foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 8

im. Stanisława Staszica w Elblągu

DSC01858str15 października był szczególnym dniem dla wychowanków świetlicy „Słoneczko”, ponieważ mogli oni uczestniczyć w Ogólnoświatowym Dniu Mycia Rąk. W ramach akcji dzieci miały okazję utrwalić zasady mycia rąk. Pani kierownik świetlicy przypomniała dzieciom, że mycie rąk nie może trwać krócej niż 30 sekund i aby było ono w pełni skuteczne, nie wolno zapomnieć o wierzchach dłoni, przestrzeni między palcami, pod paznokciami, kciukach oraz nadgarstkach.

Opowiedziała wychowankom o zagrożeniach jakie mogą wynikać z braku higieny. Po części teoretycznej, wszystkie dzieci swoją wiedzę wykorzystały w praktyce - umyły ręce zgodnie ze wskazówkami pani kierownik oraz instrukcjami umieszczonymi w łazienkach. Kolejnym elementem obchodów Dnia Mycia Rąk było obejrzenie filmu „Myj ręce”, gdzie bohaterami były ulubione postacie dziecięcych kreskówek. Fabuła pokazywała zagrożenia czyhające na małych brudasów oraz sposoby ich zapobiegania. Na zakończenie uczniowie wykonywali w grupach prace plastyczne „Moje czyste ręce” oraz „Instrukcja mycia rąk”.

 

 

wwwstr

 

Nasze certyfikaty

 

 

aastr

astr

ffdvfvstr

 

fgggfhstr

 

gbgbthbththnythstr

 

ggggggggstr

 

gggstr

 

Narkotykistr

 

logo 1str

 

mistrzstr

 

vfdvf vstr