Welcome to Szkoła Podstawowa nr 8 w Elblągu   Click to listen highlighted text! Welcome to Szkoła Podstawowa nr 8 w Elblągu Powered By GSpeech

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 8

im. Stanisława Staszica w Elblągu

Kochane Dzieci, Rodzice, Dziadkowie!!!

Już wkrótce wakacje rozpoczniecie,

dobry humor ze sobą zabierzecie.

Życzymy Wam, by ten czas był naprawdę wspaniały,

by niecodzienne miejsca, swym urokiem Was zachwycały.

Dużo słoneczka na niebie, przyjaciół wielu,

Byście bezpiecznie dotarli do każdego celu.

życzy kierownik i wychowawcy

świetlicy szkolnej „Słoneczko”

13 czerwca Pani Jola - kierownik świetlicy – podsumowała pracę świetlicy. Na początku zajęć przypomniała o bezpiecznych zabawach w czasie wakacji oraz o przestrogach na lato. Każdy uczeń przebywający w świetlicy szkolnej powinien przestrzegać Regulamin i obowiązujące zasady.  Na koniec dnia, przy wyjściu do domu – otrzymywał „super postawę”. Dzieci, które otrzymały dwa razy i więcej „Order życzliwości” otrzymały dyplom potwierdzający tytuł „SUPER ŚWIETLICZAK” oraz nagrody-niespodzianki. Oto 17 „Super Świetliczaków” w świetlicy szkolnej oraz 20 dzieci– w świetlicy socjoterapeutycznej:

świetlica dzienna - Wojciech Kula, Adrianna Gesek, Karolina Wielesik, Laura Witkowska, Wiera Muszyńska, Klaudia Kondzielawa, Natalia Boćko, Kinga Wiertel, Blanka Krupska, Julia Stolarska, Dominik Osmański, Gracjan Czerski, Bartosz Siwek, Aleksander Tocha, Filip Łabanowski, Nikola Krupa, Artur Wdowczyk;

Czytaj więcej: „Super Świetliczak”

W czerwcu, kolejne 6 osób otrzymało dyplom „Order życzliwości” oraz nagrody-niespodzianki. Są to: Filip Łabanowski, Nikola Krupa i Karolina Wielesik.

Gratulujemy!!!

Czytaj więcej: Order życzliwości - czerwiec

13 czerwca odbyło się w świetlicy szkolnej podsumowanie oszczędzania w SKO. Szkolna Kasa Oszczędności to system oszczędzania dla uczniów. Książeczka SKO to pierwsze minikonto z książeczką oszczędnościową. A oto uczniowie, którzy systematycznie, przez cały rok, wpłacali swoje oszczędności. Otrzymali nagrody-niespodzianki oraz dyplomy uznania: Klaudia Kondzielawa, Jessica Burdziej, Karolina Wielesik, Martyna Wielesik, Michał Głowacki, Michał Broż, Filip Szymajda. Gratulujemy !!!

Czytaj więcej: SKO – podsumowanie roku szkolnego 2018/2019

Powietrze to jeden z naturalnych czynników, które dla rozwoju dziecka ma bardzo duże znaczenie. Korzystanie z powietrza i słońca to podstawowy warunek higieny układu oddechowego  i krążenia, który jednocześnie ma ogromne znaczenie dla higieny układu nerwowego i rozwoju ruchowego. Pobyt dziecka na świeżym powietrzu zaspokaja potrzebę ruchu dziecka. W zabawie dzieci odtwarzają swoje przeżycia związane z obserwacją i uzyskanymi wiadomościami. Zajęcia i zabawy wpływają nie tylko na kontakt z przyrodą, ale na kontakt między dziećmi. A oto fotograficzna relacja z zabaw.

Czytaj więcej: Zabawy na placu zabaw

Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Elblągu ogłosiła konkurs plastyczny „ Młodość wolna od tytoniu”. Konkurs był skierowany do uczniów klas IV- VIII. Uczniowie z klas IV-VIII uczęszczające do świetlicy „Słoneczko” pod kierunkiem Barbary Podworskiej, postanowiły wykonać plakaty na temat szkodliwości palenia tytoniu. Osoby oceniające miały trudne zadanie. Konkurencja była bardzo duża.

Czytaj więcej: Młodość wolna od tytoniu!

W maju, kolejne 10 osób otrzymało dyplom „Order życzliwości” oraz nagrody-niespodzianki. Są to: Inez Piróg, Adrianna Gesek, Błażej Cupiał, Laura Witkowska, Wiera Muszyńska, Oliwier Cupiał, Klaudia Kondzielawa, Wojciech Kula, Blanka Krupska, Kinga Wiertel. Gratulujemy!!!

Czytaj więcej: Order życzliwości - maj

29 maja 2019r. odbył się Świetlicowy Kiermasz Słodkości. Każdy uczeń mógł zakupić muffinki i galaretki z bitą śmietaną. Słodkości wykonały nauczycieli świetlicy oraz panie kucharki. Kiermasz cieszył się popularnością nie tylko dzieci, ale również pracowników szkoły.

