Szkoła Podstawowa nr 8 w Elblągu - Tydzień pisania listów

pisanie listowstr9 października obchodzony jest Światowy Dzień Poczty, który został ustanowiony w 1969 roku w Tokio. Z tej okazji , co roku odbywa się Międzynarodowy Tydzień Pisania Listów, który trwa do 15 października, i który obchodzony jest już od 1953 roku. W naszej szkole Międzynarodowy Tydzień Pisania Listów, obchodziliśmy po raz pierwszy. Podczas zajęć na świetlicy, dzieci swobodnie wypowiadały się na temat skojarzeń z tematem listu.

Okazało się, że tematyka ta nie jest obca młodemu pokoleniu. Wychowankowie doskonale wiedzieli z jakich części składa się list, na czym go piszemy oraz jakie miejsca i zawody są z nim powiązane. Dzieci potrafiły nazwać różne sposoby przekazywania wiadomości.
Następnie, w formie zabawy, uczniowie stworzyli swój własny list.
Kontynuacją obchodów jest akcja pisania listów do koleżanek i kolegów ze szkoły. Dzieci przez cały tydzień będą miały możliwość napisania kilku słów do swojego ulubionego kolegi, następnie panie wychowawczynie świetlicy będą te listy doręczały.

wwwstr