DSC01858str15 października był szczególnym dniem dla wychowanków świetlicy „Słoneczko”, ponieważ mogli oni uczestniczyć w Ogólnoświatowym Dniu Mycia Rąk. W ramach akcji dzieci miały okazję utrwalić zasady mycia rąk. Pani kierownik świetlicy przypomniała dzieciom, że mycie rąk nie może trwać krócej niż 30 sekund i aby było ono w pełni skuteczne, nie wolno zapomnieć o wierzchach dłoni, przestrzeni między palcami, pod paznokciami, kciukach oraz nadgarstkach.

Opowiedziała wychowankom o zagrożeniach jakie mogą wynikać z braku higieny. Po części teoretycznej, wszystkie dzieci swoją wiedzę wykorzystały w praktyce - umyły ręce zgodnie ze wskazówkami pani kierownik oraz instrukcjami umieszczonymi w łazienkach. Kolejnym elementem obchodów Dnia Mycia Rąk było obejrzenie filmu „Myj ręce”, gdzie bohaterami były ulubione postacie dziecięcych kreskówek. Fabuła pokazywała zagrożenia czyhające na małych brudasów oraz sposoby ich zapobiegania. Na zakończenie uczniowie wykonywali w grupach prace plastyczne „Moje czyste ręce” oraz „Instrukcja mycia rąk”.

wwwstr