W dniu 16 maja 2019 r. wychowankowie świetlicy socjoterapeutycznej „Słoneczko” gościli w Skansenie Pszczelarskim w Karczowiskach.

Podczas wizyty w Skansenie wychowankowie mieli możliwość poznania świata pszczół. Wizytę swoją rozpoczęli od obejrzenia dwóch króciutkich filmów
„Z kamerą wśród pszczół” opowiadających o życiu głównych bohaterek. Dowiedziały się, jakie pszczoły zamieszkują ul oraz czym się one zajmują.
W dalszej części dzieci poznały cały proces powstawania miodu, budowę pszczoły wraz z poszczególnymi fazami rozwoju.

Czytaj więcej: „Słoneczko” w świecie pszczół

Świetlica szkolna to miejsce, w którym przebywają dzieci przed i po lekcjach. Każdy chce miło spędzić wolny czas. W „Słoneczku” dzieci bawią się w różne gry i zabawy: układanie puzzli i domina, gry planszowe, manualno-zręcznościowe przy komputerach, budowle z klocków i wiele innych. Oczywiście wszystkie dzieci wiedzą, że najważniejsza zasada obowiązująca w świetlicy to szacunek, wzajemna życzliwość i współpraca.

Czytaj więcej: Zabawy w świetlicy

W kwietniu, kolejne 5 osób otrzymało dyplom „Order życzliwości” oraz nagrody-niespodzianki. Są to: Bartosz Siwek, Dominik Osmański, Daria Nowaczyk, Marcel Lipiński i Gracjan Czerski. Gratulujemy!!!

Czytaj więcej: Order życzliwości - kwiecień

Dnia 8 maja obchodzony jest Dzień bibliotek i bibliotekarza. Dzieci ze świetlicy Słoneczko postanowiły uczcić ten dzień w naszej szkole. Wycięły serduszka, które ozdobiły, przykleiły wierszyki. Tak przygotowani udali się do naszej biblioteki. Wszystkie dzieci złożyły pani bibliotekarce życzenia ,wręczyły serduszka i wazonik z kwiatkami.

Czytaj więcej: Dzień bibliotek i bibliotekarza

Każdego dnia wyrzucamy do śmietników wiele plastikowych butelek. Dzisiaj na zajęciach w świetlicy, pani Jola-kierownik świetlicy, zaproponowała dzieciom wykonanie kolorowych doniczek, do których później dzieci będą siały owies. Oczywiście prace wykonywane były przez kilka kolejnych zajęć. Kiedy doniczki wyschły, dzieci wysiewały owies. Każdy dokładnie najpierw wsypał do doniczki ziemię, później umieszczał w niej kilkanaście ziarnek owsa. Zajęcia bardzo podobały się dzieciom.

Czytaj więcej: Kolorowe doniczki

Pod takich hasłem odbyły się zajęcia w świetlicy szkolnej. Dzieci wykonywały prace z wykorzystaniem różnorodnych materiałów plastycznych. Były to: hiacynty, kolorowe gąsienice na liściu, wachlarz kwiatów oraz wiosenne mandale. Dzieci z wielkim zaangażowaniem wykonywały prace, które później znalazły się na świetlicowej wystawie.

Czytaj więcej: Wiosna, ach to ty!

Już niedługo Święta Wielkanocne, więc w świetlicy pojawiła się dekoracja przybliżająca te Święta. Dzieci, w trakcie zajęć wykonywały różnorodne prace plastyczne oraz ozdabiały jajka-kolorowymi cekinami.

Czytaj więcej: Już wkrótce Wielkanoc

IMG 20190402 165130W świetlicy popołudniowej organizowane są różnorodne zajęcia. Wszystkie dzieci obowiązuje kontrakt grupowy, czyli spisane zasady obowiązujące w świetlicy. 3 kwietnia 2019r. odbyło się podsumowanie aktywności dzieci. Wyróżnione osoby otrzymały dyplom oraz nagrody-niespodzianki.

Już niedługo będą Święta Wielkanocne i właśnie z tej okazji wszystkie dzieci otrzymały wielkanocnego zajączka.

Czytaj więcej: Kontrakt grupowy w kwietniu

20190212 135010Podczas zajęć w świetlicy szkolnej, Pani Grażyna Wojtczak utrwaliła wspólnie
z dziećmi informacje dotyczące prawidłowej segregacji śmieci. Wszystkie dzieci dowiedziały się „Na czym polega segregacja śmieci? oraz „Czy należy segregować śmieci?” Dzieci, pod czujnym okiem pani Grażyny, doskonale poradziły sobie z wyjaśnianiem pojęć: segregacja, recykling, surowce wtórne, utylizacja. Dzieci wskazywały na opakowaniach artykułów spożywczych symbol dotyczący segregacji.

Czytaj więcej: Jak prawidłowo segregujemy śmieci?

Kolejne osoby, aż 11 uczniów, zdobyło 30 super postaw. Dzięki temu otrzymały dyplom „Order życzliwości” oraz nagrody-niespodzianki. Są to: Kinga Wietrtel, Gabriel Czerski, Kamil Łaszkiewicz, Wojciech Kula, Alan Klimko, Filip Szymajda, Dominik Osmański, Aleksander Tocha, Natalia Boćko, Maja Korzeniewska, Małgorzata Jankowska.Gratulujemy!!!

