foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 8

im. Stanisława Staszica w Elblągu

22850364 1926936874211385 1166761135 ostrW sobotę 21.10.2017 r. w naszej szkole odbył się piknik integracyjny  pod hasłem "Święto Pieczonego Ziemniaka". Ziemniak był tematem przewodnim tego spotkania. Zorganizowane zostały różne zabawy ruchowe, malowanie twarzy, malowanie

plakatów na temat jesieni, w których brali udział uczniowie klas I - VII wraz z rodzicami. Jak na piknik przystało, nikogo nie ominął poczęstunek. Wszyscy mogli spróbować pieczonych ziemniaków przygotowanych przez rodziców naszej szkoły. Poza tym uczniowie zapoznali  się z historią ziemniaka, z której dowiedziały się, skąd on pochodzi i jak trafił do Polski. Wysłuchały  ,,Bajkę o Ziemniaku''.  Przyswoiły sobie również wiele ciekawostek i informacji na temat ziemniaka, jego różne nazwy. Dowiedziały się, jakie potrawy można przyrządzać z ziemniaków. Organizacją pikniku zajęły się nauczycielki naszej szkoły panie: Joanna Malec, Ala Piotrowicz-Chont, Grażyna Wojtczak, Bożena Knapik, Dorota Szczepańska, Barbara Podworska, Krystyna Kamińska oraz rodzice należący do Rady Szkoły panie: Agnieszka Kostrzewa i Magdalena Kula.

Nasze certyfikaty

 

 

aastr

astr

ffdvfvstr

 

fgggfhstr

 

gbgbthbththnythstr

 

ggggggggstr

 

gggstr

 

Narkotykistr

 

logo 1str

 

mistrzstr

 

vfdvf vstr