foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 8

im. Stanisława Staszica w Elblągu

IMG 1876strPierwszego dnia jesieni (22.09.2016 r.) uczniowie klas czwartych i piątych pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego Adama Jażdżyńskiego i Piotra Różalskiego wzięli udział w Czwartkach lekkoatletycznych. Celem

 

zawodów jest propagowanie lekkoatletyki wśród najmłodszych i wyłowienie sportowych talentów. Czwartki lekkoatletyczne funkcjonują równolegle z rokiem szkolnym. Zawody w poszczególnych ośrodkach odbywają się dwuetapowo jesienią (wrzesień – październik) i wiosną (kwiecień – czerwiec). Finały miejskie rozgrywane w całej Polsce, wyłonią cztery tysiące najlepszych młodych atletów. Pod koniec czerwca tradycyjnie odbywa się Finał Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych. W ciągu 20 lat w Czwartkach startowało już kilkaset tysięcy zawodników z całej Polski. W tym roku organizatorzy liczą na milionowego uczestnika. W pierwszym Czwartku lekkoatletycznym rozgrywanym w Elblągu uczestniczyli nasi uczniowie Daniel Jasiński, Piotr Pocełujko, Oliwier Swobodziński, Alicja Dzieżyc, Małgorzata Leśniewska, Kinga Wejrauch, Mateusz Majewski. Wszyscy nasi lekkoatleci zasługują na wielkie słowa uznania, życzymy im wielu sportowych emocji i wrażeń.

Nasze certyfikaty


 

 

aastr

astr

ffdvfvstr

 

fgggfhstr

 

gbgbthbththnythstr

 

ggggggggstr

 

gggstr

 

Narkotykistr

 

logo 1str

 

mistrzstr

 

vfdvf vstr

 

A4 Popup