Welcome to Szkoła Podstawowa nr 8 w Elblągu   Click to listen highlighted text! Welcome to Szkoła Podstawowa nr 8 w Elblągu Powered By GSpeech

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 8

im. Stanisława Staszica w Elblągu

14 czerwca 2019 roku został podsumowany z uczniami klasy 3a: projekt edukacyjny „Mali detektywi” oraz program „Przyjaciele Zippiego”. Każdy uczeń otrzymał dyplom za udział w ogólnopolskim projekcie oraz w programie. Na zakończenie zajęć zrobiono pamiątkowe zdjęcie.

Czytaj więcej: Podsumowanie projektu „Mali detektywi” i „Przyjaciele Zippiego”

Dnia 5 czerwca obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Ochrony Środowiska. Działania przygotowane i prowadzone tego dnia przez panie Alę Piotrowicz-Chont i Grażynę Wojtczak miały zwrócić uwagę na wysoki stopień zniszczenia środowiska oraz uzmysłowić, że obowiązkiem każdego człowieka jest ochrona przyrody. W obchodach tak ważnego dla Ziemi święta uczestniczyli uczniowie klas I-VI naszej szkoły. Podczas tegorocznej akcji dzieci wykonały prace plastyczne na temat ,,Jak pomóc Ziemi” oraz mogły sprawdzić swoją wiedzę przyrodniczo - ekologiczną. Wszyscy uczestnicy i laureaci otrzymali nagrody rzeczowe i słodycze.

Czytaj więcej: Światowy Dzień Ochrony Środowiska

27. 05. 2019r. uczniowie z klas I a i II a wraz z wychowawczyniami: Alą Piotrowicz – Chont i Bożeną Knapik wzięli udział w wycieczce do ZOO w Gdańsku Oliwie. Dzieci z wielkim zaciekawieniem obserwowały poszczególne zwierzęta, interesowały się ich nazwami oraz sposobem odżywiania. Spacer po ZOO był bardzo przyjemny, dostarczył uczniom wielu ciekawych wrażeń i poszerzył ich wiedzę przyrodniczą.

Czytaj więcej: Wycieczka do ZOO

Dnia 31 maja w naszej szkole obchodzono Dzień Dziecka. W tym roku klasy I - III  postawiły na sport, gry i zabawy ruchowe. Uroczystość rozpoczęła pani Agnieszka Zagulska - Narwojsz. Życzyła dzieciom wszystkiego dobrego i udanej zabawy. Dzieci mogły rozwijać swą tężyznę fizyczną i zdolności artystyczne. W jednym gabinecie wykonywały plakat pod hasłem „Sport, to zdrowie”, w drugim musiały wykazać się celnością, Rzucając woreczkiem do kosza z zawiązanymi oczami. Na holu pokonywały tor przeszkód i bawiły się z chustą Klanza.

Czytaj więcej: Dzień Dziecka w naszej szkole

Dnia 23. 05. 2019 r. na zajęcia do klasy pierwszej przyszły przedszkolaki z Przedszkola nr 5 - grupa 5 i 6 latków. Na początku zajęć wychowawczyni klasy Ia pani Ala Piotrowicz-Chont pokazała gościom salę lekcyjną, kąciki pracy dzieci, podręczniki i zeszyty. Po obejrzeniu gabinetu, pierwszaki zaśpiewały piosenkę pt. ,,Marsz pierwszoklasisty". Za pięknie wykonaną piosenkę dzieci otrzymały gromkie brawa. Następnie dzieci odczytały poznane litery i cyfry, a pierwszaki podzieliły się  wiedzą ze swoimi młodszymi koleżankami i kolegami, jak odróżnić samogłoskę od spółgłoski.

Czytaj więcej: Mali goście z Przedszkola nr 5

Z okazji Dnia Matki i zbliżającego się Dnia Ojca MSU ogłosił i przeprowadził konkurs   pt. „Portret Mamy, Portret Taty". W konkursie udział wzięto 17 uczniów klas I-III.

Prace dzieci zostały wyeksponowane na korytarzu szkolnym. Wszyscy uczestnicy otrzymali wyróżnienia.

Czytaj więcej: Dzień Mamy 

Uczniowie klasy 3a, pod czujnym okiem pani Ewy Mienickiej i Jolanty Gołębiowskiej, realizują zadania w ramach ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Zdrowo jem, więcej wiem”. Jednym z zadań, było wykonanie plakatu do wiersza Jana Brzechwy „Na straganie”.

Czytaj więcej: Program edukacyjny „Zdrowo jem, więcej wiem”

20190516 103342Uczniowie klasy 3a, od września do maja, wspólnie z panią Ewą Mienicką
i Jolantą Gołębiowską, brali udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Mali detektywi” zorganizowanym przez Uniwersytet Dzieci. Dzieci w czasie zajęć zamieniali się w detektywów i odkrywali, jak ciekawa potrafi być nauka! Poznawali tajniki matematyki, przyrody czy informatyki.

Czytaj więcej: Projekt  edukacyjny „Mali detektywi”

Z okazji nadejścia wiosny, Mały Samorząd Uczniowski, zorganizowały konkurs pt. Witaj Wiosno”.

W konkursie udział wzięło 27 uczniów. Nagrodzone i wyróżnione prace zostały wyeksponowane na szkolnym holu.

Organizatorzy dziękują uczniom klas młodszych za liczny udział i gratulują zwycięzcom.

Czytaj więcej: Konkurs plastyczny

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Ptaków i Międzynarodowego Dnia Ptaków Wędrownych dnia 3.04.2019 roku została zorganizowana w szkole wystawa o ptakach. Ponadto dla wszystkich uczniów naszej szkoły odbył się konkurs  odgadywania odgłosów ptaków. Znawcy ptasich śpiewów nagradzani byli słodkościami. Ptaki od wieków inspirują i fascynują ludzi. Są symbolem wolności, potrafią latać i pięknie śpiewać.

Czytaj więcej: Międzynarodowy Dzień Ptaków

W ramach obchodów Światowego Dnia Wody, które przypadają 22 marca,  chętni uczniowie klas I-III wzięli udział w spotkaniu, na którym rozmawiano na temat znaczenia wody w przyrodzie. Dzieci wykazały się dużą świadomością ekologiczną, doskonale wiedziały, że wody pitnej brakuje ludziom na całym świecie i trzeba ją szanować, bo jest wielkim bogactwem dla wszystkich. Następnie odbył się konkurs plastyczny.

Czytaj więcej: Światowy Dzień Wody

Tradycyjnie, jak co roku, w naszej szkole obchodziliśmy Pierwszy Dzień Wiosny, czyli pożegnanie zimy. 21 marca jest również Światowym Dniem Poezji, dlatego uczniowie klas I-III powitali wiosnę wesołymi wierszykami. Przygotowali program pt. „Wiersze z humorem". Wiersze sprawiły dzieciom wiele radości i zadowolenia. W programie uroczystości nie zabrakło również piosenek o tematyce wiosennej. Następnie wszyscy uczniowie klas I-III wybrali się na spacer w poszukiwaniu wiosny. Dzieci radosnymi okrzykami przywoływały wiosnę, a żegnały zimę. 

 

Nad przygotowaniem imprezy i przeprowadzeniem jej czuwały panie: Dorota Szczepańska i Ala Chont.

Czytaj więcej: Pierwszy Dzień Wiosny

Dnia 19. 03. 2019r. w klasie I A odbyły się eksperymentalne zajęcia w ramach ,,Kącika małego chemika" pod hasłem ,,Bańkowe cuda", które zostały przeprowadzone przez panią z Kuldomku. Celem spotkania było zapoznanie dzieci z właściwościami wody, właściwościami bańki mydlanej, sposobami robienia baniek,  rodzajami baniek oraz integracja grupy poprzez wspólną zabawę. Na początku spotkania uczniowie dowiedzieli się, jakie materiały potrzebne są do zrobienia baniek mydlanych. Następnie próbowali swoich sił w robieniu nietypowych baniek. Najpierw każdy uczeń  robił wielką bańkę,

Czytaj więcej: Kącika małego chemika

Jak każdego roku w Tłusty Czwartek na korytarzach naszej szkoły królowały pączki. Wszyscy tego dnia jedli pączki. Uczniowie z klas I- IV postanowili dodatkowo udekorować naszą szkołę pięknymi kolorowankami, na których główną rolę odgrywały także pączki. Prace zostały umieszczone na holu , pod tablicą Samorządu klas I-IV. Wszystkie rysunki przypominały o panującej w Polsce tradycji Tłustego czwartku.

Czytaj więcej: Tłusty czwartek

Mały Samorząd Uczniowski, w ramach obchodów dnia Świętego Walentego, zorganizował pocztę walentynkową dla uczniów klas I-IV. Dzieci miały okazję, za pomocą własnoręcznie przygotowanych kartek, powiadomić koleżanki i kolegów o swojej sympatii, do nich. Również kilku nauczycieli było adresatami pięknych laurek.

Dziękujemy wszystkim dzieciom za liczny udział w naszej zabawie!!!

Czytaj więcej: Obchodzy Dnia Świętego Walentego

14 lutego w progach naszej szkoły mieliśmy okazję gościć przyszłorocznych pierwszoklasistów. W ramach „Drzwi Otwartych” dzieci, wraz z rodzicami, mogły zwiedzić , szkołę, porozmawiać z nauczycielami oraz dyrekcją placówki.

Czytaj więcej: Dzień Otwarty w naszej szkole

5.12.2018r. uczniowie z kl. II a wraz z wychowawcą Bożeną Knapik wzięli udział w zajęciach i zabawach ruchowych na trampolinach w Activity Park w Elblągu. Była to świetna zabawa i wspaniale spędzony czas, który z pewnością miał wpływ na rozwój fizyczny uczniów, ale również na integrację klasy. 

12.02.2019r. przybyły do naszej szkoły dzieci z elbląskich przedszkoli nr 5, 10 i 19 na festyn pod hasłem „W karnawałowym nastroju”. Spotkanie odbyło się na hali sportowej, która została pięknie udekorowana na powitanie „przedszkolaków”. W programie imprezy znalazły się następujące atrakcje: skoki na trampolinie, gry logiczne, zajęcia plastyczne, malowanie twarzy, konkursy, zabawy z balonami, wspólny taniec poloneza. Wszystkie dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach i zabawach. Festyn zorganizowały: Bożena Knapik, Ala Piotrowicz – Chont, Joanna Bojko i Barbara Podworska.

8 lutego 2019r. w godzinach 12-14 odbył się w naszej szkole Bal karnawałowy dla dzieci z klas I-III. Tego dnia nasz hol zamienił się w salę balową do której przybyły księżniczki, królewny, biedronki, baletnice, sportowcy, policjanci, wróżki, supermeni, speidermany. Dzieci w rytm muzyki, tańczyły w parach, osobno lub grupą w kółku. Nie zabrakło również piosenek takich jak kaczuchy, jedzie pociąg z daleka, miłość w Zakopanym. Podczas dobrej muzyki i zabawy odbyło się wiele ciekawych konkursów za które wszyscy oczywiście byli nagrodzeni. Zabawa była wspaniała co potwierdzają zdjęcia. Zmęczeni, ale weseli uczniowie wrócili do domu.

Czytaj więcej: Bal karnawałowy dla dzieci z klas I-III.

20181206 110226str6 grudnia jest od wielu lat dniem, w którym w naszej szkole podtrzymujemy mikołajkową tradycję. W tym roku od samego rana zobaczyć było można na korytarzach i w klasach dzieci ubrane na czerwono, w pięknych mikołajkowych czapkach. A najmłodsi dodatkowo podśpiewywali piosenki dla Mikołaja,

Czytaj więcej: Mikołajki

20181206 092913strW bieżącym roku szkolnym od września do grudnia uczniowie klas I – III wraz z wychowawcami uczęszczali na koncerty pod hasłem „Muzyka dla ucha malucha” do Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu. Głównym wykonawcą była Elbląska Orkiestra Kameralna, która zaprosiła wielu

Czytaj więcej: Koncert „Muzyka dla ucha malucha”

4 grudnia do naszej szkoły zawitał niecodzienny gość. Uczniowie klas I-III spotkali się z autorką wierszy dla dzieci, panią Jagodą Falarz. Poetka rozmawiała z maluchami, czytała im swoje utwory z książeczki „Czytanki Piekarczyka” i „Wiersze z Ratusza”. Pani Jagoda Falarz przygotowała też dla

Czytaj więcej: Spotkanie autorskie w klasach I – III z elbląską pisarką panią Jagodą Falarz

IMG 20181130 093353157 BURST000 COVER TOPstr30 listopada klasa II a, wraz z wychowawcą Bożeną Knapik, zorganizowała klasowe andrzejki. Uczniowie przygotowali stanowiska z różnymi wróżbami i zaczęła się zabawa. Był też słodki poczęstunek, ponieważ rodzice upiekli ciasto. Andrzejki były bardzo udane.

 

Czytaj więcej: Andrzejki w kl. II a

20181130 110722   Kopiastr30 listopada Mały Samorząd Uczniowski zorganizował dla uczniów klas I-III wróżby i zabawy andrzejkowe. Uczniowie najpierw zapoznali się z dawną, polską tradycją, dowiedzieli się, jaka była historia powstania andrzejkowych zabaw.  Następnie

Czytaj więcej: Wróżby i zabawy andrzejkowe

20181114 130921strW listopadzie,  z okazji setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę,  w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Konkurs Plastyczny pod hasłem : „Wędrówki po Polsce – miejsca, które warto zobaczyć”. W konkursie uczestniczyli uczniowie klas I-III czterech elbląskich  szkół : SP- 3,

Czytaj więcej: Międzyszkolny Konkurs Plastyczny

WhatsApp Image 2018 11 22 at 21.53.14Czy uważacie, że nauka to tylko siedzenie w ławce? Nie! Zdobywanie wiedzy może być wyzwaniem i ciekawą przygodą! Dowiedzieli się o tym uczniowie klasy I oraz IV, którzy wraz z wychowawcami  20 listopada pojechali na wycieczkę do Gdyni. Pierwszym punktem wycieczki był spacer po Skwerze Kościuszki. Tam dzieci  mogły zobaczyć słynny statek „Błyskawicę”

Czytaj więcej: Wycieczka do Gdyni kl. Ia

IMG 3400strW czwartek 15 listopada 2018 r. odbyły się spotkania klas I-IV z przedstawicielką Straży Miejskiej w Elblągu, na których omawiane były zagadnienia związane z ekologią, takie jak segregacja odpadów, czy palenie w piecach. W przystępny sposób poruszane były także kwestie bezpiecznego obchodzenia się z gazem, prądem i ogniem w domu. Było to już

Czytaj więcej: Spotkania klas I-IV z przedstawicielką Straży Miejskiej

20181115 101541strDnia 15 listopada odbyło się spotkanie uczniów klasy I a z żołnierzem Wojska Polskiego Panią major Wiolettą Wdowczyk-Fedorowską służącą w Dowództwie Wielonarodowej Dywizji Północny - Wschód. Na początku Pani major opowiedziała,  jak to się stało, że została żołnierzem. Następnie omówiła, jakie warunki fizyczne musi spełnić kandydat na żołnierza. W czasie

Czytaj więcej: Spotkanie uczniów klasy I a z żołnierzem Wojska Polskiego

20181108 141726strZ okazji dochodów setnej rocznicy odzyskanie przez Polskę niepodległości, uczniowie klas I-IV, pod opieką Małego Samorządu Szkolnego, przygotowali wystawę pt. „Symbole narodowe”. Dzieci  różnymi technikami wykonywały swoje prace, a najlepsze spośród nich podziwiać można było na szkolnym

Czytaj więcej: Wystawa "Symbole narodowe"

20181110 105321strDnia 10 listopada nauczycielki Ala Piotrowicz- Chont i Grażyna Wojtczak  dla uczniów klas I i VII zorganizowały pieszy rajd po Bażantarni. Uczestnicy rajdu pokonali pięciokilometrową trasę. W czasie rajdu uczniowie podziwiali piękne, jesienne krajobrazy Wysoczyzny Elbląskiej. Poznali niektóre charakterystyczne drzewa naszego lasu, gatunki roślin i zwierząt chronionych.

Czytaj więcej: Pieszy rajd po Bażantarni

44919983 2394836373864859 7070883420515074048 nW miniony weekend 26-27 października, w Szkole Podstawowej nr 8 odbywały się warsztaty „Jak pomóc innym” w ramach projektu Akademia Liderów – wychowujemy z pasją II. Projekt zakłada współpracę Związku Harcerstwa Polskiego z trzema szkołami z naszego województwa (Szkoła Podstawowa nr 8

Czytaj więcej: Akademia Liderów

DSC03731strPrawie jak w Hogwarcie …….. 23 października zawitał do szkoły zespół magików z Odessy (Ukraina). Prawdopodobnie nie są oni znani tak jak ich koledzy z Hogwartu, ale zgromadzona na hali publiczność, na nudę narzekać nie mogła. Klasy I-VIII mogły podziwiać wspaniały pokaz iluzjonistyczny, atrakcje taneczno-akrobatyczne, a także czary – mary

Czytaj więcej: Magicy z Odessy

konkurs otkW ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery szkolny doradca zawodowy – pani Agnieszka Zagulska-Narwojsz zorganizowała konkurs plastyczny dla uczniów klas I-III „Kim zostanę, gdy dorosnę?”. Zadaniem dzieci było przedstawienie, w formie graficznej, wybranego zawodu, który uczniowie

Czytaj więcej: Konkurs plastyczny "Kim zostanę, gdy dorosnę?"

IMG 20181022 WA0003strW ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery uczniowie klasy pierwszej mieli okazję gościć panią pielęgniarkę, pracującą w naszej szkole. Opowiedziała ona dzieciom o swojej pracy, przyniosła i zaprezentowała podstawowe narzędzia medyczne, z jakich korzysta.  Zapoznała także uczniów z innymi zawodami, wykonywanymi w branży medycznej. Pierwszoklasiści byli bardzo zaciekawieni wizytą i zadawali mnóstwo pytań. Spotkanie zorganizowała p. Agnieszka Zagulska-Narwojsz - szkolny doradca zawodowy.

Czytaj więcej: Wizyta pani pielęgniarki w kl. I a

44240089 885614611634146 235161648573186048 nstrOd 6 do 21 października w całej Europie obchodzimy Europejski Tydzień Kodowania. Jest to inicjatywa mająca na celu promowanie programowania i umiejętności cyfrowych wśród uczniów. Z tej okazji w naszej szkole zorganizowane warsztaty dla klas młodszych. Uczniowie podzieleni na grupy uczestniczyli w 15 minutowych zajęciach, podczas których poznali

Czytaj więcej: Europejski Tydzień Kodowania

20181019 080914strW ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery Zawodowej, dnia 15 października, w klasie III a odbyło się spotkania z prawnikiem/ mediatorem Elbląskiego Centrum Mediacji i Aktywizacji Społecznej  - panem Edwardem Tomczykiem. Mediator jest osobą, która usprawnia komunikację między stronami i pomaga uczestnikom mediacji w wypracowaniu

Czytaj więcej: Spotkanie z mediatorem

DSC 0058strDnia 1 października odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klasy I a, której wychowawczynią jest pani Ala Piotrowicz-Chont. Na uroczystość zostali zaproszeni rodzice uczniów oraz pani dyrektor Alicja Bałchan. Wszystkich powitały uczennice klasy piątej, które swoim młodszym koleżankom i kolegom przypomniały, że każdy ma w szkole

Czytaj więcej: Uroczyste ślubowanie uczniów klasy I a

20180920 093839strDnia 20 września uczniowie z klas I a i II a spotkali się z przedstawicielką Straży Miejskiej w Elblągu. Dzieci z dużą uwagą słuchały opowieści o ważnej i czasami niebezpiecznej pracy strażników miejskich. Pani, prowadząca zajęcia, opowiedziała o swoich obowiązkach i pokazała sprzęt, jakim dysponuje oraz zademonstrowała, do czego on służy. Dzieci zadawały wiele pytań, na które chętnie odpowiadała. Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali podarunki w postaci „odblasków”, które pomagają zapewnić bezpieczeństwo pieszym.

Czytaj więcej: Spotkanie z przedstawicielką Straży Miejskiej

42519427 1889626611087018 1862052168891105280 nW środę, 26 września, w Szkole Podstawowej nr 8 obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych. Świętowanie rozpoczęło się przedstawieniem „The stone soup” przygotowanym przez uczniów klasy IV. Młodsi uczniowie z ogromnym zaciekawieniem oglądali występy swoich starszych kolegów. Kolejnym etapem obchodów były zabawy z językiem

Czytaj więcej: Europejski Dzień Języków Obcych

20180914 090540strW piątek (14 września) odbył się apel porządkowy dla klas I-IV. Podczas apelu opiekunowie Małego Samorządu Uczniowskiego przypomnieli uczniom o zasadach bezpieczeństwa, obowiązujących w szkole oraz przedstawili harmonogram imprez, uroczystości i konkursów,

Czytaj więcej: Pierwszy apel porządkowy

Nasze certyfikaty

 

 
 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

aastr

astr

ffdvfvstr

 

fgggfhstr

 

gbgbthbththnythstr

 

ggggggggstr

 

gggstr

 

Narkotykistr

 

logo 1str

 

mistrzstr

 

vfdvf vstr

 

A4 Popup

Zmieniamy się dla Was!

Przepraszamy za utrudnienia i prosimy o cierpliwość.

Tymczasem zapraszamy na szkolnego Facebook'a

https://www.facebook.com/sp8elblag/

all4web
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech