foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 8

im. Stanisława Staszica w Elblągu

DSC01577strstrW dniach 2 – 6. 10. 2017 r. w naszej szkole gościliśmy nauczycieli ze szkół partnerskich z Anglii i Słowenii w ramach projektu „Read, Write, Eat” Erasmus+. Mieli oni możliwość obejrzenia naszej placówki i sprawdzenia, jak funkcjonuje polska szkoła. Uczniowie przywitali gości przedstawieniem „Królewna Śnieżka”

w języku polskim i angielskim. Nastąpiła również uroczysta wymiana upominków pomiędzy szkołami. Nasi goście uczestniczyli w lekcjach pokazowych z języka angielskiego. Podczas zajęć bacznie przyglądali się, w jaki sposób nauczycielka omawia z uczniami zagadnienia gramatyczne. Uczestniczyli także w lekcji, podczas której połączono naukę języka angielskiego z podstawami programowania. Połączeni w zespoły, razem z dziećmi, wykonywali zadania na tabletach. Uczestnicy wymiany mieli również możliwość wzięcia udziału w warsztatach decoupage, podczas których wspólnie z dziećmi ze świetlicy socjoterapeutycznej ozdabiali świeczniki. Byli także z wizytą w pobliskim przedszkolu oraz w Szkole Muzycznej. Nasz projekt opiera się między innymi na wymianie doświadczeń kulinarnych krajów partnerskich, dlatego też zorganizowano warsztaty w Zapiecku, podczas których nasi goście, wykorzystując starodawne metody, robili chleb, masło oraz biały ser.

Nasze certyfikaty

 

 

aastr

astr

ffdvfvstr

 

fgggfhstr

 

gbgbthbththnythstr

 

ggggggggstr

 

gggstr

 

Narkotykistr

 

logo 1str

 

mistrzstr

 

vfdvf vstr