Czytaj więcej: Order życzliwości - marzec

Tradycją świetlicy popołudniowej „Słoneczko” jest obchodzenie urodzin dzieci. Urodziny lutego i marca obchodzili: Ola Boćko, Karolina Kępińska, Blanka Krupska, Kamil Łaszkiewicz i Dominik Kuśmirski. Wszyscy zaśpiewali „Sto lat” i złożyli życzenia. Oczywiście później było jedzenie pysznego tortu, który upiekła Pani Marzena.

Czytaj więcej: Urodziny lutego i marca

W dniach 25-28 marca dzieci uczęszczające na świetlicę szkolną wykonywały pracę plastyczną na ogólnopolski konkurs. Zadaniem dzieci było stworzenie własnej rodziny dalmatyńczyków oraz ich domu. Celem akcji było pobudzanie kreatywności i wyobraźni, rozwój umiejętności manualnych oraz zdolności pracy w grupie.

W ramach zajęć uczniowie wykonali i ozdobili tekturową makietę domu przy ulicy Dalmatyńczyków 101 oraz wykonali 101 figurek dalmatyńczyków z plasteliny.

Czytaj więcej: Kreatywni na 101

21 marca jest od 2012 roku Międzynarodowym Dniem Lasów. Święto to ustanowione zostało przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w celu podnoszenia świadomości ludzi na temat znaczenia lasów dla prawidłowego funkcjonowania planety. W tym dniu na całym świecie organizowane są akcje mające zwrócić uwagę na lasy i ich problemy. Zachęca się ludzi do sadzenia drzew, sprzątania lasów i do przebywania w nich. Tegorocznym obchodom towarzyszy hasło „Lasy i Edukacja".  W tym dniu, w świetlicy szkolnej, odbyło się spotkanie przedstawiciela Nadleśnictwa Elbląg z dziećmi. Pan Jan opowiadał nam o pracy leśników, którzy od zawsze walczą z czystością naszych lasów oraz działają
z myślą o przyrodzie i społeczeństwie.

Czytaj więcej: Międzynarodowy Dzień Lasu

18 marca w świetlicy szkolnej „Słoneczko” dzieci tworzyły niecodzienne prace. Zadanie polegało na stworzeniu nowego produktu z butelek po napojach.

Z wielu zaproponowanych propozycji, dzieci postanowiły, że zrobią żółwie. Były one kolorowe i bardzo wszystkim podobały się.

Czytaj więcej: Kolorowe żółwie

Dwie uczennice z klasy IVa – Jessica Klimko i Zofia Tomaszczyk postanowiły wykonać pracę na ogólnopolski konkurs „Mam kota na punkcie mleka”. Zadaniem było wykonanie pracy plastycznej pod hasłem „Historia mleka- właściwości nabiału”. Dziewczynki na podstawie zgromadzonych kolorowych ilustracji oraz informacji zgromadzonych z internetu tworzyły pracę.

Liczymy na to, że praca dziewczyn zdobędzie nagrodę w konkursie. Wyniki wkrótce. Trzymamy kciuki!

Czytaj więcej: Historia mleka

26 lutego 2019r. odbył się Świetlicowy Kiermasz Słodkości. W tym dniu każdy mógł zakupić rurki z kremem i galaretki z bitą śmietaną.

26 lutego w świetlicy obchodzono Dzień Dinozaura. W tym dniu na ścianach w świetlicy pojawiły się ilustracje dinozaurów. Dzieci miały okazję pogłębić swoją wiedzę na tematy zwierząt żyjących na Ziemi wiele milionów lat temu. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą na temat tych zwierząt. Na zakończenie zajęć układały puzzle i wykonywały kolorowanki przedstawiające dinozaury.

Czytaj więcej: DZIEŃ DINOZAURA

25 lutego dzieci ze świetlicy socjoterapeutycznej udały się na wycieczkę do optyka. Uczestnicy wycieczki mieli możliwość zapoznać się z pracą optyka i okulisty. Wszyscy z zainteresowaniem obserwowali jak dopasowuje się szkła optyczne do oprawek, dopasowuje oprawki do indywidualnych potrzeb klientów. Mieli też możliwość zaobserwowania optyka w czasie pracy.

Czytaj więcej: U optyka

W lutym aż 13 osób złożyło 30 super postaw. Każdy otrzymał dyplom oraz nagrody-niespodzianki. Oto nagrodzone osoby: Karolina Wielesik, Blanka Krupska, Natalia Łaszkiewicz, Adrianna Gesek, Nikola Krupa, Lena Kostrzewa, Laura Witkowska, Artur Wdowczyk, Piotr Kiwiało, Dominik Osmański, Nataniel Wójcik, Gracjan Czerski, Michał Broż. Gratulujemy !!!

