foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 8

im. Stanisława Staszica w Elblągu

20170602 081317strKto powiedział, że nauczyciel musi być sztywnym człowiekiem, nieznającym się na żartach? Eeee to było dawno i nieprawda! Jak powiedział wielki poeta i biskup warmiński: „Nie ma tego złego...”. Aby przełamać

sztywne schematy, nauczyciele z SP nr 8 wcielili się w rolę bajkowe i przygotowali dla swych uczniów przedstawienie pt. „Wielkie zmiany w małych bajkach”.

Ćwiczyli potajemnie, chowali się po klasach, opracowali system komunikacji. Wszystko po to, by sztuka ta była niespodzianką na dzień Dziecka. Na pomysł wpadła pani Iwona Kamecka (wychowawczyni świetlicy), a plan szybko zaczął tętnic swym życiem. Pani sekretarka szyła stroje, historyczka zbierała atrybuty dla poszczególnych postaci, polonistka dbała nad wymową, pani pedagog wyciszała nasze emocje, a kierowniczka świetlicy tak planowała, aby próby mogły dojść do skutku. To wszystko pod czujnym i wymagającym okiem pani reżyser.

Gdy nadszedł ten dzień – 2 czerwca, wszyscy mieliśmy tremę, bo czy stroje są należycie przygotowane? Czy pamiętamy role? Okazało się, że „strach ma wielkie oczy”. Ach cóż to była za gra aktorska! Wilk – zupełnie jak ze świata bajki, krasnoludki jak prawdziwe, czarownica i zła królowa – aż kipiały ze złości. Role wręcz Oskarowe! Twarze uczniów same mówiły za siebie, wpatrzone w swych belfrów, nie mogły wyjść z podziwu. Były oklaski, były bisy i słowa uznania od najmłodszych.

I to jeszcze nie zakończyło obchodów Dnia Dziecka. Uczniowie zebrani na hali otrzymali mapki. Musieli odczytać z nich punkt na Starym Mieście, udać się tam, a następnie wykonać zadanie. Polecenia były bardzo ciekawe: np. należało policzyć ile kroków mierzy most na rzece Elbląg, odpowiedzieć na pytanie jakie ryby są słodkowodne, podać jak najwięcej tytułów dzieł J. Słowackiego. W tym celu młodzież mogła korzystać z różnych źródeł. Dlatego pytali przechodniów, rybaków nad brzegiem rzeki, wstąpili do biblioteki przy Liceum nr 1. Zabawa była przednia, a przy tym pełna wartościowych doświadczeń. Na zakończenie oczywiście coś dla zmysłów i podniebienia, czyli lody.

Pamiętajmy, aby zawsze pielęgnować w sobie dziecko, bo nie ma nic piękniejszego jak spoglądanie na świat niewinnymi oczyma, pełnymi zapału i niekłamanej radości.

Nasze certyfikaty


 

 

aastr

astr

ffdvfvstr

 

fgggfhstr

 

gbgbthbththnythstr

 

ggggggggstr

 

gggstr

 

Narkotykistr

 

logo 1str

 

mistrzstr

 

vfdvf vstr

 

A4 Popup