foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 8

im. Stanisława Staszica w Elblągu

20170609 090548strDnia 9 czerwca uczniowie z klasy VI a z panią od przyrody G. Wojtczak byli w Gimnazjum Nr 7 na zajęciach z chemii. Pod kierunkiem nauczycielki chemii, pani Statek szóstoklasiści wykonywali różne doświadczenia np.: kolorowe wiry, lawę z piany, samopompujący się balonik, lampka nocna, spalanie

magnezu, napięcie powierzchniowe. Celem doświadczeń było poznanie reakcji z niektórymi produktami codziennego użytku. Uczniowie dowiedzieli się i zobaczyli, w jaki sposób środki piorące rozbijają na kawałki – brud, który łatwo się usuwa w czasie mycia i prania. Zajęcia chemii w praktyce były bardzo ciekawe.

Nasze certyfikaty

 

 

aastr

astr

ffdvfvstr

 

fgggfhstr

 

gbgbthbththnythstr

 

ggggggggstr

 

gggstr

 

Narkotykistr

 

logo 1str

 

mistrzstr

 

vfdvf vstr