Czytaj więcej: Order życzliwości - luty

W dniu 19 lutego świetlica Słoneczko świętowała Dzień Kota. Świętowanie rozpoczęło się zajęciami z kodowania. Wychowankowie w grupach tworzyli na macie obrazek swojego ulubieńca, zapisywali kod, a następnie przekazywali go przeciwnej drużynie, która miała za zadanie odtworzyć obrazek wykorzystując kolorowe kubki. Drużyny wymieniały się kodami, a po odtworzeniu sprawdzały poprawność wykonania zadania. W drugiej części zajęć dzieci przygotowywały pracę plastyczną – kota z tekturowej rolki.

Czytaj więcej: Dzień kota w Słoneczku

Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest od 2004 roku z inicjatywy Komisji Europejskiej. Początkowo obchodzony był jedynie w Europie, ale od lat angażuje państwa z całego świata. Głównym celem tego święta jest propagowanie działań na rzecz bezpiecznego korzystania z sieci. Zaznajomienie dzieci, rodziców i nauczycieli z problematyką bezpieczeństwa online.

Czytaj więcej: Dzień bezpiecznego Internetu w Słoneczku

4 lutego w świetlicy szkolnej został zorganizowany „Dzień wiedzy o pingwinach”. W czasie zajęć dzieci dowiedziały się gdzie mieszkają pingwiny, jaki prowadzą tryb życia i czym się odżywiają. Na zakończenie każdy uczeń wykonał, na talerzyku papierowym, pingwinka.

Czytaj więcej: Dzień wiedzy o pingwinach

Kolejne cztery osoby zdobyły 30 super postaw. Dzięki temu otrzymały „Order życzliwości” oraz nagrody-niespodzianki. Są to: Maja Boćko, Klaudia Kondzielawa, Jolanta Jankowska i Filip Łabanowski. Gratulujemy!

Czytaj więcej: Order życzliwości - styczeń

W środę, 16 stycznia, odbyły się w świetlicy zajęcia pod hasłem: „Czas ferii zimowych to fajna zabawa. Kto bezpiecznie się bawi, w kłopoty nie wpada”.

Już za kilka dni rozpoczną się w naszym województwie ferie zimowe. Będą trwały od 21 stycznia do 3 lutego. To dla dzieci upragniony czas wypoczynku. Aby był on bezpieczny, pani kierownik świetlicy przypomniała dzieciom, co zrobić, aby uniknąć zagrożeń, jakie mogą się pojawić w czasie zimowych zabaw na śniegu i lodzie.

Czytaj więcej: Bezpieczne ferie zimowe

21 i 22 stycznia obchodzone jest Święto Babci i Dziadka. To najcudowniejsze osoby na świecie. Każde dziecko kocha swoją babcię i dziadka. Dzisiaj
w świetlicy każda wnuczka lub wnuczek postanowili zrobić laurki i różne inne niespodzianki dla swoich dziadków.

Czytaj więcej: Dzień Babci i Dziadka

15 stycznia odbyło się podsumowanie oszczędzania w SKO. Pani Jola - kierownik świetlicy nagrodziła tych uczniów, którzy systematycznie wpłacały zaoszczędzone pieniążki na książeczkę SKO.

Dyplomy uznania i niespodzianki otrzymały następujące osoby: Laura Witkowska, Michał Broż, Klaudia Kondzielawa, Michał Głowacki, Karolina Wielesik, Martyna Wielesik, Jessica Burdziej, Blanka Krupska i Filip Szymajda.

Aby zachęcić dzieci do bardziej systematycznego wpłacania swoich oszczędności, niektóre dzieci otrzymały niespodzianki: Dominik Osmański, Błażej Cupiał, Małgorzata Jankowska, Marcel Ługiewicz, Mateusz Sujkowski.

Oczywiście wszystkie niespodzianki były z Banku Spółdzielczego w Sztumie oddział w Elblągu.

Czytaj więcej: Podsumowanie oszczędzania w SKO

Mandala to rysunek na planie koła, technika plastyczna. Wywodzi się z tradycji hinduskiej, a jej nazwa oznacza „koło życia, cały świat”. Koło uważane jest za symbol harmonii i doskonałości. Dzieci w świetlicy tworzyły zimowe mandale.

Korzyści z tworzenia mandali:

 

  • rozwija wyobraźnię,
  • pomaga w skupieniu uwagi i koncentracji,
  • pozwala wyrazić uczucia, lęki i myśli,
  • rozwija koordynację wzrokowo-ruchową,
  • pomaga się wyciszyć i zrelaksować.

Czytaj więcej: Zimowe mandale

18 stycznia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka, ponieważ tego dnia urodził się autor (1882 rok). Sympatyczny bohater powieści Aleksandra Milne’a mimo upływu lat nadal należy do najpopularniejszych misiów, amatorów miodu. Bardzo sympatyczny, życzliwy i uczynny. Przyjaźni się z Prosiaczkiem i bardzo lubi miód. Jego zwyczaj to codzienne „małe co nieco” - drugie śniadanie składające się z miodu. Lubi spacery po lesie. Jego największym przyjacielem jest Krzyś, do którego Puchatek ma bezgraniczne zaufanie. Mieszka w chatce pod drzewem. W potrzebie można na niego liczyć - ratuje Prosiaczka z zalanego domu, znajduje zagubiony ogon Kłapouchego. Dzisiaj w świetlicy
dzieci wykonywały portrety Kubusia Puchatka, wykorzystując różne materiały plastyczne.

