foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 8

im. Stanisława Staszica w Elblągu

Dnia 26.04.2018 r.  w naszej szkole odbyła się czwarta edycja Festiwalu Nauki pod hasłem „Trzymaj formę- żyj aktywnie”. Celem festiwalu była promocja zdrowego stylu życia. Przed zajęciami odbyło się rozstrzygnięcie szkolnego konkursu plastycznego ,,Czyste powietrze, czysta sprawa”. Wszyscy laureaci otrzymali nagrody

rzeczowe, a ich prace zdobią hol szkoły.  W tym dniu uczniowie klas I-VII uczestniczyli w następujących zajęciach:

,,W zdrowym ciele zdrowy duch”- zasady zdrowego stylu życia.

,,Próchnicy mówimy stop”- dbamy o swoje zęby, prawidłowe szczotkowanie, odpowiednia dieta. 

,,Hałas- cichy niszczyciel słuchu”- zagrożenia jakie niesie hałas.

,,Spotkanie z witaminami”- degustacja zdrowej żywności.

,,Jedziemy na wycieczkę”- planowanie wycieczki, odpowiedni strój, prowiant, pakowanie plecaka.

 ,,Ćwiczymy nasze główki”- dbamy o kondycję umysłową- zagadki, rebusy, krzyżówki.

,,W rytmach muzyki”- zajęcia ruchowe.

 ,,Trzymaj formę ponad normę” ”- slalom rowerowy.

,,Twórczość plastyczna”- wykonanie plakatów.

,,Jak skutecznie udzielać pierwszej pomocy”- praktyczne ćwiczenia resuscytacji.

Zajęcia przygotowali i przeprowadzili w sposób profesjonalny nauczyciele naszej szkoły, którzy zadbali o ciekawe dekoracje klas i przeróżne pomoce. Festiwal zakończył się w klasach młodszych krótkim podsumowaniem, a w klasach IV-VII ankietą, dzięki której uczniowie sprawdzili, czy prowadzą zdrowy styl życia. Wszyscy byli zadowoleni z takiej formy zdobywania wiedzy! Festiwal zorganizowały: p. Ala Piotrowicz-Chont i Grażyna Wojtczak.

Nasze certyfikaty

 

 

 

 

aastr

astr

ffdvfvstr

 

fgggfhstr

 

gbgbthbththnythstr

 

ggggggggstr

 

gggstr

 

Narkotykistr

 

logo 1str

 

mistrzstr

 

vfdvf vstr