foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 8

im. Stanisława Staszica w Elblągu

20170608 123023strDnia 8 czerwca uczniowie klasy III a, V b oraz IV a i V a z paniami: Alą Chont, Grażyną Wojtczak i Krystyną Kamińską byli na jednodniowej wycieczce w Trójmieście. Najpierw odwiedzili Oceanarium. To niewątpliwie jedna

z najciekawszych atrakcji w Gdyni i okolicy, a nawet w całej Polsce. Akwarium Gdyńskie oferuje niesamowitą egzotykę, spotykaną jedynie w filmach. Podwodny świat to kolorowe ryby o wielorakich kształtach, żarłoczne piranie, wielkie żółwie, piękne koralowce i cudne muszle... wszystko to na wyciągnięcie dłoni. Naprawdę warto zajrzeć do gdyńskiego Oceanarium! Po wyjściu z Oceanarium dzieci spacerowały po Skwerze Kościuszki, gdzie mogły zobaczyć statki "Dar Pomorza" i "Dar Młodzieży". Następnie pojechały do Gdańska do „Papugarni”. Tam zobaczyły najróżniejsze papugi: kakadu, popularne ary, rzadko spotykane tukany i inne egzotyczne gatunki. Kolekcja liczy ponad 60 ptaków. Papugi można nie tylko oglądać, ale dotknąć, pogłaskać, przytulić się do nich i nakarmić! Miło spędziliśmy tam czas. Każdy zaprzyjaźnił się z jakimś ptakiem. A dowodem na to są liczne zdjęcia. Po tych atrakcjach posililiśmy się w McDonaldzie. Pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły. Wycieczkę zorganizowały pani Ala Piotrowicz-Chont i Grażyna Wojtczak.
Nasze certyfikaty

 

 

aastr

astr

ffdvfvstr

 

fgggfhstr

 

gbgbthbththnythstr

 

ggggggggstr

 

gggstr

 

Narkotykistr

 

logo 1str

 

mistrzstr

 

vfdvf vstr