Czytaj więcej: Dzień Kubusia Puchatka

Jednym z najbardziej charakterystycznym i znanych na całym świecie symboli weneckiego karnawału jest kolorowa, mistrzowsko wykonana maska.

Maski przygotowywane specjalnie na karnawał w Wenecji wykonuje się z porcelany, gipsu lub gazy. Dzisiaj w świetlicy dzieci postanowiły zrobić karnawałowe maski. Starały się zrobić kolorowe maski, wykorzystując wszystkie zgromadzone materiały plastyczne. Prawa, że piękne. ;)

Czytaj więcej: Maski karnawałowe

Zima za oknem. A w świetlicy bardzo gorąca atmosfera. Dzieci wykonywały bałwanki. Miały do dyspozycji różnorodne materiały plastyczne. Każdy starał się wykonać najpiękniejszego bałwanka. I tak też się wszystkim udało. Popatrzcie, jakie wyszły piękne kolorowe bałwanki !

Czytaj więcej: Bałwankowe prace

18 października dzieci ze świetlicy socjoterapeutycznej zostały zaproszone do gabinetu podologa. Tam dowiedziały się jak należy dbać o własne stopy. Każde dziecko miało możliwość sprawdzenia budowy swoich stóp. Dowiedziały się czy ich stopy są właściwie zbudowane. Wizyta byłą bardzo interesująca.

Czytaj więcej: W gabinecie podologa

 

13 grudnia, dzieci ze świetlicy socjoterapeutycznej udały się do Galerii EL na warsztaty poświęcone ozdobom świątecznym. Korzystając z różnych materiałów uczestnicy warsztatów wykonały bardzo ładne i ciekawe prace. Dzieci pracowały z wielkim zaangażowaniem. Na zakończeniu warsztatów zorganizowano wystawę prac. Wszystkie prace prezentowały się pięknie.

Czytaj więcej: Warsztaty w Galerii EL

Okres przedświąteczny to czas, w którym składamy sobie nawzajem życzenia.

Dzieci uczęszczające do świetlicy „Słoneczko” wykonały kartki świąteczne dla wszystkich pracowników szkoły. 17 grudnia, dziewczynki z klasy IV roznosiły kartki składając jednocześnie bożonarodzeniowe życzenia.

Czytaj więcej: Świąteczne życzenia 

Dwie osoby zdobyły 30 super postaw. Dzięki temu otrzymały „Order życzliwości” oraz nagrody-niespodzianki. Są to: Jessica Burdziej praz Krystian Wójcik. Gratulujemy!

 

18 grudnia 2018r roku wychowankowie świetlicy socjoterapeutycznej „Słoneczko”, po raz kolejny zasiedli do wigilijnego stołu. Na uroczystości z wychowankami, kierownikiem świetlicy oraz wychowawcami do wigilijnego stołu usiedli wspólnie zaproszeni goście: dyrekcja szkoły oraz rodzice. Wigilię rozpoczęła pani kierownik, która wprowadziła wszystkich zebranych  w świąteczny nastrój.

Czytaj więcej: Wigilijne spotkanie w „Słoneczku”

11 grudnia dzieci ze świetlicy socjoterapeutycznej brały udział w warsztatach świecowych. Pod okiem instruktora tworzyli piękne, kolorowe, pachnące świece. Wykonane przez siebie świece zapakowali. Tak wykonane prace będą przeznaczone dla najbliższych na prezenty świąteczne.

Czytaj więcej: Warsztaty świecowe

29 listopada dzieci ze świetlicy socjoterapeutycznej , wraz z wychowawcami Barbara Podworską i Joanną Bojko, zorganizowały andrzejki. Uczniowie przygotowali stanowiska z różnymi wróżbami i zaczęła się zabawa. Był też słodki poczęstunek, ponieważ, dzień wcześniej, uczniowie na warsztatach kulinarnych przygotowali wspaniałe ciasto. Andrzejki były bardzo udane.

Czytaj więcej: Wróżby andrzejkowe

Dnia 29 listopada odbyło się spotkanie uczniów ze świetlicy socjoterapeutycznej ze znanym elbląskim piosenkarzem Łukaszem Geskiem. Na początku Pan Łukasz major opowiedział,  jak to się stało, że została piosenkarzem. Następnie opowiadał o swoich pasjach. Zwrócił uwagę na znaczenie pasji w życiu każdego człowieka. Zauważył, że wytrwałe dążenie do celu przyczynia się do osiągnięcia sukcesu.

Na koniec każdy uczeń otrzymał autograf. Ta wizyta na długo zostanie w pamięci naszych wychowanków.

Czytaj więcej: Spotkanie z elbląskim piosenkarzem

13 listopada, dzieci w świetlicy wykonywały prace plastyczne „Jesień wokół nas”. Zadaniem grup było wykonanie pracy „Z czym kojarzy Ci się jesień?”. Powstały piękne prace.

Czytaj więcej: Jesień wokół nas

6 grudnia 2018r. w świetlicy obchodziliśmy święto Mikołaja. Dzieci poznały historię tego święta. Dowiedziały się kim był Mikołaj.

