wyobraźnia nie znała granic, a pomysłów było wiele.

Gratulujemy pomysłowości i kreatywności naszym podopiecznym.

Czytaj więcej: Jesień

Powietrze to jeden z naturalnych czynników, które dla rozwoju dziecka ma bardzo duże znaczenie. Pobyt dziecka na świeżym powietrzu zaspokaja potrzebę ruchu dziecka. W zabawie dzieci odtwarzają swoje przeżycia związane z obserwacją i uzyskanymi wiadomościami. Zajęcia i zabawy wpływają nie tylko na kontakt z przyrodą, ale na kontakt między dziećmi. A oto fotograficzna relacja z zabaw.

Czytaj więcej: Zabawy na placu zabaw

Dzień Kropki 15 września, to wielkie święto kreatywności, pokonywania ograniczeń, umacniania wiary we własne siły. Co roku gromadzi miliony dzieci i nauczycieli wokół historii Vashti, bohaterki "Kropki" Petera Reynoldsa.

"Kropka" to napisana oszczędnym językiem i pięknie zilustrowana historia dziewczynki, która nie wierzy w własne możliwości. Ta opowieść poruszyła serca wielu dorosłych, którzy czytając ją swoim dzieciom, uczniom, rozmawiają o talentach drzemiących w każdym z nas. Książka odniosła niebywały sukces i została przetłumaczona na kilkadziesiąt języków, a nawet wydana alfabetem Braille’a! Stała się inspiracją do zorganizowania Międzynarodowego Dnia Kropki (International Dot Day).

Czytaj więcej: Dzień Kropki

Świetlica szkolna to miejsce, w którym przebywają dzieci przed i po lekcjach. Każdy chce miło spędzić wolny czas. W „Słoneczku” dzieci bawią się w różne gry i zabawy: układanie puzzli i domina, gry planszowe, manualno-zręcznościowe przy komputerach, budowle z klocków i wiele innych. Są też osoby, które odrabiają prace domowe, gdzie nauczycielki zawsze służą pomocą. Są też takie dzieci, które lubią poleżeć na dywanie i oglądać bajki lub pokolorować bajkowe ilustracje.

Czytaj więcej: Zabawy dowolne dzieci

Wakacje już za nami. Zaczynamy nowy rok szkolny 2019/2020. Pani kierownik świetlicy oraz wychowawczynie przywitały dzieci. Oczywiście, Panie w świetlicy, przypomniały dzieciom obowiązujący Regulamin Świetlicy. Dzieci czytały głośno poszczególne zasady. Ponadto Pani Jola zapoznała dzieci, które zaczęły uczęszczać do świetlicy od września, z zasadami przyznawania Orderu Życzliwości oraz odznaki: „super postawa” czyli „słoneczko”. 

Czytaj więcej: Żegnajcie wakacje! Witaj Świetlico!

Nasze certyfikaty

 

 
 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

aastr

astr

ffdvfvstr

 

fgggfhstr

 

gbgbthbththnythstr

 

ggggggggstr

 

gggstr

 

Narkotykistr

 

logo 1str

 

mistrzstr

 

vfdvf vstr

 

A4 Popup

Zmieniamy się dla Was!

Przepraszamy za utrudnienia i prosimy o cierpliwość.

Tymczasem zapraszamy na szkolnego Facebook'a

https://www.facebook.com/sp8elblag/

all4web
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech