foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 8

im. Stanisława Staszica w Elblągu

IMG 1407strDwadzieścioro sześcioro uczniów z klas IV - VI uczestniczyło w dniach 31 maja – 1 czerwca w wycieczce do Warszawy. Wycieczkę zorganizowały panie Joanna Malec oraz Urszula Tałuć. W stolicy zwiedzaliśmy Stadion Narodowy, na którym odbywają się wydarzenia sportowe, muzyczne i rozrywkowe.

Poznaliśmy krótką historię tego obiektu, dowiedzieliśmy się wszystkiego o sektorach, trybunach i miejscach dla widzów. Na koniec przespacerowaliśmy się po najwyżej położonej strefie kibica i zakupiliśmy pamiątki w sklepie sportowym. Następnie udaliśmy się do Pałacu Kultury i Nauki – najwyższego budynku w Polsce, który znajduje się w Śródmieściu Warszawy. Tam podziwialiśmy Warszawę z tarasu widokowego – na XXX piętrze budowli. Kolejne atrakcje, w których uczestniczyliśmy w czasie wycieczki to: Zamek Królewski, gdzie odbyły się warsztaty „U króla na Zamku”, Muzeum Ewolucji oraz Domków dla Lalek. To ostatnie muzeum okazało się magicznym miejscem, pełnym ciekawych eksponatów – domków z różnych epok, i krain geograficznych. Niezwykłym doświadczeniem było zwiedzanie Starówki i spacer Krakowskim Przedmieściem. Wycieczka do Warszawy przybliżyła obraz stolicy Polski, dzięki niej miejsca widziane często w telewizji, będą nam bliskie, bo znane osobiście.

Nasze certyfikaty

 

 

aastr

astr

ffdvfvstr

 

fgggfhstr

 

gbgbthbththnythstr

 

ggggggggstr

 

gggstr

 

Narkotykistr

 

logo 1str

 

mistrzstr

 

vfdvf vstr