foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 8

im. Stanisława Staszica w Elblągu

IIIb czytaDnia 30 maja uczniowie z klasy III b wzięli udział w zajęciach bibliotecznych, na których czytano fragmenty ciekawych książek. Dzieci rozmawiały również o zaletach czytania książek, o bliskich sercu bohaterach

Czytaj więcej: Wspólne czytanie z kl. III b

konkurs zwycięzcyDnia 12 kwietnia w bibliotece szkolnej rozstrzygnięto konkurs plastyczny pt. „Mój książkowy bohater”. Konkurs skierowany był dla uczniów kl. I - III i jego celem było promowanie czytelnictwa wśród najmłodszych.

Oto jego wyniki:

I miejsce: Zosia Tomaszczyk, kl. II a

II miejsce: Jessica Klimko, kl. II a

III miejsce: Karolina Maciak, kl. II a

Zwyciężczyniom serdecznie gratulujemy!

20170411 101102strW dniach 11 i 12 kwietnia w bibliotece szkolnej odbywały się zajęcia o tematyce wielkanocnej dla kl. I - III. Celem zajęć było poznanie zwyczajów wielkanocnych, takich jak: wielkie grzechotanie, pogrzeb żuru i wieszanie

Czytaj więcej: Zajęcia wielkanocne

20170406 092048strDnia 6 kwietnia uczniowie kl. VI b uczestniczyli we wspólnym czytaniu fragmentów ulubionych książek, zakupionych w ramach programu „Książki naszych marzeń” oraz dyskusji „Dlaczego warto dużo czytać?”. Celem

Czytaj więcej: Wspólne czytanie

20170328 143555strDnia 28 marca w bibliotece odbyły się zajęcia dla dzieci pt. „Wiosna w poezji”. Oprócz wysłuchanych wierszy o tematyce wiosennej uczniowie wykonywali rysunek wiosny, rozwiązywali rebusy, krzyżówkę o

Czytaj więcej: Zajęcia o wiośnie

20170223 135530strDnia 23 lutego uczeń kl. V a – Dominik Kuśmirski czytał młodszym dzieciom bajkę pt. „Nadgorliwy kogut” Tamary Michałowskiej. Wysłuchana bajka była nawiązaniem do dyskusji na temat zwierząt hodowlanych i domowych

Czytaj więcej: Czytanie młodszym dzieciom

zabawy na snieguDnia 19 stycznia uczniowie w bibliotece wykonali gazetkę dotyczącą spędzania ferii na śniegu. Ze starych numerów „Świerszczyka” wycięli kolorowe ilustracje przedstawiające zabawy na śniegu oraz dorysowywali samodzielnie

Czytaj więcej: Ferie zimowe ze 'Świerszczykiem"

20170111 102605strDnia 11 stycznia uczniowie kl. III a wzięli udział w zajęciach bibliotecznych poświęconych tabliczce mnożenia. Po wysłuchaniu opowiadania pt. „Tabliczka mnożenia”, uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące

Czytaj więcej: Zajęcia dotyczące tabliczki mnożenia

20170105 125206strDnia 5 stycznia w bibliotece odbyły się zajęcia dla dzieci kl. I – III. Uczniowie wpadli na pomysł, aby ze starych numerów „Świerszczyka” wyciąć śmieszne kawały i dowcipy, a następnie zrobić z nich gazetkę, która umili czas

Czytaj więcej: Dowcipy ze "Świerszczyka"

20170104 145711strDnia 4 stycznia w bibliotece szkolnej odbyły się zajęcia pt. „Spotkanie ze Świerszczykiem”, w trakcie których maluchy słuchały opowiadania pt. „Wielka kłótnia o Św. Mikołaja”. Po wysłuchaniu bajki, dzieci rozwiązywały

Czytaj więcej: Spotkanie ze "Świerszykiem"

20161108 081828strDnia 8 listopada w bibliotece szkolnej odbył się quiz historyczny na platformie Kahoot dla kl. IV - VI pt. „Droga Polski do niepodległości”. Quiz związany był z przypadającą w tym roku 98 rocznicą odzyskania przez Polskę

Czytaj więcej: Quiz historyczny

20161024 121514strDnia 24 października w ramach święta bibliotek szkolnych klasy młodsze uczestniczyły w obchodach Urodzin Książkowego Misia. Uczniowie kl. VI b czytali maluchom w klasach fragmenty Kubusia Puchatka i Misia Uszatka.

Czytaj więcej: Urodziny Książkowego Misia

20161019 124846strDnia 19 październia uczniowie klasy VI b wzięli udział w warsztatach literackich z autorką książki „Wyprawa na maksa” panią Marleną Popławską-Marek. Zajęcia były bardzo ciekawe i inspirujące uczniów, którzy do

Czytaj więcej: Warsztaty klasy VI b

20161012 104842strDnia 12 października. klasa VI a uczestniczyła w warsztatach literackich z pisarką panią Marleną Popławską – Marek. Na zajęciach uczniowie dowiedzieli się, jak doszło do napisanie książki „Wyprawa na Maksa” oraz jej

Czytaj więcej: Spotkanie z pisarką

20160929 093251strDnia 29 września w bibliotece szkolnej odbył się Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Akcja została zorganizowana przez świetlicę, panie polonistki i bibliotekę. Tego dnia dziewczynki z klasy VI a wręczały wszystkim

Czytaj więcej: Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

20160926 172933strDnia 26 września uczniowie klas VI, z p. U. Tałuć i p. J. Strach, uczestniczyli w spotkaniu z pisarką Alicją Trusewicz, które odbyło się w Bibliotece Elbląskiej. Tematem spotkania była książka pt. „Dziewczyna w zbroi”. Jest to debiut

Czytaj więcej: Spotkanie autorskie

20160919 113723strDnia 19 września uczniowie klasy VI a – Kasia Kilijańska, Klaudia Tempczyk, Wiktoria Jakubik, Kuba Korzuszko i Michał Salabura uczestniczyli, pod opieką pani J. Strach, w grze terenowej zorganizowanej przez CSE „Światowid”

Czytaj więcej: Gra miejska 

Nasze certyfikaty


 

 

aastr

astr

ffdvfvstr

 

fgggfhstr

 

gbgbthbththnythstr

 

ggggggggstr

 

gggstr

 

Narkotykistr

 

logo 1str

 

mistrzstr

 

vfdvf vstr

 

A4 Popup