Ta uwielbiana szczególnie przez dzieci postać nosi różne imiona: Dziadek Mróz, Sant Nikoloaas, Pere Noel, Saint Nick, Santa Claus, Święty Mikołaj. Niezależnie od nazwy zawsze odziany jest w długi czerwony płaszcz, na głowie pełnej białych włosów nałożoną ma czapę. Z dolnej części twarzy spływają fale białej brody i wąsów. W jednej ręce trzyma laskę, w drugiej worek z prezentami. Przychodzi do domów grzecznych dzieci, albo zakrada się do nich wtedy, gdy pogrążone są w głębokim śnie. Zostawia wtedy prezenty pod poduszką. Bardziej niesfornym dokłada czasami, ku przestrodze, rózgę. Przybywa po śnieżnej drodze saniami ciągniętymi przez renifery, jest bardzo zmarznięty i obsypany śniegiem.

Czytaj więcej: I Ty możesz zostać świętym Mikołajem

Czytanie pełni niezwykle ważną rolę w rozwoju każdego dziecka – pobudza wyobraźnię, uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację.

Sieć sklepów „Biedronka”, dwa miesiące temu, zachęcała wszystkie dzieci do codziennego, głośnego czytania. Każde dziecko, które uczęszcza do świetlicy, otrzymało specjalną kartę, na której rodzic poświadczał spędzenie codziennie czasu z książką (minimum 10 minut przez 21 dni.). Nauczyciel świetlicy przyznawał za to nagrodę – naklejkę ze Słodziakiem.  

Czytaj więcej: Nagradzanie – za czytanie

20 listopada 2018r. odbył się Świetlicowy Kiermasz Słodkości. Każdy uczeń mógł zakupić muffinki, galaretki z bitą śmietaną oraz rurki z kremem. Słodkości wykonały nauczycieli świetlicy.

Kiermasz cieszył się popularnością nie tylko dzieci, ale również pracowników szkoły.

Czytaj więcej: Kiermasz Słodkości

23 listopada 2018r. odbyły się w świetlicy zajęcia, podczas których dzieci poznały zawody, które wykonują pracownicy w naszej szkole. Dzieci potrafiły wymienić zawody, które występują w naszej szkole. Dzieci doskonale poradziły sobie z odgadywaniem nazwy zawodu, na podstawie przedstawionej przez dane dziecko dramy z wykorzystaniem rekwizytów i ruchu ciała. Uczniowie, bez żadnego problemu, potrafili podać imię lub nazwisko danego pracownika. Uczniowie bardzo chętnie odgrywały scenki dotyczące wykonywania różnych zawodów.

Czytaj więcej: Poznajemy zawody, które wykonują pracownicy w naszej szkole.

W środę, 12 grudnia, dzieci w świetlicy szkolnej wykonywały choinki. Każde dziecko mogło ozdobić swoją choinkę w dowolny sposób. Na choinkach znalazły się: renifery, aniołki, gwiazdki, choineczki, mikołaje, dzwonki, różne łańcuchy oraz kolorowe bombki.

Czytaj więcej: „Choinko, piękna jak las …”

Grudzień to czas, kiedy wysyłamy życzenia do najbliższych – to taka tradycja.

W świetlicy, 11 grudnia, dzieci wykonywały świąteczne kartki. Każdy starał się wykonać najpiękniejszą kartkę. Elementy do dekoracji kartek wycinał pan Grzegorz. Były osoby, które wykonały po kilka kartek. Zajęcia bardzo podobały się dzieciom.

Czytaj więcej: Świąteczne kartki

W piątek 7 grudnia wychowankowie świetlicy socjoterapeutycznej naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu pod hasłem „Mikołajkowe niespodzianki”. W Centrum Spotkań Europejskich Światowid dzieci zostały przywitane przez Świętego Mikołaja, który każdemu wręczył upominki. Niespodziankami były kolorowe duże kubki ze świątecznym motywem, bogato ilustrowana książka „Opowieść Wigilijna” oraz przeróżne słodkości. Następnie w rodzinny, magiczny nastrój wprowadził wszystkich film „Dziadek do orzechów i cztery królestwa”. Był to piękny czas wspólnego celebrowania świątecznej atmosfery.

Czytaj więcej: Mikołajkowe Niespodzianki w Światowidzie

W dniach 22-26.10.2018r. dzieci brały udział w zajęciach pod hasłem „Poznajemy wiersze Juliana Tuwima i Jana Brzechwy”. Dzieci słuchały czytane przez nauczyciela teksty: : „Leń”, „Skarżypyta”, „Żuraw i czapla”, „Kwoka”. Dzieci przedstawiały wiersze: Skarżypyta”, „Samochwała”, „Leń” za pomocą ruchu, gestu i własnych słów. Na zakończenie odbył się konkurs „Zgaduj- zgadula”, gdzie zadaniem było dopasowywanie tytułów wierszy do ich autorów, odgadywanie tytułów na podstawie fragmentów tekstu.

