Welcome to Szkoła Podstawowa nr 8 w Elblągu   Click to listen highlighted text! Welcome to Szkoła Podstawowa nr 8 w Elblągu Powered By GSpeech

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 8

im. Stanisława Staszica w Elblągu

W związku z nadal obowiązującym na terenie naszego kraju stanem epidemii nie odbędą się tradycyjne uroczystości, związane z zakończeniem roku szkolnego. Nasi nauczyciele pożegnają się ze swoimi podopiecznymi na spotkaniach online , w wyznaczonym przez nich terminie.

W  piątek, 26 czerwca 2020 roku, uczniowie klas I, II,III i  IV  przychodzą na godz. 8.00, klasy V, VI otrzymają świadectwa szkolne o godz. 9.00,  natomiast uczniowie klas VII a oraz VIII a i VIII b przychodzą na godz. 10.00.

Przypominamy, że wszystko musi się odbywać zgodnie z procedurami i wytycznymi GIS oraz MEN, które nadal obowiązują na terenie Polski we wszystkich placówkach oświatowych (maseczki, utrzymywanie odstępu między osobami).

Wszyscy uczeniowie zobowiązani są  do posiadania długopisu, którym podpisywać będą poświadczenie odbioru świadectwa. Poza długopisem uczeń niczego więcej nie przynosi.

Nieodebrane świadectwa w dniu zakończenia roku szkolnego będzie można odbierać

od poniedziałku 29 czerwca 2020 roku w sekretariacie szkoły w godzinach 8.00 – 14.00.

Dzień 11 czerwca ( Boże Ciało ) i 12 czerwca ( dzień Dyrektorski ) są dniami wolnymi od zajęć szkolnych .

Egzamin ósmoklasisty

Zgodnie z nowelizacją rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej.
Egzamin ósmoklasisty będzie przeprowadzony od 16 do 18 czerwca br.
Termin dodatkowy odbędzie się od 7 do 9 lipca.
Wyniki egzaminu ósmoklasiści poznają do 31 lipca.
Dni 16, 17 i 18 czerwca są dniami wolnymi od zajęć szkolnych dla pozostałych klas.

Wiosenna przerwa świąteczna w szkołach od 9 do 14 kwietnia 2020 r.

Informujemy, że od 9 do 14 kwietnia br. w szkołach będzie trwać wiosenna przerwa świąteczna. W czwartek, 9 kwietnia i piątek, 10 kwietnia br. szkoły nie będą prowadzić zajęć dydaktyczno-wychowawczych z uczniami w formie kształcenia na odległość ani zajęć opiekuńczych (świetlicowych) dla uczniów.

Natomiast przedszkola, jako placówki nieferyjne, do 10 kwietnia br. prowadzą swoją działalność z dziećmi zgodnie z przepisami prawa o czasowym ograniczeniu funkcjonowania jednostek systemu oświaty.

Podstawy prawne:

  1. Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz.U. z 2017 r. poz. 1603 z późn. zm.) - § 3 ust.1 pkt 3. 
  2. Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 marca 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. poz. 410 z późn. zm.).
  3. Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. poz. 493 z późn. zm.).

Departament Informacji i Promocji
Ministerstwo Edukacji Narodowej 

Lista kandydatów zakwalifikowanych do klasy pierwszej

w roku szkolnym 2020/2021( spoza obwodu szkoły)

1.     Patryk Boćko

Najniższa liczba punktów uprawniająca do zakwalifikowania – 29 pkt.

Wychodząc naprzeciw nowej, trudnej rzeczywistości uniemożliwiającej nam bezpośredni kontakt z Państwem informujemy, że za pośrednictwem dziennika elektronicznego Librus można uzyskać wsparcie i zgłosić potrzebę kontaktu z pedagogiem lub psychologiem szkolnym.

Szczegóły zostały przekazane za pośrednictwem e-dziennika.

                                                             Pedagog i psycholog szkolny

Zgodnie z zaleceniami
Ministra Edukacji Narodowej,
w celu przeprowadzenia sprawnej weryfikacji wniosków/zgłoszeń do szkoły w związku
z rekrutacją na rok szkolny 2020/2021 do klas I, istnieje możliwość składania dokumentów w formie elektronicznej (skan, zdjęcia) na adres mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Szanowni Państwo!
W związku z zaistniałą sytuacją Dyrekcja oraz Grono Pedagogiczne prosi rodziców oraz uczniów o systematyczne sprawdzanie wiadomości przesyłanych za pomocą dziennika elektronicznego Librus.
W najbliższych dniach nauczyciele będą zamieszczać zadania do wykonania w domu. 

REKRUTACJA 2020/2021

 

Zgodnie z art. 154 ust 6 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe,
w przypadku wystąpienia na danym terenie stanu nadzwyczajnego, w szczególności sytuacji zagrażającej życiu lub zdrowiu obywateli, uniemożliwiającego przeprowadzenie postępowania rekrutacyjnego lub uzupełniającego, dyrektor szkoły w uzgodnieniu z organem prowadzącym ustala terminy przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego, w tym terminy składania dokumentów i podaje je do publicznej wiadomości.

W związku z powyższym informuję,
że terminy rekrutacji dotyczące wypełniania wniosków/zgłoszeń na stronie EPED pozostają bez zmian,
natomiast terminy składania dokumentów siedzibach placówek zostaną wydłużone do momentu poprawy sytuacji epidemiologicznej w Polsce.

Szanowni Państwo
Zgodnie z informacją przedstawioną przez premiera Mateusza Morawieckiego, Dyrekcja SP nr 8 informuje, że 12 i 13 marca 2020 r., (czwartek i piątek) to okres przejściowy. W tych dniach w naszej szkole będą odbywały się zajęcia opiekuńczo - wychowawcze dla uczniów, którzy nie mają zapewnionej opieki w domu.

Od poniedziałku 16 marca do 14 kwietnia br. wszystkie zajęcia zostają zawieszone - uczniowie nie przychodzą do szkoły.

Celem projektu jest zwiększenie kompetencji matematycznych i umiejętności naukowo-technicznych 700 uczniów z wykorzystaniem nowoczesnych metod nauczania, w tym metody eksperymentu poprzez organizację zajęć rozwijających kompetencje matematyczne i uzdolnienia uczniów oraz doposażenie bazy dydaktycznej szkół w pomoce dydaktyczne i nowoczesny sprzęt.

Projektem objętych zostanie także 80 nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej, którzy podniosą swoje kompetencje dydaktyczne w zakresie teoretycznych i praktycznych podstaw pracy metodą eksperymentu oraz rozwijania umiejętności myślenia matematycznego i naukowo-technicznego.  

Czytaj więcej: Eksperyment w matematyce

Zapraszamy rodziców

uczniów klas I-VIII

na spotkanie, które odbędzie się

10 września o godz. 17.00 w stołówce szkolnej.

Temat spotkania:

Organizacja roku szkolnego 2019/2020.

Nasze certyfikaty

 

 
 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

aastr

astr

ffdvfvstr

 

fgggfhstr

 

gbgbthbththnythstr

 

ggggggggstr

 

gggstr

 

Narkotykistr

 

logo 1str

 

mistrzstr

 

vfdvf vstr

 

A4 Popup

Zmieniamy się dla Was!

Przepraszamy za utrudnienia i prosimy o cierpliwość.

Tymczasem zapraszamy na szkolnego Facebook'a

https://www.facebook.com/sp8elblag/

all4web
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech