W środę 5 czerwca 2019 roku odbył się egzamin z praktycznej jazdy rowerem dla uczniów klas IV-VI. Do egzaminu przystąpili uczniowie, którzy zdali egzamin teoretyczny z przepisów ruchu drogowego. Podczas części praktycznej uczniowie musieli wykazać się dobra techniką jazdy. Była jazda slalomem, zakręty z sygnalizacją. Część praktyczna stanowiła szczególne wyzwanie. Wymagała dużej koncentracji uwagi, sprawności fizycznej oraz zachowania równowagi.

Większość uczestników zaliczyła egzamin za pierwszym razem, inni musieli powtórzyć jazdę i poprawić błędy. Wszystkim uczniom którzy otrzymają kartę rowerową w roku szkolnym 2018/2019 życzymy miłej a przede wszystkim bezpiecznej jazdy.

„Życie jest jak jazda na rowerze. Żeby utrzymać równowagę musisz się poruszać naprzód” (Albert Einstein)