Czytaj więcej: Poznajemy wiersze Juliana Tuwima i Jana Brzechwy

26 listopada obchodziliśmy w świetlicy Dzień Pluszowego Misia. Świętowanie rozpoczęło się od samego rana. W sali pojawiły się olbrzymie misie, które w wielkim pudle przyniosła p. Jola. Wszystkie dzieci były zachwycone zabawkami i chętnie się nimi bawiły. Dużo miejsca poświęcono także historii ustanowienia święta Pluszowego Misia. Wychowankowie dowiedzieli się, kto przyczynił się do ustanowienia tego święta. Wszystkie chciały opowiadać o swoich ukochanych misiach. W różnych miejscach sali ustawiono pluszowe misie. Na zakończenie dzieci wykonały misie, które zostały wywieszone na tablicy. Dzień Pluszowego Misia przebiegł w bardzo miłej atmosferze.

 

Czytaj więcej: Dzień Pluszowego Misia

Kolejne cztery osoby zdobyły 30 super postaw. Dzięki temu otrzymały „Order życzliwości” oraz nagrody-niespodzianki. Są to: Wiera Muszyńska, Laura Witkowska, Marlena Samson i Damian Słojewski. Gratulujemy!

Czytaj więcej: Order życzliwości - listopad

20181105 094257str31 października 2018 r. z okazji Światowego Dnia Oszczędzania w świetlicy szkolnej „Słoneczko” odbyły się zajęcia. Dzieci wypowiadały się na temat: „W jaki sposób możemy oszczędzać?” Większość dzieci wiedziała, co oznacza skrót SKO. Szkolna Kasa Oszczędności to system oszczędzania dla uczniów. Uczy dobrych nawyków: systematyczności,

Czytaj więcej: Światowy Dzień Oszczędzania

20181019 141645str19 października z okazji Światowego Dnia Poczty Polskiej, uczniowie świetlicy szkolnej Słoneczko, wraz z opiekunem, panią Iwoną Kamecką, odwiedzili punkt pocztowy, mieszczący się przy ulicy Orlej. Urzędnik pocztowy- przemiła Pani, bardzo szczegółowo opowiedziała o swojej pracy, o tym jakie zadania pełni poczta, jak wysłać list, paczkę. Na koniec wszyscy uczestnicy

Czytaj więcej: Światowy Dzień Poczty Polskiej

20181024 140850str17 października 2018r. w świetlicy szkolnej obchodziliśmy nietypowe święto – Dzień Ratownictwa Medycznego. Święto polskiego ratownictwa medycznego, po raz pierwszy obchodzone było 13 października 2006 roku w Wyszkowie w województwie mazowieckim. Patronem tego corocznego święta jest błogosławiony Gerard Tonque. Trudno

Czytaj więcej: Dzień Ratownictwa Medycznego

20181025 082102strW świetlicy szkolnej dzieci spędzają wiele godzin dziennie. Świetlica jest szczególnie wymagającym miejscem, dzieci są po lekcjach lub przed nimi. Czasami uczniowie są bardzo zmęczeni lub po prostu chcieliby wreszcie mieć spokój. Dzieci, poprzez uczestnictwo w różnorodnych formach zajęć, realizują i zaspokajają swoje potrzeby. Często uczniowie wybierają: różnego rodzaju

Czytaj więcej: Zabawy dowolne

20181105 123934Minęły dwa miesiące od rozpoczęcia roku szkolnego i już mamy pierwszą osobę, która otrzymała 30 super postaw – słoneczek. To Wojciech Kula z klasy Ia. Wojtek otrzymał dyplom oraz nagrody-niespodzianki. Gratulujemy!

IMG 20180906 131312strPaździernik to piękny miesiąc. Możemy powiedzieć „złota polska jesień”. Korzystając z takiej pogody, dzieci przebywające w świetlicy,  razem z wychowawcami świetlicy, spędzają czas wolny na placu zabaw i boisku szkolnym.

Czytaj więcej: Październik to piękny miesiąc...

DSC03683strW środę 10 października 2018r., w świetlicy szkolnej zapanowała jesienna atmosfera. Na początku zajęć pani Jola odczytała wiersze: Marka Głogowskiego „Pora wesoła” oraz Ewy Szelburg-Zarembiny „Jesienne liści”. Dzieci bez problemu stwierdziły, że tematem zajęć będą jesienne liście. I oczywiście miały rację. W czasie zajęć dzieci zamieniły się w malarzy, ale…. takich niecodziennych.

Czytaj więcej: Jesienne liście

DSC03817strW dniach 15-26.10.2018r. dzieci w świetlicy szkolnej wzięły udział w kampanii społecznej z okazji Międzynarodowego Dnia Białej Laski „Ja nie widzę Ciebie, Ty zobaczysz Mnie”. Dzieci obejrzały filmiki edukacyjne, z których dowiedziały się, jak wygląda niewidoczna wystawa oraz jak pomóc osobie  niewidomej. Dzieci wzięły udział w grze edukacyjnej, która

Czytaj więcej: "Ja nie widzę Ciebie, Ty zobaczysz Mnie"

20181005 142227str5 października w świetlicy szkolnej Słoneczko odbył się Światowy Dzień Uśmiechu. Dzieci wysłuchały nauczyciela prowadzącego zajęcia – Iwony Kameckiej – i dowiedziały się, dlaczego warto się śmiać, jakie są tego korzyści i dlaczego śmiech to zdrowie! Następnie chętne dzieci odczytywały lub opowiadały dowcip. Wykonały również prace plastyczne, przedstawiające

Czytaj więcej: Światowy Dzień Uśmiechu

20181031 082020strSzachy to gra niezwykle wartościowa, ponieważ stanowi specyficzną kombinację sportu, naukowego myślenia i elementów sztuki. Wiedzą o tym doskonale dzieci w świetlicy, które grają w szachy. Gra ta wymaga opracowania różnych, stale modyfikowanych strategii, ciągłego podejmowania decyzji, uczy odwagi i odpowiedzialności za własne decyzje. Zainteresowanie grą

Czytaj więcej: Gra w szachy

DSC03655str3 października 2018r. odbyło się Pasowanie na Świetliczaka wszystkich dzieci z klasy I, które uczęszczają do świetlicy szkolnej „Słoneczko”. Zadaniem dzieci było pokonanie czterech prób: wiedzy, milczenia, wygimnastykowanego języka i sprawnościowej.  Wszystkim udało się pomyślnie zakończyć sprawdzian. Na koniec wspólnej zabawy każdy

Czytaj więcej: Pasowanie na świetliczaka

20181004 173651 resizedstr4 października 2018 r - i znowu zapachniało ciastem! Tym razem dzieci ze świetlicy socjoterapeutycznej postanowiły upiec rurki z ciasta francuskiego. Gotowe ciasto pokrojono w paski, którymi owinięto  metalowe rurki,  posmarowano żółtkiem, posypano cukrem i umieszczono na blaszkach. Następnie upieczono w szkolnej kuchni. Następnie uczniowie zajęli się ubiciem śmietany. Powstałym kremem napełniono gotowe rurki.  Ciasto wszystkim bardzo smakowało!

Czytaj więcej: Rurki

DSC036322 października 2018 r. pani kierownik Jolanta Gołębiowska  zapoznała wszystkie dzieci w świetlicy z ogólnopolską akcją „Szkolne przygody Gangu słodziaków”, którego organizatorem jest Biedronka. Na początku pani Jola otworzyła wielką paczkę. Każde  z dzieci było bardzo ciekawe, co znajduje się w kartonie. Okazało się, że było tam 6 Słodziaków,

Czytaj więcej: Szkolne Przygody Gangu Słodziaków

20181023 134634str28 września w świetlicy szkolnej obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.  Pani Podworska odczytała zebranym dzieciom jedno z opowiadań książki Renaty Piątkowskiej „Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków”. Następnie chętne dzieci prezentowały  kolejne rozdziały, głośno czytając dzieciom przygody Słodziaków.

Czytaj więcej: Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

DSC0364228 września 2018 roku w naszej szkole, wychowawcy świetlicy – Pani Gołębiowska, Pani Skonieczna i Pani Podworska, zorganizowały Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Była to już VIII edycja tej niecodziennej imprezy. Nasza szkoła otrzymała specjalną licencję upoważniającą do organizowania akcji w swojej szkole i okolicy. Celem akcji było propagowanie

Czytaj więcej: Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

20180927 172407str27 września dzieci ze świetlicy socjoterapeutycznej spędziły niezwykle pracowicie. Wszyscy zostali podzieleni na dwie grupy. Jedna grupa piekła babeczki, druga robiła soki warzywno - owocowe. Wszystkie dzieci ochoczo i z pełnym zaangażowaniem zabrały się do pracy.  Jedne mieszały mikserem ciasto,

Czytaj więcej: Babeczki i soki

20180920 171347strW bieżącym roku w porządkowanie okolicy w ramach akcji „Sprzątanie Świata” szkoły zaangażowali się uczniowie ze świetlicy socjoterapeutycznej. Dnia 20 września o godzinie 16.30 uczestnicy akcji, zaopatrzeni w odpowiedni sprzęt i pozytywnie zmotywowani wzniosłym

Czytaj więcej: Sprzątanie Świata

DSC01923str5 września 2018r. Pani kierownik przywitała dzieci, które znajdowały się w świetlicy. Przypomniała dzieciom obowiązujący wszystkich Regulamin Świetlicy. Dzieci czytały głośno poszczególne zasady, które obowiązują w świetlicy. Ponadto Pani Jola zapoznała dzieci, które zaczęły uczęszczać do świetlicy od września, z zasadami przyznawania Orderu Życzliwości

Czytaj więcej: Regulamin Świetlicy Słoneczko

Nasze certyfikaty

 

 
 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

aastr

astr

ffdvfvstr

 

fgggfhstr

 

gbgbthbththnythstr

 

ggggggggstr

 

gggstr

 

Narkotykistr

 

logo 1str

 

mistrzstr

 

vfdvf vstr

 

A4 Popup

Zmieniamy się dla Was!

Przepraszamy za utrudnienia i prosimy o cierpliwość.

Tymczasem zapraszamy na szkolnego Facebook'a

https://www.facebook.com/sp8elblag/

all4web
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech