foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 8

im. Stanisława Staszica w Elblągu

IMG 20180116 115139strZgodnie z zaleceniami Ministra Edukacji Narodowej, dnia 16 stycznia odbyły się warsztaty profilaktyczne dla klas  VII a, VII b i chętnych z kl. VI b,  które przeprowadzone zostały  przez Polskie Centrum Profilaktyki z Krakowa nt. ,,Bezpieczeństwo w Internecie. Odpowiedzialne korzystanie z mediów społecznościowych”.

Celem warsztatów było:

- uświadomienie zagrożeń wynikających z użytkowania Internetu (m.in. niebezpieczne treści, nawiązywanie kontaktów z nieznajomymi, cyberprzemoc, naruszanie prywatności, wirusy reklamy, niebezpieczne gry),

- uwrażliwienie na kwestie ochrony prywatności online (swoich danych, haseł, sprzętu, połączenia internetowego) i odpowiedzialnego publikowania materiałów o sobie,

- nabycie umiejętności reagowania na niebezpieczne sytuacje online, w tym gry,

- wypracowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas przebywania w społeczności internetowej.

W trakcie zajęć  uczniowie poznali zagrożenia związane z byciem online, zasady i rady, jak unikać niebezpiecznych sytuacji w Internecie. Prowadzący uwrażliwił uczniów na tworzenie swojego wizerunku w sieci oraz na ochronę swoich danych w portalach społecznościowych.

Nasze certyfikaty

 

 

 

aastr

astr

ffdvfvstr

 

fgggfhstr

 

gbgbthbththnythstr

 

ggggggggstr

 

gggstr

 

Narkotykistr

 

logo 1str

 

mistrzstr

 

vfdvf vstr