DSC 0006strUczniowie uczęszczający w II semestrze roku szkolnego 2017/2018 na zajęcia nauki pływania organizowane przez Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Elblągu sprawdzili swoje umiejętności  podczas zawodów pływackich. Zawody podsumowujące powszechną naukę

pływania „Już pływam” odbyły się 07 czerwca 2018 roku na krytej pływalni przy ulicy Robotniczej. Uczniowie naszej szkoły mieli za zadanie przepłynąć 25 metrów dowolną techniką pływacką. Wszyscy zawodnicy zaprezentowali się bardzo dobrze, na największe uznanie zasłużył uczeń Cyprian Tocha, który uzyskał najlepszy czas spośród elbląskich szóstoklasistów, dzięki czemu wywalczył złoty medal.

Dnia 08 czerwca 2018 roku również na krytej pływalni przy ulicy Robotniczej odbyły się XXXII Miejskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w pływaniu. Wśród najlepszych elbląskich pływaków dobrze zeprezentowali się uczniowie naszej szkoły Wiktoria Kostrzewa klasa V a oraz Remigiusz Jachimczyk z klasy VIIb.

Wszystkim uczniom biorącym udział w zawodach pływackich gratulujemy oraz życzymy wielu sukcesów na arenach sportowych.

Umiejętności nabyte podczas zajęć powszechnej nauki pływania z pewnością przyczynią się do bezpieczniejszego wypoczynku nad  wodą podczas wakacji.